Tym o rządach PiS: Kłamstwo i wulgarno-knajacki język okraszone jadowitym uśmiechem wyższości

- Pogarda zwykle bierze się z niewiedzy. Dobrze widziane jest więc, by nie mieć zielonego pojęcia o sprawie, w której zabiera się głos. Wystarczy mieć pieczątkę ministra środowiska, rolnictwa, spraw wewnętrznych - pisze w ?Polityce? o liderach rządu Stanisław Tym. Przykładem jest min. Szyszko, który porównał Puszczę Białowieską do kartofliska niszczonego przez stonkę.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Równie dobrze można by powiedzieć, że komuś trzeba obciąć głowę, ponieważ ma wszy - ocenia Tym.

Na szczycie listy ulubionych ministrów felietonisty "Polityki", obok Jana Szyszki, jest też wiceszef MSW Jarosław Zieliński. Wyjaśnienie ministra w sprawie opony, która pękła w prezydenckim samochodzie, zrobiły tak wielkie wrażenie na Tymie, że typuje Zielińskiego na następcę Andrzeja Dudy. - Jest po prostu tak samo dobry, bo tez traktuje nas wszystkich jak ciężkich idiotów, czyli jak samego siebie - pisze Tym.

Handel ziemią i "piekło kobiet"

Jak zauważa, dzięki resortowi, której szef posługuj się pieczątką "minister rolnictwa", Kościół katolicki "stał się właśnie głównym specjalistą w handlu ziemią".

"Jako dyscyplinę dodatkową wziął zaś na siebie obowiązek reaktywowania tego, co Tadeusz Boy-Żeleński niemal 90 lat temu nazywał piekłem kobiet, czyli całkowicie zakazać aborcji. W imię "prawa narodu, które jest jedyna gwarancją wolności" - mówią biskupi" - cytuje Stanisław Tym.

Wg felietonisty "Polityki", można odnieść wrażenie, "że brakuje jeszcze tylko średniowiecznych pręgierzy na centralnych placach miast i stosów na obrzeżach. Pręgierz nawróci, a stos zbawi. Ku większej chwale bożej" - podsumowuje.

Cały komentarz w najnowszej "Polityce">>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (194)
Tym o rządach PiS: Kłamstwo i wulgarno-knajacki język okraszone jadowitym uśmiechem wyższości
Zaloguj się
 • niemadlmnieloginu

  Oceniono 289 razy 243

  Panie TYM, niech Pan nie podpowiada tym idiotom z tymi pręgieżami, bo jeszcze naprawdę to zrobią. Kuźwa, teraz trzeba uważać na każde słowo, bo może stać się ono ciałem.

 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 211 razy 171

  jak widać, bozia równo i sprawiedliwie obdarzyła katoli i pisowców chamstwem i głupotą.
  a więc pisowscy katole są podwójnie obciążeni.

 • skandy5

  Oceniono 174 razy 134

  PiS - dyktatura ciemniaków - dojna zmiana PiSu

 • andrzej2310

  Oceniono 82 razy 52

  Kłamstwo i wulgarno-knajacki język okraszone jadowitym uśmiechem wyższości - to język wyborców PIS, ludzi, którzy tak chętnie zarysowaliby komuś samochód gwoździem, aby podnieść swoje poczucie wartości. Dlatego teraz niszczą Polskę, bo traktują ją jako twór ludzi którzy odnieśli sukces w rozwijaniu Polski, który teraz trzeba zdeptać, aby się dowartościować.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 97 razy 49

  Do ADMINISTRATORA Czy nie da się jakoś wyeliminować serii lajków z jednego komputera pod różnymi nickami ? Od kilku dni wyraźnie widać nasilenie tego szwindlu. Inaczej będziecie tu mieli same… d e b i l n e…komentarze…Bo dalej komentować tutaj to żadna przyjemność…

 • q-ku

  Oceniono 75 razy 47

  Suweren sobie ich takich wybrał, pomogła mądra polska młodzież głosująca na Kukiza
  I teraz pożyjemy sobie w katolickim narodowym socjalizmie

 • arcypapa

  Oceniono 73 razy 45

  Rząd ministerstwa, media publiczne i wszelkie inne spółki w całości "Dyzmowy" gdzie się nie obrócisz Dyzma

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX