"Prezes nie lubi nieporozumień. Jeśli ktoś, jak Duda, zapomina się, musi go upokorzyć"

"Prezydent jako jedyny w stajni prezesa, nie może zostać z niej wyprowadzony" - podkreśla Andrzej Celiński opisując, jak Jarosław Kaczyński "grilluje" Andrzeja Dudę. "Prezydenta nie żałuję. Człowiek z osobowością pana Dudy nie powinien być prezydentem Polski. Ale jest. Prezes rozgrywając Polskę, poniża nie tylko konkretne osoby, ale daje świadectwo braku szacunku dla państwa" - napisał na blogu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak prezes PiS "grilluje" prezydenta można było zobaczyć choćby podczas rocznicy katastrofy smoleńskiej. Jak przypomina Andrzej Celiński, Jarosław Kaczyński "nie znalazł chyba okazji, by przywitać się z prezydentem".

Duda "wyraźnie skonfundowany, pospieszył za prezesem z wyciągniętą ręką". "Wszyscy mogli zobaczyć ociąganie, niechęć i brak kontaktu wzrokowego ze strony prezesa. Rękę podał, ale tak, żeby wszyscy widzieli dystans, jeśli nie niechęć wobec prezydenta" - ocenia na blogu były poseł.

Kolejny etap mogliśmy obserwować podczas kongresu PiS i po zakończonym w sobotę w Warszawie szczycie NATO.

Prezes Kaczyński zaraz po zakończeniu obrad znalazł czas, by pokazać hierarchię. "Przypomniał o swojej pozycji. Zaznaczył wyjątkowość, pośród reszty, ministra obrony narodowej. Przekazał zainteresowanemu, swojej partii i wyborcom, że prezydent Duda nie jest już w kręgu zaufanych" - napisał.

Według byłego posła, największym upokorzeniem dla prezydenta było to, że to prezes PiS a nie głowa państwa towarzyszył Petro Poroszence, kiedy prezydent Ukrainy oddawał hołd ofiarom rzezi wołyńskiej.

"Trudno wyobrazić sobie coś bardziej upokarzającego. Prezydenta nie żałuję. Człowiek z osobowością pana Dudy nie powinien być prezydentem Polski. Ale jest. Został wybrany. Prezes rozgrywając Polskę, poniża nie tylko konkretne osoby, ale daje świadectwo braku szacunku dla państwa" - uważa Andrzej Celiński.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (250)
"Prezes nie lubi nieporozumień. Jeśli ktoś, jak Duda, zapomina się, musi go upokorzyć"
Zaloguj się
 • tomtg123

  Oceniono 127 razy 121

  7 lat temu Ludwik Dorn, wtedy już poza PiSem, napisał takie słowa :
  "W stadzie pawianów jest jeden samiec alfa i choć pawiany są orientacji heteroseksualnej, od czasu do czasu ten główny gwałci stojące niżej w hierarchii. Chodzi o dominację i władzę, a nie o seks. Te słabsze same od czasu do czasu się nadstawiają, żeby samiec alfa je spożytkował (...) To daje im bezpieczeństwo, że nie będzie ich lał. Ja się nie nadstawiałem, stąd pretensje pana Kaczyńskiego"

  Jak widać nic się nie zmieniło, a ci co zostali, się nadstawiają...

 • tegepe

  Oceniono 114 razy 102

  Pisząc o pośle Kaczyńskim jako o prezesie, wywyższa się tego bufona. Dla mnie i moich znajomych jest zwykłym posłem, nawet nie funkcyjnym. I tak też powinno się o nim mówić i pisać: poseł Kaczyński!

 • getz54

  Oceniono 106 razy 94

  Po prostu Kaczyński ma takie frankensteinowskie poczucie humoru. Z siebie tez kpi niemiłosiernie kazdego 10 dnia miesiąca na Krakowskim Przedmieściu. Specjalnie staje na tym śmiesznym taborecie 10 kwietnia, zeby upodobnic się do Rudolfa Hesa.
  Pan Hes, tez tak stał 16 kwietnia w 1947r. Zdarza się.

 • tadjan

  Oceniono 75 razy 69

  a kit maliniakowi w uszy..... jak sobie zapracował, to tak ma! Zero współczucia....

 • xymeon_x

  Oceniono 64 razy 52

  przy tym zdjęciu 'słońca Żoliborza', 'prezesa Polski', 'najwspanialszego Polaka od 2000 lat' i jego nienawistnym spojrzeniu, Freddy Kruger jawi się być sympatycznym typem

 • japka_putina

  Oceniono 59 razy 51

  Niektórzy wciąż chyba liczą, że Duda wstanie z kolan i spróbuje zostać takim prezydentem, jakim obiecywał być w kampanii. Daremne żale, próżny trud - ten koleś jest zrobiony zbyt miękkim fiutkiem, by się porwać na taki czyn. Będzie znosił upokorzenia i jeszcze bardziej będzie okazywał wierność prezesowi, licząc na wybaczenie. Zresztą prezes musi mieć na niego haki, inaczej by go nie wystawił. Akurat w gry personalne Kaczyński gra wyłącznie znaczonymi kartami, dlatego prawie nigdy nie przegrywa. Odchodzą od niego prawie wyłącznie ci, których własnoręcznie wypchnął za burtę.

 • marple_jane

  Oceniono 55 razy 45

  Oj zaraz grilluje, upokarza i takie tam.Dupa Wołowa doskonale daje sobie radę.W czasie wypowiedzi Obamy, nadludzkim wysiłkiem udawało mu się powstrzymać opadnięcie szczeny, a właściwie żuchwy i tylko po rozpaczliwym mruganiu rozpoznać można było jego konfuzję :) To nikt i dzielnie akceptuje swe pożałowania godne położenie.A lepiej nie będzie... :)

 • azteci

  Oceniono 57 razy 45

  Nie ma Bretix szczęścia do współpracowników, oj nie ma. Ale tak to jest, gdy się człek miernotami otacza.
  P.s. czyżby wielce szanowny pan Antoni był namaszczany przez prezesa do jakiejś ważnej roli?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX