"Nowa władza nie zamierza rezygnować z "dobrej zmiany". Dobrej dla siebie, złowrogiej dla praworządności"

Wg Adama Szostkiewicza, pod rządami PiS Polskę czeka "fasadowe praworządność i demokracja". "Prawem będzie to, co za prawo uzna Jarosław Kaczyński" - ocenia na blogu publicysta "Polityki".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Zdaniem Szostkiewicza, losy TK sa już przesądzone. Kolejnym celem dla Prawa i Sprawiedliwości będą media publiczne i samorządy.

"Nowa władza nie zamierza rezygnować z "dobrej zmiany". Dobrej dla siebie, złowrogiej dla praworządności.

Nie ma demokracji bez praworządności" - podkreśla publicysta tygodnika "Polityka".

Czeka nas więc, wg Szostkiewicza, zamiast demokracji konstytucyjnej - "demokracja "suwerenna", pisowska odmiana "suwerennej" demokracji putinowskiej czy orbanowskiej".

Czy coś powstrzyma "dobre zmiany"?

Pierwszym sygnałem, że PiS musi się liczyć z przeciwnikami, była sobotnia demonstracja w Warszawie. Zaostrzenie kursu przez rządzących może skonsolidować przeciwników.

Jak ocenia Adam Szostkiewicz kolejną przeszkodą w realizacji programu Prawa i Sprawiedliwości może być ekonomia, która nie jest wrażliwa na argumenty polityków. "Żeby dać, trzeba mieć. Za każdy posiłek ktoś musi jakoś zapłacić" - pisze publicysta.

Jarosław Kaczyński i jego stronnicy mogą mieć też problemy, których źródło leżeć będzie zagranicą. "Póki Polska pozostaje członkiem UE, NATO, Rady Europy i innych organizacji ponadnarodowych, musi brać pod uwagę zagraniczne reakcje polityczne, gospodarcze i medialne na swoją politykę. A jeśli opuści UE, to przestanie się liczyć w NATO. Wówczas Polska zostanie sam na sam z zagrożeniami zewnętrznymi, których dramatycznie przybywa" - podkreśla Szostkiewicz.

"Rozpływa się źródło władzy, umiłowany przez PiS suweren" Bendyk o spadajacym poparciu dla PiS>>>

O przywódcy PiS-u przeczytasz w książce "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego. Portret niepolityczny" >>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (44)
"Nowa władza nie zamierza rezygnować z "dobrej zmiany". Dobrej dla siebie, złowrogiej dla praworządności"
Zaloguj się
 • 1theguru1

  Oceniono 33 razy 31

  mieć większość w Sejmie i Senacie oraz dyspozycyjnego prezydenta i oskarżać opozycję o blokowanie reform to brawurowa teza !

 • getz54

  Oceniono 29 razy 27

  Duda robi u Kaczyńskiego za Benny Hilla. Chodzi za nim i rozśmiesza go głupimi minami. Jakby chciał przyznac, ze jest prezydentem tylko dla jaj, prawdziwym bossem jest prezes. Nie przystoi to dorosłemu człowiekowi, który czasami reprezentuje nasz kraj za granicą.

 • marudna.maruda

  Oceniono 26 razy 22

  Minęło niewiele czasu po wyborach i już na każdym kroku widać, kto w Polsce rządzi. Nie prezydent, nie premier- jeno prezes praw y i sprawiedliwy. Rządzi niepodzielnie, obraża jak obrażał przez ostatnich kilkanaście lat- i ciągle (albo coraz bardziej) w poczuciu absolutnej bezkarnosci.

 • getz54

  Oceniono 22 razy 20

  Mieliśmy juz ,,nocną zmianę,, teraz mamy ,,dobrą zmianę,, a i tak skończy się jak w 2007 roku ,,nagłą zmianą,, Zdarza się.

 • kurnaolekczarnybolek

  Oceniono 19 razy 19

  Czy oni naprawdę myślą,że podatek bankowy zapłacą banki? a ten od marketów - markety? HEHEHE!! Zaczną się jaja,jak poblokują firmom rachunki w poszukiwaniu VAT-u,jak firmy zaczną padać i zwalniać ludzi. Paliwo na razie ponoć ma stanieć,ale złotówka leci na morde,więc paliwo zacznie drożeć wcześniej czy póżniej... nie żyjemy w próżni,pisowskie matoły ekonomiczne! Polska raczej nie jest samowystarczalna-no,chyba,że przerobimy auta na zasilanie węglem,więc może wtedy,yyy, ''damy rade''...?

 • safelogica

  Oceniono 18 razy 18

  PISowcy zaczynają tracić grunt pod nogami i pewność siebie. Powszechna krytyka w kraju, powszechna krytyka poza granicami Polski. Budząca się opozycja i rosnąca w siłę. A jeszcze nie przystąpili nawet do publikowania treści swoich reform.
  To dopiero zacznie się dramat...

 • peter-321

  Oceniono 20 razy 16

  Mliniak o wyrazie geby pzyglupa.

 • 39marpik

  Oceniono 17 razy 15

  Najważniejsze że Prezydent załatwił linię kredytową z Ukrainą, będzie 500 zł na każde dziecko, pieniądze dla górników i na emerytury.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX