PiS nie odpuszcza: Skok na NIK, komisarze do samorządów, wojna z Tuskiem

Dobre notowania utwierdzają PiS, że dotychczasowy ostry kurs jest jedyną skuteczną taktyką. Dlatego, jak informuje "Rz", na jesień partia rządząca szykuje kolejne ofensywy. Wg Andrzeja Stankiewicza, zagrożeń z zewnątrz dla PiS nie widać, największy problem partia może mieć z... działaczami PiS, "którym partia dała konfitury".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jedną z głównych aren walki z przeciwnikami będzie sejmowa komisja śledcza, która ma wyjaśnić aferę Amber Gold. Nie jest tajemnicą, kim będą się przede wszystkim interesowali członkowie komisji z PiS.

Ale rządzący nie chcą się ograniczać. Donald Tusk ma być też ostro atakowany w związku z katastrofą smoleńską. "Według naszych informacji szefowie MON Antoni Macierewicz oraz MSZ Witold Waszczykowski zaprezentowali liderowi PiS dossier, które ma obciążać Tuska odpowiedzialnością za Smoleńsk, w tym jego rzekomą grę z Władimirem Putinem w sprawie podróży prezydenta Lecha Kaczyńskiego" - informuje Andrzej Stankiewicz z "Rzeczpospolitej".

Wg informacji dziennikarza, jesienią ma się też zacząć "przejmowanie" Najwyższej Izby Kontroli. "Dobra zmiana" ma też wkroczyć do samorządów. PiS "planuje wprowadzenie rządowych komisarzy w niektórych samorządach kontrolowanych przez PO".

Zapewne na liście miast "do przejęcia" jest Warszawa, wstrząsana sensacjami dotyczącymi nieprawidłowości przy reprywatyzacji.

Plan na wojnę z przeciwnikami jest gotowy. Ale to nie znaczy, ze prezes PiS nie ma problemów. "W partii pojawiają się rysy, które wieszczą wewnętrzne kłopoty. Ponieważ PiS dysponuje pełnią władzy, nie ma koalicjanta - co zawsze konsoliduje - to wpływowi ludzie w rządzie zaczęli toczyć wojny między sobą. Iskrzy choćby na linii wicepremier Mateusz Morawiecki - minister skarbu Dawid Jackiewicz; szef MON Antoni Macierewicz - minister cyfryzacji Anna Streżyńska; czy też koordynator specsłużb Mariusz Kamiński - szef MSW Mariusz Błaszczak" - wylicza Andrzej Stankiewicz.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (35)
PiS nie odpuszcza: Skok na NIK, komisarze do samorządów, wojna z Tuskiem
Zaloguj się
 • gregorry1953

  Oceniono 7 razy 7

  Jak już PiS upora się z Trybunałem Konstytucyjnym, sądzę, że wtedy uchwalane będą dekrety Prezydenta (czytaj Kaczyńskiego) z mocą ustawy w każdej możliwej dziedzinie. Wtedy też Sejm już nie będzie do niczego potrzebny, jedynie do klepnięcia owych dekretów.

 • getz54

  Oceniono 12 razy 2

  I na dobrych chęciach Kaczyńskiego się skończy. TK zakwestionuje mu wszystkie jego chore pomysły. Kaczyński do tego święcie wierzy, ze te wszystkie świństwa ujdą mu na sucho jak Morawiecki zrealizuje swoje wizje. Morawiecki ma teraz inny problem. Wybrac pidzamę w paski czy w kratkę, z rózowymi aplikacjami. Od myślenia skąd wziąśc i na co wydac bilion zeta moze rozbolec głowa i nie tylko. Obciązenie winą Tuska za wypadek samolotu, do tego z 36 spec. pułku zarządzanego przez Błasika i podstawionego na ządanie kancelarii prezydenta, to tak jak oskarzenie Tuska o zrzucenie bomby na Hiroszimę.

 • kotmiki

  Oceniono 34 razy 2

  Kaczyński to geniusz udało mu się ogłupienie 6 milionów Polaków chociaż Hitler był lepszy bo ogłupił większość Niemców.
  Mechanizm rządzenia NSDAP i PiS -u jest identyczny

 • do100jnik

  Oceniono 9 razy 1

  dopóki kacze pomioty wszystkiego nie ukradną, będą chorzy, to taka mentalność

 • milorex10

  Oceniono 25 razy 1

  W Polsce korupcja i żerowanie na państwie polskim ma się wspaniale. Wyłudzanie VAT, uwłaszczanie się na atrakcyjnych nieruchomościach za 50 czy 100 zł (wartych miliony), wypłacanie odszkodowań przestępcom (posłanka PO, burmistrz PO ) i inne niewinne igraszki za państwowe pieniądze. Pań Kwiatkowski z NIK miał być właściwym człowiekiem na właściwym stanowisku, ale to przereklamowany pozorant PO z Łodzi, który swoich nie "ruszał".

 • lactum

  0

  Co wam ta facjata mowi?

 • Jan Osik

  Oceniono 8 razy 0

  starego geja trzeba będzie w końcu zabić śmiechem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX