Komentarze (101)
Czym zajmie się Narodowa Rada Rozwoju? Znany reżyser zdradza: Na polskiego "Szeregowca Ryana" potrzeba z 60 mln zł
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • jan.go

  Oceniono 3 razy 3

  60 mln ? Jak nie będzie scenariusza i dobrego reżysera to nie ma takiej sumy żeby się udało

 • ela_adela

  Oceniono 3 razy 3

  Czyli komisja da pieniadze ludziom siadajacym w tej komisji - pan Jacek Bromski juz sam nie wie ktory z jego projektow powinien zostac zfinansowany... a moze nawet dwa albo trzy - moze mu po prostu przelac cala sume na konto bezposrednio...

 • ciemnyluddd

  Oceniono 15 razy 3

  I to będzie musiało skompensować, ośmieszenie Polski na świecie, wzrost ceny walut zagranicznych, inflację, i nie wywiązanie się PIS-u z obietnic wyborczych.... TANIO !

 • login-xyz

  Oceniono 2 razy 2

  A czy znalazla sie juz kasa na polsko-amerykanska superprodukcje pod tytulem "Kaczka Dziwaczka atakuje Warszawe"?

 • oloros11

  Oceniono 2 razy 2

  jakbym słuchał sekretarza PZPR

 • reden01

  Oceniono 4 razy 2

  Zainteresowanie takimi filmami jest niewielkie. Przykładem jest "Karbala". Rewelacyjny film, zdaniem wielu lepszy niż "Helikopter w ogniu" a sale kinowe były prawie puste. Oczywiście można zmobilizować dziatwę szkolną, kółka radiomaryjne i będzie sukces jak za komuny na radzieckich dziełach, ale chyba nie o to chodzi. O tym aby taki film się przebił za granicą nie ma szansy.

 • valentin1943

  Oceniono 2 razy 2

  Ja chciałbym obejrzec serial pokazujący bohaterską walkę Naczelnika Narodu, niezłomnego Prezydenta i premier Szydło,bojową minister Beatą Kępą jako gołebicą w drugim planie oraz poskiego sejmu z wrażym Trybunałem Konstytucyjnym, będącym na usługach Niemieckiego Związku Wypędzonych.

 • cillian1

  Oceniono 4 razy 2

  60 mln zł na film, 600 dzieci zdechnie z winy choroby bądź z głodu!

  Oto narodowy patriotyzm.

 • cillian1

  Oceniono 2 razy 2

  kasa wydawana z budżetu (z Polaków podatków) na filmy propagandowe, nie ma sensu. co widać po "wiedźminie".
  Że o innych dziełach nie wspomnę.

 • malpa-z-paryza

  Oceniono 4 razy 2

  a moze raczej tak o Kurskim, o tym jakie to nasze dowodztwo przed wojna bylo,
  o tej wielkiej nonszalancji, bucie i brak kompetencji..
  cisza.

 • white_lake

  Oceniono 28 razy 2

  panie Bromski, po co panu ta kolaboracja?
  z okupantem się nie współpracuje

 • dihydrogen_monoxide

  Oceniono 3 razy 1

  60mln to chyba jeśli z tego filmu ma żyć kilkanaście pokoleń twórców. Za 15mln można w warunkach polskich zrobić film, który w niczym nie będzie odbiegał od standardów zachodnich, poza efektami specjalnymi. Za 20mln będą i efekty.

 • login-xyz

  Oceniono 1 raz 1

  I co? Trafi ten film do miedzynarodowych kin, jak szeregowiec Ryan? Gdyby film byl o walecznym ogryzku Angielskim film bylby hitem na skale swiatowa, a ze bedzie to Polaka to nikt tego film nie zauwazy. Sami jestescie sobie tego winni. Mordowaliscie Zydow, palicie kukly Zydowskie, to nikt sie z Wami nie liczy.. Wielkie Wy narodowe bohatiery po butelce wodki..

 • zigzaur

  Oceniono 1 raz 1

  A może by tak nakręcić inną wersję science-fiction "pancernych"? Podczas operacji Barbarossa Polska walczy jako sojusznik Niemiec. W polskim czołgu (np. 25TP) jest międzynarodowa załoga: dowódca z Wilna, kierowca ze Szwajcarii (w końcu Gabriel Narutowicz i Ignacy Mościcki też mieli szwajcarskie paszporty) i działonowy Wasyl Semen, były radziecki czołgista, który związał kolegów i uciekł czołgiem na drugą stronę.
  Może irracjonalne ale wcale nie dalsze od prawdy niż oryginalni "czterej pancerni".

 • ciemnyluddd

  Oceniono 19 razy 1

  Podobno historia "działa" tylko na jedno pokolenie... Na następne działają już tylko użyteczne "bajki" o historii...Teksty z tutejszej "najwyższej półki" o Cyganach są dokładnie takie same jak o Żydach w hitlerowskich Niemczech (i nie tylko)... Są...l o g i c z n e... Wiadomo do czego doprowadziła świat taka "logika"...Dlatego ze względów praktycznych, aby to się więcej nie powtórzyło) powstało pojęcie "poprawności politycznej" (tak znienawidzone przez Kościół i faszystów), ŻE CZŁOWIEK CYWILIZOWANY POWINIEN DOBROWOLNIE OGRANICZAĆ SWOJE PRAWO WYPOWIEDZI O MNIEJSZOŚCIACH RELIGIJNYCH, RASOWYCH I INNYCH tylko dlatego że jak dotąd prawie zawsze prowadziło to w końcu do rzezi... Pomimo że czasem było zgodne z prawdą, logiką i aktualnymi uczuciami wielu ludzi... Za Holocaust nie był odpowiedzialny tylko Hitler. Był odpowiedzialny również Kościół, bo to on wynalazł antysemityzm, oraz cała kultura europejska, która długo faszyzm akceptowała...Dlatego ta kultura w poczuciu winy stworzyła pojęcie "poprawności politycznej" w sprawach rasowych... I to działało jak długo działała pamięć ludzi o okropnościach selekcji, gazowania i palenia ludzi w obozach (zachował się nawet jeden i chyba jedyny film o Żydach węgierskich w Auschwitz)... Ale nikogo to już nie bierze, to są tak zwane "oświęcimskie kłamstwa a faszyzm widać już na stadionach i ulicach zresztą nie tylko w Polsce...Czyż więc nie jest prawdą, że historia "działa" tylko na jedno, góra dwa

 • zigzaur

  0

  Swego czasu proponowałem obsadę roli w filmie o słynnym locie do Smoleńska:
  bracia Kaczyńscy - Jerzy Rogalski
  Donald Tusk - Daniel Olbrychski (ze względu na spojrzenie)
  Bronisław Komorowski - Olaf Lubaszenko
  Putin - Paweł Wilczak, Artur Barciś albo Alosza Awdiejew
  Ławrow - Lew Rywin albo Jan Jurewicz
  abp Dziwisz - Lech Ordon albo Andrzej Beja-Zaborski
  Anodina - Maria Pakulnis albo Katarzyna Figura
  Marta Kaczyńska - Renata Dancewicz albo Edyta Górniak (w scenie śpiewania hymnu)
  pilot Protasiuk - Robert Gonera (doskonały w roli ludzi pod presją np. filmy Samowolka i Dług)
  generał Błasik - Mariusz Jakus (patrz film Samowolka)

  Proszę o dalsze sugestie.

 • zalogopeda

  0

  "Jest to związane z tym, że nowa władza stawia na kulturę, jest ona jednym z jej priorytetów. My, ludzie kultury, cieszymy się z tego, bo do tej pory nie byliśmy specjalnie pieszczeni, piłka nożna była ważniejsza (śmiech). Nie umniejszając piłce nożnej, ale właśnie jak się skończyły ich dobre czasy, to zaczęły się sukcesy, więc może taka opresja ekonomiczna dobrze wróży na przyszłość?"
  Przyznam, ze nie rozumiem ciagu logicznego prezentowanego w wywodzie powyzej. Zaczyna sie od "stawiamy na kulture" i ze "do tej pory nie byli (ludzie kultury) - pieszczeni". Czyli, po polsku: "my, ludzie kultury, chcemy kasy!". Potem nastepuje: "pilka nozna byla wazniejsza" (po polsku: byla kasa na pilke). I wywod: "gdy przestano dofinansowywac pilke, zaczeli odnosic sukcesy". I przenosi ta sytuacje na... kulture chyba? (moze taka presja ekonomiczna dobrze wrozy na przyszlosc?)
  No, ale skoro przenosi na kulture, to przez analogie, skoro na ta kulture ("ta" = Kultura Patriotyczna) nie bylo do tej pory kasy, to ona, jak ta pilka bez kasy, rowniez powinna (byla) rozkwitac. A nie rozkwita, jest wrecz, zeby zacytowac klasyka, "w ruinie" i potrzeba ja wesprzec (kasa Misiu, KASA!). A zatem, czy finansowe poszczenie sluzy, czy szkodzi rozwojowi? A moze - sluzy pilce, ale szkodzi kulturze? Inaczej, sluzy "im", ale szkodzi "nam"?

 • viciousny

  0

  Bardzo dobry pomysł, ale oczywiście pieski będą szczekać, tylko dlatego, że to pomysł PiSu. Mamy wiele wspaniałych kart w historii, które nie zostały sfilmowane.

 • Marcin R

  0

  "W żadnym wypadku. Jakiś pluralizm poglądów w sztuce musi występować zawsze. Nie mówimy w żadnym wypadku o cenzurze, będziemy walczyć z cenzurą."

  Czyli cenzura jednak będzie?

 • stereotyp76

  0

  Wsie potiomkinowskie.

 • flyer

  0

  Btw. wystarczy, żeby Antoś wprowadził zasadę obowiązującą w USA - jak scenariusz spodoba się armii, to wypożyczają broń i żołnierzy, a jak nie to spadajcie. ;>

 • cyniczny.komentator

  0

  Ja naprawdę nie rozumiem, czemu naród z taką historią, jak nasza nie nakręcił o tym praktycznie rzecz biorąc żadnych dobrych filmów. Przecież takie zdarzenia, jak bitwa pod Kircholmem, zdobycie Moskwy, bitwa pod Chodowem, budowa Gdyni, odzyskanie niepodległości etc. to są materiały na naprawdę świetne kino.

 • zimnakierownica

  Oceniono 4 razy 0

  W dziedzinie propagandy filmowej nie mamy z Żydami żadnych szans. Mają 100 razy więcej pieniędzy, a co gorsza 100 razy lepiej znają się na robieniu filmów. W światowej kinematografii będą liczyły się tylko Ida, Pokłosie czy Lista Schindlera. Polskie gnioty propagandowe nie przebiją się na międzynarodowy rynek nawet gdy będą kosztowały 600 milionów.

 • artau

  Oceniono 2 razy 0

  "To była historia PRL opowiadana oczyma kobiet." opowiadaj pan dalej oczyma, opowiadaj.

 • hastatrespasos

  Oceniono 28 razy 0

  Antynarodowa Rada Niedorozwoju – taka jest właściwsza nazwa nowej operetkowej agendy tego cyrkowego nierządu. Rozwój u bezprawia i niesprawiedliwości? Ich hasło, którym zniewolili miliony Polaków: CAŁĄ WSTECZ! Do lepianek z czasów pierwszych Piastów! Do dnia chrztu narodu polskiego! – Nie będzie przecież – grzmią pod Brukselą i Strassburgiem spiskowe harmaty – żaden germaniec ani inny Europejczyk pluć nam w twarz, ani DZIECI NAM CYWILIZOWAĆ! Wkrótce powstanie potężny hufiec nasz pod wodzą Hetmana Kaczego Niewielkiego, i da Europie, a potem całemu światu takiego łupnia, że wszystkim wybije z łbów jakieś kryminalne koncepcje rozwoju Polski wedle standardów XXI wieku!

 • mczes57

  Oceniono 1 raz -1

  PO+PSL+ Komorowski niech zwróci 80 milionów zmarnowanych na kaprys referendum nikomu nie potrzebne i już będzie na film.

 • clamcay

  Oceniono 3 razy -1

  60 dużych baniek czyli 2/3 referendum Brąka...

  Z tym filmem to jest jeden feler... żeby film został zauważony w świecie to musi być nawet nie politycznie poprawny, ale zgodny ze światowym ministerstwem prawdy - jak to pogodzić np. z postacią Jana Karskiego? Trochę niewykonalne...

 • szpung

  Oceniono 8 razy -2

  Znany dziennikarz tez zdradza:

  Po kolei zacznijmy: mamy sąd Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej… - Trybunał Konstytucyjyn!
  Morozowski

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX