Lis ostro krytykuje Platformę: partia spasionych kotów z przetrąconym kręgosłupem

- Przegrane wybory to najmniejsze nieszczęście, które się zdarzyło Platformie Obywatelskiej w ostatnich latach - mówił w Poranku Radia TOK FM Tomasz Lis, ostro krytykując formację Ewy Kopacz.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Platforma to partia z przetrąconym kręgosłupem, partia spasionych kotów, które wciąż nie sprawiają wrażenia, że są zdolne do ruszania na łowy - mówił w Poranku Radia TOK FM Tomasz Lis, redaktor naczelny "Newsweeka". - To partia, która siedziała leniwie przed telewizorem, gdy prezydent się słaniał, kiedy wychodził na kolejne wiece przez całe miesiące i robili mu kocią muzykę. To partia, która nie potrafiła walczyć także w ostatnich miesiącach, kiedy nie walczyła o Komorowskiego, ale o siebie - wskazywał.

- Z punktu widzenia wyborcy nie wiadomo, o co Platformie chodzi. Wyborca nie wie, co to za partia, na czym jej zależy, jakie są jej ideały i cele poza tym, że fajnie byłoby za cztery lata odzyskać władzę - dodał.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (337)
Lis ostro krytykuje Platformę: partia spasionych kotów z przetrąconym kręgosłupem
Zaloguj się
 • tomtg123

  Oceniono 45 razy 37

  Słuszne słowa. Dodałbym że partia odmóżdżona - najpierw Donald Tusk usunął z PO prawie wszystkich którzy umieli myśleć, potem poszedł do Brukseli i przekazał władzę najbardziej nijakiej osobie, Ewie Kopacz, a potem ona wywaliła niedobitki myślących.
  PO sama sobie amputowała ten kręgosłup, którego dziś nie ma - zamiast Rokity, Olszewskiego, Sikorskiego, Schetyny (ok, ci dwaj formalnie są w PO, ale praktycznie nie odgrywali żadnej roli w ostatnich kilku miesiącach) pojawiła się pani Kopacz, osoba charyzmatyczna jak klamka od drzwi, której programem politycznym był wyścig z PiSem na to kto jest bardziej socjalny.... Po co wyborcy 2 PiSy, jeden w wersji "light" ?

  A w tle, za panią Kopacz, stało i stoi stado bezjajecznych i bezmózgich cieci, zainteresowanych tylko żeby mieć swoje biureczko w korporacji pod nazwą PO.
  To sie nie mogło udać.
  ps.
  Nawiasem mówiąc Kaczyński zrobił to samo co Tusk - on też odmóżdżył swoją partię, tam też są tacy sami bezjajeczni idioci jak w PO.
  Ale Kaczyński do Brukseli na polityczną emeryturę nie wyjechał, więc nad PiSowskim bajzlem ktoś panuje. Nad PO-wskim, chyba nikt.

 • wybitny.analityk

  Oceniono 53 razy 31

  Panie Tomaszu "Tomku" Lisie, uważam, że zarówno Pan Duda, jak i pan Kaczyński wygrali wybory m.in. dzięki (proszę się nie obrazić, chodzi tu o pewien historyczny idiom) takim "pożytecznym idiotom" jak Pan. Tyle, że a rebus. Pana koleżanka Monika Olejnik, Pan Jacek "Jacku" Żakowski, Pani Paradowska - wy wszyscy możecie sobie dziubeczki wycałować. Jesteście bardzo wpływowymi ludźmi. Zrobiliście wszystko by odstraszyć wyborców od PO i jej popłuczyn. Ocean arogancji, buty, pychy, niebywała wręcz stronniczość a właściwie nachalna propaganda partyjna, i często wręcz czyste chamstwo zrobiły robotę. Oczywiście zaraz się Pan oburzy, że "Karnoscy som gorsi" a ojcu Rydzykowi włosy wyłażą z nosa. To wszystko prawda! Ale nas, byłych lemingów, nie interesuje "kto zaczął" to było dobre w przedszkolu, ani to, że w Ameryce biją Murzynów (przepraszam, jeśli dla kogoś to słowo jest "zatrważające"). I jakby Wam, Wy moje "dyplomatołki" dziennikarstwa, było mało, na sam koniec kampanii, dosłownie w 90 min. meczu, z kunsztem godnym naszego mistrza piłkarskiego, którego nazwiska nie chcę brukać tu obecnością Waszych facjat, z rzutu wolnego, dojebaliście w ZL pięknym Panem Zandbergiem. ZL nie weszła, PIS zdobył dzięki temu większość, pozamiatane. Możecie teraz miauczeć o "nazistowskiej retoryce" Kaczyńskiego, strasznych pisopolakach, bredzić o wychowaniu kościelnym i obszczywać nogawki prezydenta "wpadkami Maliniaka". To Wy jesteście tymi tłustymi zadowolonymi kotami, beneficjentami spółek skarbusia i pieszczochami establiszmentu jednej partii. Siedzicie sobie w tym Tok FM i puszczacie słodkie bąki upajając się zapaszkiem. Oderwani od rzeczywistości jak hipster-marksiści z placu Zbawiciela zalewający klawiatury "fairtradową" frappe z mlekiem sojowym. Ale przyszedł ten moment, gdy to zadowolenie się kończy. To ta smutna chwila gdy pojawia się inny smrodek, smrodek strachu. I już czuć ten odorek od Was. I nie chodzi tu o jakiś spektakularny strach przed "brunatniejącą Polską" i waleniem w drzwi o 6. rano. Nie. To jest coś o wiele gorszego, coś, co nie ma bohaterskiego zakończenia. Tomku, masz prawie pięćdziesiąt lat, i wciąż grzeją ci serce wspomnienia czasów, gdy byłeś "młodym zdolnym". I wiesz, że za 4 lata będziesz miał o te 4 lata więcej, a za osiem, to już prawie 60. Tak jesteś w chwili gdy już się lata liczy w popłochu. Co zrobisz, gdy spadniesz z firnamentu ? To jest ten strach. A wiesz przecież, że może się zdarzyć i tak, że nawet zaprzyjaźniona Agora cię nie przytuli. Przecież, "na końcu dnia", to jest korporacja: przychody, koszty... wiesz nie stać ich "gwiazdorski kontrakt". A tak jeszcze by się chciało zostać "nestorem polskiej żurnalistyki". Może byś nawet zapuścił wtedy brodę by mieć wygląd "zatroskany za Polskę" jak Jacek Żakowski.... Poza tym wiesz, oni "cenią dobre dziennikarstwo". A Ty... no sam zobacz:

  "Jeszcze nigdy w politycznej historii tak wielkiego zainteresowania nie budziły wybory, których wyniki wszyscy znają. Wybory prezydenckie w roku 2015 wygrał Bronisław Komorowski.";

  "Być może już teraz mamy na talerzu najważniejsze przesłanie tegorocznych wyborów prezydenckich, które wygra prezydent Bronisław Komorowski."

  no i w końcu na deser:

  "Czyżby wpływ na ówczesne polityczne wybory Andrzeja Dudy miał jego teść, znany poeta i krytyk literacki prof. Julian Kornhauser? W 1994 r. Duda ożenił się z jego córką Agatą.Julian Kornhauser, z pochodzenia Żyd"

  Żyd Tomku ? A Ty kim jesteś ? Polskim "sąsiadem" ? Człowiekiem bez właściwości ?

 • cobrass

  Oceniono 84 razy 30

  Lis ma pretensje do PO, że ta nie walczyła o jego miliony z TVP... porażka :-)

 • konto.do.komentow

  Oceniono 56 razy 26

  "Spasiony kot z przetrąconym kręgosłupem" - słuszna autodiagnoza.

 • flat-ower1

  Oceniono 29 razy 21

  Wczoraj Kraśko celnie strzelił w Kopacz o 20 tej w tvp info. Kopacz zaczęła znowu wezwaniem do prezesa by się ujawnił, by wziął odpowiedzialność, by został premierem. Kraśko krótko jej był przypomniał, ze wybory się skończyły, PIS wygrał i robi co chce ! Ją zatkało ! Na pytania co ona zamierza z PO zrobić jakoś już nie umiała odpowiedzieć. Dużo się napracowała ale to wszystko chyba na nic.

 • spock2

  Oceniono 30 razy 20

  Ty lisek też swoje dołożyłeś uczestnicząc w tej szajce chcącej namówić Polaków do przyjęcia muzułmanów !!!

 • 68jacekw

  Oceniono 54 razy 14

  Ale im dowalił!! Prawdziwy niezależny dziennikarz.Przez lata atakował PO w swoich programach wytykając liczne błędy.Opozycje traktował dobrze,w każdym programie zapraszał ich przedstawicieli,zeby mogli głosic swoje poglądy.Po jego smierci należy go zakonserwować i umiescić jako wzorzec obiektywizmu w Sevres pod Paryżem.

 • mer-llink

  Oceniono 14 razy 10

  Ah, iluż teraz światłych, ostro widzących komentatorów, bezkompromisowych recenzentów!!!
  A przez długie miesiące również siedzieli, kręcąc paluszkami w małdrzyku oraz nosami.

  Wielokrotnie o tym dawno pisałam na forach Gazety (mam pisemnych świadków):

  "Niestety, w wyborach parlamentarnych powaznie wygra PiS. Nie dlatego, ze coś wnosi, bo raczej "roznosi", ale dlatego, że Platformiani "stratedzy" okazali sie niezdolnymi leniuchami.
  Wiadomo było od dawna, że w wyborczym roku 2015 o wynikach parlamentarnych zadecydują wczesniejsze wybory - prezydenckie.
  A tamte wybory leniuchy ze "sztabów" Platformy skrachowały pokazowo....

  Panom Grupińskim, Kamińskim (Ps. Misiek), Tyszkiewiczom nie chciało się zrobić jakiejkolwiek kampanii panu Komorowskiemu. Uwazali - pewnie za panem Adamem Michnikiem, który gaworzył o "zakonnicy na pasach" - że się "samo wygra".
  I zmarnowali 45% przewage prez. Komorowskiego.

  A i od maja 2015 - przez 5 miesięcy!!!! - te same leniwce nie zrobiły nic, aby wzmocnić kampanię parlamentarną.
  Rzecznikiem kampanii ustanowiono panią Muchę, kobietę nawet ładną, ale mającą fatalne notowania społęczne za wcześniejsze wyczyny.
  W dodatku sternikiem tej kampanii uczyniono pana Kamińskiego, pseud. Misiek, hołdownika Pinochetowego i Ryngrafonoścę. Czy widzimy jakikolwiek koncept? Ano nie - p. Kamiński tylko załatawił sobie posade w rzadzie oraz miejsce "biorące" na listach PO. Za to leniwie nie wypracował zadnej koherentnej kampanii Paltformy.

  I dlatego PiS bierze oto premię za wygranie prezydentury.
  To nie dzieło PiSu, bo ten jest marny, ale dzieło bezmyślności i nieróbstwa p.p. "sztabowców" Platformy - p.p. Grupińskich, Kamińskich, Tyszkiewiczów.
  To dzieki nim oto Polska wpada w spocone łapki p.p. Dudów, KAczyńskich , Macierewiczów i - o zgrozo!! - Zelników.."

  P.S> Pisałam? Pisałam…. Oh, jak ja nie lubię miec racji….A Pani Kopacz powinna wyrzucic p.p. Grupińskich, Kamińskich, Tyszkiewiczów, Grabarczyków I całe cmokierskie geriatryczne biuro od razu po objęciu przywodztwa. A najpóźniej w maju 2015 po katastrofie wyborów prezydenckich. Nie zrobiła tego? Wstyd…..
  W dodatku pan Kamiński, ps. Misiek, wypiera się w żywe oczy, że miał cokolwiek do czynienia z kampanią wyborcą... Którą tak pięknie spartaczył.. . Tak, to on - z pomoca innych wykwalifikowanych w lenistwie kolegów: p.p. Grupiński, Tyszkiewicz, Halicki, Grabarczyk....
No, ale "w nagrodę" sie przynajmniej załapał na posade w Sejmie.. Bedzie miał dobrze..
Tylko dlaczego?

 • mark6

  Oceniono 21 razy 9

  " spasione koty" ? To mało powiedziane.
  To partia kompletnych leniwych NIEUDACZNIKÓW !!
  Miał rację kanalia Ziobro, kiedy kpił z nich mówiąc, że nawet nie potrafili jego skazać .
  Koniec PO nastąpi kiedy szefem zostanie NIEUK i INTRYGANT Schetyna. To będzie
  "gwózdz do trumny".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX