"Przekonamy się o prolajferskiej szczerości PiS. Ilu posłów zatrzaśnie się w toalecie?" - pyta "Gość Niedzielny"

Nie ma jeszcze decyzji marszałka Sejmu, ws. zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, a publicyści prawicowi rozpoczęli ofensywę. Franciszek Kucharczak sugeruje, że "może tak naprawdę dla kierownictwa PiS sprawa obrony życia dzieci nie jest ważna". A poglądy "prolajferskie" część działaczy PiS ma jedynie na pokaz.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Publicysta "Gościa Niedzielnego" przypomniał, że kiedy PiS był w opozycji, zawsze głosował za "prawem do życia każdego człowieka od poczęcia". Dziś więc, skoro ma większość, losy przepisów zaostrzających przepisy antyaborcyjne, wydawać by się mogły przesądzone.

Ale zdaniem Kucharczaka nic przesądzone nie jest.

"Najdalej za parę miesięcy przekonamy się o prolajferskiej szczerości obecnej władzy. Debata sejmowa na ten temat, a zwłaszcza głosowanie, będzie arcyciekawym widowiskiem, bo iluż posłów PiS może się jednocześnie zatrzasnąć w toalecie? Czy tam w ogóle jest tyle toalet? A może na tychże posłów - w odróżnieniu od opozycji - przyjdzie nagły pomór? Może będzie wysyp pomyłek przy głosowaniu?" - pyta publicysta.

Projekt zaostrzenia obowiązujących przepisów antyaborcyjnych od ubiegłego tygodnia jest u marszałka Sejmu. Decyzję w sprawie losów nowelizacji, Marek Kuchciński powinien podjąć - najpóźniej - tuż po świętach.

Według ustaleń "Rzeczpospolitej", władze PiS nie mają ochoty na rozpętywanie wojny o aborcję. Naciskają więc na kościelnych hierarchów, by ostudzili zapędy autorów nowelizacji

"No bardzo jestem ciekaw, jak to będzie. Bo że obecna władza bardzo chciałaby uciec od obrony najmniejszych, to wiem, bo widzę i słyszę. Ale czy zechce aktywnie wydać je na śmierć, popierając odrzucenie projektu likwidacji aborcji, to się tego obawiam. Będzie pięknie, jeśli się pomylę" - podsumował Kucharczak z "Gościa Niedzielnego".

"Dla PiS najlepiej byłoby, gdyby głosowania ws. aborcji nie było" - ocenia Michał Szułdrzyński>>>Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (26)
"Przekonamy się o prolajferskiej szczerości PiS. Ilu posłów zatrzaśnie się w toalecie?" - pyta "Gość Niedzielny"
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 16 razy 14

  Ja na razie to w PIS-ie... W toalecie zatrzasnął się...r o z u m... Ile bezproduktywnych frontów jeszcze ta wojownicza partia...o t w o r z y ..?

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 13 razy 11

  a ten cały "Gość Niedzielny" to jakiś periodyk ISIS? bo brakuje już tylko tego, żeby redaktor Kucharczyk na koniec artykułu napisał Allah Akbar

 • maura4

  Oceniono 12 razy 10

  Projekt likwidacji aborcji ? Zakaz aborcji nie równa się, likwidacja aborcji. Czy w jakimś kraju udało się za pomocą głosowania w parlamencie, zlikwidować aborcję ?
  Nic mi tym nie wiadomo,ale może Polska będzie pierwszym krajem, w którym po głosowaniu aborcja zniknie, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

 • bihepi

  Oceniono 8 razy 6

  Bracia i Siostry!
  Towarzysze !
  **
  Bój to będzie nasz ostatni.
  Musimy upilnować naszych posłów i zniszczyć cywilizację śmierci.
  /niezależnych-napiętnować, wachającym się-obiecać życie wieczne, lub audiencję u OjDyra./
  Sprawić, by każda zygota została donoszona, urodzona i ochrzczona.
  Bo każda zygota to nasz wieki zbiorowy obowiązek !
  **
  STOP MENSTRUACJI !
  NIECH ŻYJE CIĄŻA !

 • tegepe

  Oceniono 6 razy 4

  Gdyby PiS faktycznie nie poparł tych oszołomów z prolife, zyskałby na pewno nueco sympatii, także mojej, zaciekłego wroga partii kurdupla.

 • default

  Oceniono 3 razy 3

  "A poglądy "prolajferskie" część działaczy PiS ma jedynie na pokaz".

  Nie tylko "prolajferskie" - posiadanie poglądów na pokaz to specjalność posłów PIS.

 • karabeusz

  Oceniono 5 razy 3

  Wiele osób w PIS to byłe komuchy, które Jarek przytulił z dobroci serca. To głosowanie będzie jak durszlak odcecdający szumowiny

 • pimpao

  Oceniono 9 razy 3

  Też jestem ciekawy. Jak się skończyło błaznowanie PO widzimy, ciekawe czy błaznowanie PiS też będzie miało takie konsekwencje.

 • wk-55

  Oceniono 2 razy 2

  Przecież wśród posłów tej partii skrupuły moralne nie występują. Jest tylko wazelina. Nie mam złudzeń że na polecenie prezesa zagłosują jednomyślnie za zakazem aborcji. A cynicznego Kaczyńskiego przed wydaniem takiego wyroku powstrzymuje tylko groźba spadku słupków w notowaniach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX