Komentarze (118)
Młodzi wyborcy poparli PiS, Kukiza i Korwina. Zaskoczeni? Co powinniśmy sobie uświadomić [5 PUNKTÓW]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • eamir

  Oceniono 6 razy 2

  W momencie kiedy używacie słowa "liberalizm" to sprecyzujcie o jaki liberalizm chodzi. Pisanie że młodzież nie jest liberalna bo głosuje na Korwin-a albo Kukiz-a, czyli partie z bardzo liberalnym podejściem w kwestiach gospodarczych, bardzo źle świadczy o autorach tego tekstu.

 • djarev

  Oceniono 8 razy 2

  Same totalne brednie.
  Po pierwsze - Korwin to jest zdeklarowany liberał i głosują na niego ludzie o liberalnych (często skrajnie) poglądach. Konserwatywny jest wyłącznie światopoglądowo, ale jednocześnie promuje zasadę nie mieszania się państwa i polityki w te sprawy.
  Po drugie - głosowanie na PiS to raczej rozpaczliwa próba wyrwania się z bezrobocia i nędzy przez ludzi doświadczających wymienionych czynników. Inna sprawa, że obrana droga jest kompletnie chybiona.

 • kapitan_siekacz

  Oceniono 6 razy 2

  No jak to? A Kupa-Wojewódzki?

 • assanti-teraz-zarejestrowany

  Oceniono 12 razy 2

  zarówno pan profesor jak i spora część komentujących mijają się z rzeczywistością. Pan Janusz dwojga nazwisk uporczywie próbowany jest być przedstawianym jako nieszkodliwy, arogancki dziwak, bez programu, wizji, ideologii itp. Gdyby ci "znafcy" zainteresowali sie programem tego ugrupowania, to byc może trochę by się zdziwili. Mój syn jest absolwentem jednej z najlepszych szkół w Polsce. Aktualnie on i jego koledzy studiują na tych kierunkach i uczelniach, które sobie wybrali, bo nie mieli problemów aby się tam dostać. I proszę sobie wyobrazić, że przestudiowali oni różne programy wyborcze, po czym ich wyborem stała się, właśnie ze względu na program, partia KORWiN, na którą in gremio głosowali i pewnie nadal głosować będą. Więc co, to są bezmyślni buntownicy, czy też wykształceni, zdolni młodzi ludzie, przyszła autentyczna elita tego kraju?

 • candid13

  Oceniono 1 raz 1

  Mlodzi kasztaltowani przez katecheza 970 godzin na glowe ucznia za
  1,5 MILIARDA ZL./rocznie.
  Plattforma swoja sluzalczoscia wobec sukienkowych zasluzyla na to ze kazdy proboszcz w kazdej gminie nakazywal wiernosc pisowi wspierany przez 390 "brygad szturmowych prezia" czyli kiboli z klubow gazety tzw."polskiej"

 • szosty1pazurek

  Oceniono 3 razy 1

  religia w szkołach też zrobiła swoje

 • a_weasley

  Oceniono 7 razy 1

  Ot, proszę, taka młodzież była kochana, mądra, nonkonformistyczna, cacy cacy, puci puci... a zagłosowała młodzież nie tak, jak aŁtorytety by chciały, to skończyło się rumakowanie.

 • tadek-1

  Oceniono 15 razy 1

  "6"- jestesmy narodem idiotow.

 • zrjn

  Oceniono 1 raz 1

  Psychologa prof. Czapińskiego cenię ale nie bezkrytycznie.
  Do Niego socjologów:
  Jeśli wypowiada się jakieś tezy, to trzeba mieć oparcie w badaniach.
  Zweryfikowanych.
  Inaczej są to tylko prywatne opinie, trochę bardziej znaczące niż w maglu.
  zrjn.

 • otto.zderzak

  Oceniono 27 razy 1

  Emigruj dziadu !!

  Czapliński nie nadaje się nawet na zmywak :-(

 • a.k.traper

  0

  Młodzież zawsze ma swoje racje i od zawsze się buntowała, w większości przypadków wyrastała z tego i tworzyła albo własne partie albo przejmowała istniejące, w tej chwili do "zagospodarowania jest SLD i PO a w najbliższej przyszłości PiS, takie jest prawo buszu.
  Można zadać pytanie wszystkim na jaki program głosowali i tu byśmy się zdziwili, bo na żaden a na naszych przeciwko onym:)))

 • demolka666

  Oceniono 14 razy 0

  hmmm... od czegóż zacząć... a może inaczej - ponieważ wybory (polityczne) młodzieży NIE MAJĄ NIC WSPÓLNEGO Z ROZUMEM I ZDROWYM ROZSĄDKIEM, to nie będę bronił młodzieży jak to czynią niektórzy na tym forum - uważam (a moje poglądy na ten temat wynikają z obserwacji) młodzież jest po prostu głupia "en bloc", malo tego, młodzież jest OGŁUPIONA przez bezrozumny, chamski, wulgarny, brutalny i załgany do cna internet, i takie są poglądy młodzieży, takie jak wygląda internet i jego "zawartość" - no ale trudno, tak młodzież została wychowana i nauczona i trudno do głupiego mieć pretensje że jest głupi, trudno mieć pretensje o to, że nie mieli lekcji logiki (bo zmyśleniem logiczny tragedia u młodych), etyki (bo zamiast etyki mają lekcje ogłupiającej religii) i uczciwości - to akurat wynosi się z domu, a większość polskich domów to ciemniactwo, nie czytające niczego i mało rozumiejące świata, zarażone nienawiścią do tzw."obcego", "innego", religijne ale zdemoralizowane i myślące w anty-chrześcijański sposób czyli wg. nauk kościoła katolickiego) - kończąc powiem tak: rozum w Polsce zasnął, przyczyniła się do tego władza, każda kolejna władza ale też przyczynili się tego sami ludzie, bo z lenistwa zapomnieli myśleć, to się oczywiście zemści na nas, za kilka lat odczujemy to, no ale jest nadzieja... bo po każdym upadku za jakiś czas, następuje podniesienie się rozumu i wartości, tak działa współczesna europejska cywilizacja... :) trudno, widać muszę czy chcę czy nie chcę, być świadkiem niesamowitych wydarzeń w naszym kraju: komuna bolszewicka i jej upadek, cudowny czas solidarności w 1980/81 roku, totalny marazm epoki jaruzelskiego, nadzieje w 1989 roku, wielka walka inteligentnej Polski o kształt państwa i demokracji, a od 10 lat jako tako funkcjonującą PRAWDZIWĄ demokrację... która teraz zostanie zaprzepaszczona przez post-gomułkowską autokrację pisobolszewicką... czy doczekam normalnego kraju? nie wiem, prawdopodobnie nie... prawdopodobnie wyjadę do zachodniej europy, bo mogę w każdej chwili, to samo zrobią moje dzieci i tak skończy się historia trwania mojej rodziny w tym zapyziałym katolickim ciemnogrodzie, dosyć, po prostu dosyć zaprzepaszczonych, niewykorzystanych szans, dosyć, Polska jest jak postkolonialna afryka, miała swoje wielkie szanse od początku lat 60-tych, ale tego nie wykorzystała, podobnie jest z naszym krajem, pozostaniemy tym wschodnim ciemnym krajem pod panowaniem jeszcze ciemniejszej watykańskiej mafii... nie chce mi się na to już patrzeć... oby sczezło...

 • chemiqs

  0

  macie błąd w nagłówku

 • zapluty.karzel.reakcji

  Oceniono 1 raz -1

  to niedobrze, że młodzi i starzy maja podobne poglądy?

  profesorowie to zawsze są strasssszzzznie mądrzy po fakcie: obserwowaliśmy, mówiliśmy, tylko zapomnieliśmy opublikować ....

 • Oceniono 15 razy -1

  Panie profesorze, pieprzysz pan głupoty i manipuluje badaniami. PRAWDA jest zaś taka - od przedszkola do matury od 25 lat (dzięki Mazowieckiemu, ale też Kwaśniewskiemu i Millerowi) przez 2 godziny w tygodniu dziesiątki tysięcy czarnych szamanów wbija w głowy młodzieży7 katonacjonalistyczne prawicowe prawdy. PO dała dupy kościołowi, Tusk mówił że nie będzie klęczał przed księdzem, ale dał mu dupy na stojaka, PO zajeta gromadzeniem własnego bogactwa odpuściła religie, odpuściła prawicy IPN, odpuściła politykę historyczna, olewałą to bo wolała zajadać ośmiorniczki. I efekt jest taki, że młodzież polska została wychowana przez kościół i nauczycieli pomocników biskupów na ciemnogród na wzór sowieckiego Komsomołu. Dzięki ci rudy ch....z Gdańska.

 • cillian1

  Oceniono 9 razy -1

  Co to znaczy?

  To proste, za dwa lata kler traci wszelkie poparcie u młodych, pisuar znika.
  Mam nadzieję, że pokojowo.

 • harry_kallahan

  Oceniono 13 razy -1

  z chwilą kiedy młody człowiek w pierwszej robocie dostanie 4000 pln na rękę to znajdą się w wśród tej młodzieży też liberałowie. A póki co, to jak świat światem w tej jego naszej części bieda rodzi tylko ekstremizmy. Platforma była oczywiście mądrzejsza od tej prawdy więc ma... i dobrze

 • broziak

  Oceniono 10 razy -2

  Przecież to kato komuna program mają tak lewicowy że zabraknie sali żeby posadzić ich po lewej. Dlatego pchają się na prawo bo ziemia jest okragła

 • radon13

  Oceniono 12 razy -2

  Poprzednio zagłosowali na Palikota . PIS to partia populistyczno-lewicowa - taka Syriza . Pozostale dwie partie też antysystemowe dopóki nie wejda do systemu.

 • jpr3

  Oceniono 12 razy -2

  Wiadomo, że młodzi to elektorat protestu, więc z założenia nie głosowali na PO, która dla nich rządziła "od zawsze", nie zaspokajając ich aspiracji. Oczywiście nikt, a zwłaszcza młodzież, nie będzie wnikał w nudne programy, głosowali więc na PiS jako realną siłę mogącą odsunąć PO, na Kukiza jako antysystemowego i Korwina, śmiesznego w swojej muszce i bez najmniejszych szans na rządzenie. Może jeszcze do części z nich dotarło kilka pisowskich gruszek na wierzbie i prostych jak konstrukcja cepa recept Korwina. Poparcie dla PO w 2007 wynikało z głębokiego zbrzydzenia rządzącym wówczas PiS-em.To może wrócić za cztery lata. Moim zdaniem poglądy młodzieży są odwrotnością poglądów ekipy rządzącej. Przy stosunkowo liberalnej PO te poglądy są konserwatywne, przy konserwatywnym PiS stana się pewnie liberalne...

 • wittamina

  Oceniono 32 razy -2

  Gimbusy wychowane na memach i śmiesznych filmikach z youtuba, głosują na zdemenciałego dziadka w muszce i karłowatego megalomana. Nie wiadomo czy to beka czy to na serio. Nic nie wiadomo. Pryszczaci okazują się równie groźni w swoich wyborach, co mohery.

 • hana.barbara

  Oceniono 19 razy -3

  25 lat indoktrynacji na lekcjach religii od przedszkola po maturę robią swoje.

 • dlaczego_jaa

  Oceniono 7 razy -3

  Co do punktu drugiego, czyżby to był efekt reformy R. Giertycha z PO? Dwie lekcje religii tygodniowo?
  Sam kiedyś byłem młody, miałem młodych znajomych i trudno mi sobie wyobrazić jakiegoś konserwatystę wśród mojego towarzystwa.

 • berek-oberek

  Oceniono 11 razy -3

  Młodzi reprezentują koniunkturalność blokowiskową, boją się wychylać z liberalnymi poglądami, być nazwanym ciotą i oberwać w ryj.

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 21 razy -3

  Społeczeństwo polskie jest coraz bardziej prawackie, obskuranckie i inkwizycyjne. A co najgorsze nie chce mu się wykorzystywać własnych
  mózgownic. A bo to trzeba by zebrać dużo różnych informacji, dużo poczytać i jeszcze w dodatku potem trzeba by to przemyśleć. Po cholerę tyle zachodu, kiedy różni extra szpecjaliści zarzucają tę ciemnawą masę ślicznymi, ideologicznymi i religijnymi, gotowcami, po spożyciu których społeczeństwo nie ma wątpliwości, że jest prawdziwie polskie, mądre i jedynie słuszne, i koniec gadania. Warto pamiętać, że około 80% telewidzów nie rozumie serwisów informacyjnych, którym można zarzucać różne rzeczy, ale nie to, że są przeintelektualizowane.

  A młodzież to część społeczeństwa.

 • demolka666

  Oceniono 55 razy -5

  z tych danych wynika, że młodzi od 18 do 29 lat są niebezpieczni dla własnego kraju, ponieważ głosowanie na sektę polityczno-religijną pis, na skończonego debila kukiza, czy na chorego na baniak szowinistę korwina, jest aktem ataku na własne demokratyczne państwo - skoro młodzi nie potrafią odróżniż dobra od zła, nie potrafią logicznie myśleć i mają w dooopie zdrowy rozsądek, to niech ten kraj zniknie, bo taka młodzież jest za głupia, żeby w przyszłości rządzić własnym państwem - młodzi którzy NIGDY w historii tego kraju, nie mieli lepiej, zagłosowali na wariatów, religijnych bandytów i pozbawionych rozumu kretynów i tym samym podcięli sobie gałąź na której siedzą... i niech lecą na ryj, niech ten kraj padnie na mordę, jako naród, cały naród, nie zdaliśmy egzaminu z demokracji i umiejętności samodzielnego rządzenia sobą samym, niech więc nas wezmą zaborcy i "rozbiorą" :) i módlmy się, żeby to był bandyta ruski putin... emen młode matoły :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX