"Przez kraj sunie monstrualna brzytwa. A w tle "dzielna komsomołka" Kempa" - Tym o Polsce pod rządami PiS

Szefowa KPRM podpadła Stanisłowi Tymowi, przede wszystkim, wstrzymywaniem druku wyroku TK. Wg felietonisty, min. Beata Kempa, "obaliła Konstytucję RP, zrugała Trybunał Konstytucyjny i po bolszewicku skasowała jego wyroki".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 "Dzielna komsomołka w służbie pana Kaczyńskiego" - podsumowuje aktywność Beaty Kemy Stanisław Tym.

Jak wygląda kraj pod trwającymi niespełna dwa miesiące rządami PiS? "Przez Polskę sunie monstrualna brzytwa, a z jadących za nią gigantofonów słychać: 'My się nie cofniemy, bo zaufali nam Polacy. Zostaliśmy wybrani przez naród" - opisuje Stanisław Tym, w najnowszym wydaniu "Polityki".

Według felietonisty, satyryka i aktora, przykładów wyjątkowego zachowania "wybranych przez naród" jest bez liku.

"Doradca prezydenta Andrzej Zybertowicz ma czelność dowcipkować, że zmarły niedawno Jan Kulczyk żyje sobie gdzieś na Bali pod innym nazwiskiem. Kolejna cmentarna hiena to nowy pisowski "sędzia" TK Mariusz Muszyński - znany głownie z tego, że kpił ze śmierci prof. Władysława Bartoszewskiego. Z ciemnego kata na stanowisko szefa sejmowej komisji praw człowieka wypełzł peerelowski prokurator Piotrowicz. Zgodnie z tym, czego nauczyła go PZPR, oświadczył, że "demonstracje antyrządowe to łamie demokracji i nieszanowanie prawa". Rok temu sam brał udział w takiej demonstracji, ale wtedy rządziła PO, a dziś - mówi Piotrowicz - "mandat do sprawowania władzy ma Pis". Brawo. To się kiedyś nazywało demokracja socjalistyczna" - wylicza Tym.

"Szkoda, że nie mamy prezydenta" - Tym ostro o "kanceliście" w Pałacu Prezydenckim>>>Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (210)
"Przez kraj sunie monstrualna brzytwa. A w tle "dzielna komsomołka" Kempa" - Tym o Polsce pod rządami PiS
Zaloguj się
 • Thomas Polaczek

  Oceniono 133 razy 115

  Wkrótce okaże się , że TYM złym aktor był.

  Już są listy protestacyjne do PE, do gazet zachodnich. PIS chce zagłuszyć wszystkich. A Kempa to mgr administracji, nie PRAWA.

 • amorvertical

  Oceniono 133 razy 89

  Zaczyna mnie wkurzać ten lekko żartobliwy ton, którym snuje się narrację o tej pisowskiej bolszewii. Kaczyński idzie jak czołg, ma wszystko w doooopie i jest to normalny bolszewicki zamach stanu. Nie ustaną zanim nie zwalcują wszystkiego i zostawią spaloną ziemię. Zabiorą kolejnemu pokoleniu 10 - 15 lat życia, bo tyle będzie trwało odkręcanie paranoi tych szubrawców. Tylko proszę potem o normalną egzekucję prawa i równo do pierdla wszystkich łącznie z Dudusiem. Bez zaniechania i bez tłumaczenia, że "my nie chcemy zemsty" Ta bezkarność wobec szubrawców mści się właśnie w taki sposób jaki teraz widzimy.

 • rbik53

  Oceniono 88 razy 78

  Słuchałem niejakiej Kloc z PiSu w poranku. Nie do uwierzenia, jak ktoś o takiej ułomności w używaniu rozumu może być posłanką. Nie rozumie podstawowych pojęć z konstytucji i nie zauważa jej łamania, bo przekracza to jej możliwości umysłowe. Szkoda mi kobity, bo to nie jej wina. Może to wina rodziców, szkoły albo natury, czyli prawa bożego. Ale przed wpisaniem kandydatów na listy powinny być robione testy IQ.

 • tegepe

  Oceniono 89 razy 73

  Demokracja socjalistyczna, panie Tym, byla w porównaniu z tym, co mamy teraz, wzorowa.

 • kubadziu

  Oceniono 109 razy 67

  Sądzę jednak, że żadna komsomołka nie reprezentowała tego poziomu głupoty, prostactwa i kołtunerii co zadowolona z siebie Beata Kempa.

 • obywatel_leming

  Oceniono 53 razy 47

  rządowe trolle sabotują fora internetowe , ciekawe co na to Pan Gowin moovi?

 • emerytgw

  Oceniono 47 razy 45

  Wredna i wyjątkowo nikczemna pis-przekupa Kempa śmie porywać się na Konstytucję i wyrokować, że coś jest niezgodne z prawem. Niech ludzie , któłrzy , zmanipulowani przez PIS głosowali na tą sektę przekonają się jak zostali okłamani.

 • kaczynski7

  Oceniono 52 razy 44

  Ta kobieta doigra sie wiezienia ... Mam nadzieje, ze jej dzieci (o ile je ma) maja tego swiadomosc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX