Szostkiewicz chwali: Ujazdowski potrafi myśleć jak prawnik, a nie jak działacz partyjny

"Ujazdowski wystąpił samodzielnie i (jak na razie) samotnie przeciwko polityce własnej partii dyktowanej przez jej prezesa. Nie tylko się od niej odciął, ale przedstawił też własną propozycję rozwiązania sporu. Jej przyjęcie pomogłoby wyjść PiS-owi z twarzą w polskim i międzynarodowym środowisku prawniczym" - ocenia na blogu Adam Szostkiewicz.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Europosła Prawa i Sprawiedliwości oburzyło wszczęte przed tygodniem śledztwo przeciwko prezesowi TK prof. Andrzejowi Rzeplińskiemu. To "rażący błąd", ocenił.

Zdaniem Kazimierza Michała Ujazdowskiego, jedyną dobrą decyzją jest wycofanie się z tej decyzji.

Według Adama Szostkiewicza, postawę europosła należy docenić, bo "dziś w obozie obecnej władzy rzadkością".

"Kazimierz Michał Ujazdowski potrafi myśleć jak prawnik, a nie jak działacz partyjny. Wobec konfliktu wokół Trybunału Konstytucyjnego zachował się jak rzetelny prawnik i dojrzały państwowiec. Wszczęcie dochodzenia prokuratorskiego przeciwko prof. Rzeplińskiemu to musiał być dla niego moment krytyczny, gruba czerwona linia. Jawne deptanie trójpodziału władz i niezależności sędziów Rzeczpospolitej. Ujazdowski ma odwagę powiedzieć to publicznie, a nie w kuluarach" - pisze na blogu publicysta "Polityki".

Nie pierwszy raz

Jak ocenia Szostkiewicz, gdyby PiS zdecydowało się pójść drogą rozwiązań proponowanych przez posła do PE, partia mogłaby zachować twarz.

"Niestety, pierwsze reakcje prominentów pisowskich są takie, jak ich reakcje na nadal nie opublikowane wyroki Trybunału Konstytucyjnego. Czyli lekceważące" - pisze na blogu publicysta.

Przypomnijmy, że Kazimierz Michał Ujazdowski nie pierwszy raz krytykuje swoją partię. W 2007 roku - razem z Paweł Zalewskim - zdecydował się na odejście z PiS. Sprawa zaczęła się od tego, że w mediach mówili o konieczności zmiany stylu zarządzania partią. Obaj pełnili funkcje wiceprezesów PiS.

Po nieudanej przygodzie z ugrupowaniem Polska Plus, Ujazdowski został europosłem Prawa i Sprawiedliwości.

Cały wpis na blogu Szostkiewicza>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (103)
Szostkiewicz chwali: Ujazdowski potrafi myśleć jak prawnik, a nie jak działacz partyjny
Zaloguj się
 • onduma

  Oceniono 60 razy 30

  Europoseł. Aha. No coz zebral juz sporo Euro i moze wykalkulowal, ze w PIS juz nie ugra wiecej a juz na pewno nie jako posel w kraju a jako "obronce demokracji" moze jakąś posadka komisarze obdarzą..

 • yosemitesam

  Oceniono 35 razy 25

  No to teraz trzeba szybko drukować teczki. Tylko co na okładce napisać, TW Kazek? Mało wyszukane...

 • nemilek

  Oceniono 37 razy 9

  Kaziu, ty już jesteś praktycznie kolejną świnią oderwaną od koryta, bo już używasz języka świń oderwanych od koryta, serdecznie witamy w wielkiej wielomilionowej społeczności !

 • tupolew71

  Oceniono 41 razy 5

  No, to chyba dobrze, że w Prawie i Sprawiedliwości można mieć różne opinie i poglądy na sprawy, nie? Gdyby tak nie było, Gazeta mówiłaby o zamordyzmie. W tak dużej partii nie może być 100-procentowej jednomyślności. To już było w poprzednim systemie.

 • gr_ub_y

  Oceniono 76 razy 4

  "w polskim i międzynarodowym środowisku prawniczym"

  Boże uchowaj Szostakiewicz.

  Skoro UDajowski postanowił zapisać się do Mafijnego Państwa PO, to bon voyage.

  Nikt po nim płakał nie będzie.

 • bonifacy_40

  Oceniono 36 razy 2

  skoro Szostkiewicz powiedział ...to musi być prawda , Szostkiewicz to zna się na wszystkim podobnie jak Markowski Radosław niejaki socjolog , doktor i autorytet od wszystkiego

 • gawor4

  Oceniono 56 razy 2

  Ujazdowski został gwiazdą tygodnia bo ma inne zdanie niż Kaczafi.
  Będą wywiady dla GWna, Lisweeka i Polityki. Wizyty w TVNie i TokĆwoku.
  Ale warszawskiej mafii i Bufetowej i tak nie przykryje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX