Ziobro populizmem walczy o tytuł "Szeryfa Dobrej Zmiany"

"Ziobro chce potraktować Polańskiego z całą surowością tylko dlatego, iż jest on znanym reżyserem i wstawiał się za nim artystyczno-medialny establishment" - ocenia Michał Szułdrzyński. Wg dziennikarza "Rz", postępowanie ministra, to "sygnał dla mas: teraz będziemy się wam chcieli przypodobać, urządzając polowania na przedstawicieli elit".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Dla Michała Szułdrzyńskiego, decyzja min. Ziobry o skierowaniu do SN wniosku o kasację decyzji o odmowie ekstradycji Romana Polańskiego do USA, to nie tylko element gry o "tytuł Szeryfa Dobrej Zmiany".

"Ale minister musi się liczyć z tym, że swoimi działaniami dostarcza partii nowych, jeszcze bardziej zaciekłych przeciwników. Czy Prawa i Sprawiedliwości naprawdę potrzebny jest kolejny front w trwającej od pół roku politycznej batalii?" - pyta dziennikarz "Rzeczpospolitej".

Szułdrzyński zgadza się z min. Ziobrą, że "nie może być tak, iż osoby znane są bezkarne., a zwykły Kowalski musi ponieść konsekwencje swoich czynów".

Ale jak ocenia, zaangażowanie ministra w sprawę nagrodzonego Oscarem reżysera ma czysto polityczny wymiar. "Nawet jeśli kieruje się on szlachetnymi intencjami, jego postępowanie to populizm czystej wody, sygnał dla mas: teraz będziemy się wam chcieli przypodobać, urządzając polowania na przedstawicieli elit" - napisał w komentarzu w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej".Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (17)
Ziobro populizmem walczy o tytuł "Szeryfa Dobrej Zmiany"
Zaloguj się
 • Piotr Kolec

  Oceniono 9 razy 7

  By pomścić nieziemską głupotę
  Nieuctwo i zwykłe prostactwo,
  Wybrali do Sejmu Polacy
  Najgorsze z możliwych buractwo.

  Grunt siła i grunt wiara w siebie!
  A cała ta reszta to betka.
  Bo nie ma wszak rury na świecie,
  Której by nie można odetkać.

  Dmuchajmy, więc w rurę kochani!
  Dmuchajmy, aż drugim jej końcem
  Wypłyną ci nowo wybrani.
  Dmuchajmy i stójmy im sztorcem!

  Bo ludzką jest rzeczą pobłądzić ,
  Tak jak to nasi zbłądzili
  Co chcieli Platformę utrącić
  A kraj cały rozpie...li…

 • bzbz666

  Oceniono 8 razy 4

  Amerykanin na widok milionera mówi: "Oj, też chciałbym być taki bogaty!"
  Polak na widok milionera mówi: "A żebyś zdechł!"

  Ziobro liczy na ten właśnie odruch polskiego motłochu, nienawidzącego każdego, komu się w życiu coś udało. Motłoch nienawidzi Polańskiego, bo sławny. Nienawidzi sędziów, bo wykształceni...itd... Motłoch czeka na darmowe widowisko, kiedy bogatych i wykształconych bedom kuńmi rozrywać i palić.

  Ale się przeliczycie, ćwoki - kiedy Ziobro dla przykładu zacznie niszczyć ludzi, oberwie się także wam - małym szaraczkom. Z kogoś przecież ludzie Ziobry będą musieli wydusić te zeznania potrzebne do zamknięcia ofiar wskazanych przez Kaczyńskiego. A najłatwiej jest wrobić, przydusić, zastraszyć małego szaraczka.

  Obejrzyjcie sobie amerykański film dokumentalny pt. "Witch Hunt" (reż. Don Hardy Jr., Dana Nachman, USA 2008). Film opowiada o takim samym jak Ziobro "prokuratorze-twardym szeryfie" z Kalifornii, który w pogoni za popularnością zamknął dziesiątki niewinnych ludzi do więzienia, pod zarzutem wykorzystywania dzieci - bezwstydnie fałszując dowody, wymuszając fałszywe zeznania. Niektórzy z nich czekali na oczyszczenie i zwolnienie z więzienia po kilkanaście lat.

 • zelalem

  Oceniono 5 razy 3

  Ziobro przez całe życie był w cieniu lepszych od siebie.
  Preziowi nie podskoczy, przynajmniej jeszcze nie.
  Gnębi więc tych, którzy odnieśli jakieś sukcesy.
  Czysto komunistyczna retoryka, lata 50-te...

 • lubiedobrze

  Oceniono 2 razy 2

  Ja sądzę, żę Zbysio pragnie zrobić Amerykanom łaskę. Może tym razem go pochwalą zamiast ośmieszyć jak w przypadku Mazura.

 • pis_won_za_don

  Oceniono 1 raz 1

  Władze USA nigdy nie wydają swoich obywateli innym państwom.

  Tylko polska kanalia może to zrobić.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 1 raz 1

  'Minister Ziobro walczy o tytuł Szeryfa Dobrej Zmiany'
  I to z powodzeniem.
  Cudownie!!!

 • andrzej2310

  Oceniono 1 raz 1

  Partia populistyczna (o populistycznej nazwie) zachowuje się populistycznie. Wszystko w normie. Proste sposoby rozwiązywania trudnych spraw - to dewiza populistów, 37% Polaków dało się na to nabrać.

 • 39marpik

  Oceniono 1 raz 1

  To tylko skrajny sadyzm.

 • andrew1507

  0

  Propozycje Ziobry o konkwiskacie majątku, to PiS-u zamach na własność prywatną.
  To faszystowsko-bolszewicki zamach stanu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX