"Marihuanowa hipokryzja polityków. Czy będą skuteczniejsi niż marsze obywatelskie i petycje ekspercie?"

Paweł Walewski z "Polityki" przypomina Sojuszowi, że to właśnie SLD jest autorem bardzo restrykcyjnych przepisów, zakazujących posiadania nawet śladowych ilości narkotyków. To na podstawie tych regulacji, możliwe są aresztowania za posiadanie np. oleju z konopi, który chcą stosować ciężko chorzy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Paweł Walewski docenia, że SLD zmieniło zdanie, pod wpływem ciężkiej choroby Tomasza Kality. "Lepiej późno niż wcale, ale czy dopiero wtedy potrafimy zrozumieć sytuacje beznadziejnie chorych, kiedy ich cierpienie dotyka nas samych?" - pyta i przypomina, że w czasie debaty nad restrykcyjnymi przepisami ani SLD, ani koalicjanci z PSL nie chcieli słyszeć o leczniczym stosowaniu marihuany.

Dwa miesiące w areszcie za przemyt oleju z konopi. Małżeństwo Doleckich na wolności>>>

Projekt dopuszczający medyczną marihuanę od miesięcy czeka na głosowanie, choć poseł Kukiz'15 Piotr Liroy-Marzec miał już dawno usłyszeć od samego Jarosława Kaczyńskiego, że jest zgoda na liberalizację przepisów.

Jak podkreśla Walewski, PiS projekt "kisi w sejmowej zamrażarce". "Leczenie medyczną marihuaną jest w Polsce możliwe w ramach importu docelowego, ale by uzyskać na to zgodę, pacjenci mają przed sobą drogę przez mękę. Wybierają więc czarny rynek" - podsumowuje dziennikarz "Polityki".Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (17)
"Marihuanowa hipokryzja polityków. Czy będą skuteczniejsi niż marsze obywatelskie i petycje ekspercie?"
Zaloguj się
 • zaanawetza

  Oceniono 6 razy 6

  Politycy to naprawdę wyjątkowa banda sk...synów. Póki o legalizację walczyli zwykli obywatele to mieli ich w d..., teraz kiedy zachorował jeden z nich to nagle się da. Co nie zmienia faktu że Panu Kalicie życzę z całego serca powrotu do zdrowia.

 • andy18m

  Oceniono 3 razy 3

  Gdy ojdyra dopadnie rak prostaty to nie tylko maryśka stanie się legalna.

 • admcanarisfanclubpoland

  Oceniono 5 razy 1

  Legalna dystrybucja wszelkich narkotykow pozwoli zwiekszyc wplywy do budzetu panstwa i sfinansuje program zbrojeniowy.
  Warto ja przeprowadzic.

 • zdzisek1949

  Oceniono 9 razy 1

  Dlaczego SLD i PSL gdy rządzili w Polsce nie zmienili przepisów co do stosowania
  marihuany dla celów leczniczych ?

 • kurnadziad

  Oceniono 18 razy 0

  Głupie, prymitywne, słynące z powszechnego nieuctwa społeczeństwo, które ZAWSZE strzelało, strzela i będzie sobie strzelać w stopę i które NIGDY niczego w życiu się nie nauczy. Polacy = społeczeństwo bezmózgowców.

 • czarny_walc

  Oceniono 2 razy 0

  Czy będą skuteczniejsi niż marsze obywatelskie i petycje ekspercie?"

  Będący niejako wywołany do tablicy, na tak zadane pytanie odpowiadam twierdząco!

 • xymeon_x

  Oceniono 1 raz -1

  dziwny kraj... ćpanie tytoniu czy alkoholu w nim nie jest problemem.... codziennie pod nocnym mijam narkomanów ćpających alkohol, a na ulicach narkomanów ćpających nikotynę i jakoś nikomu to nie przeszkadza... dlaczego?

 • xymeon_x

  Oceniono 1 raz -1

  SLD to taka sama 'lewica' jak bolszewicy z pisu i neoliberałowie z PO. W Polsce od 1945r NIE MA lewicy i niestety tak pewnie zostanie....komuchy z SLD dogadały się z koalicją 'styropianów' KLD-AWS (teraz PO i PiS) i rżną Polaków samemu robiąc dobre geszefty. Czas w Polsce na TRZECIĄ SIŁĘ tylko nie widać jej na horyzoncie...przydałby się ktoś kto by pozamykał tą koalicję złodzieji PO-PiS-SLD-PSL w kryminale

 • patrycja212121

  Oceniono 13 razy -1

  SLD jeszcze kilka miesięcy temu nazywał TR cywilizujących Polskę poprzez zniesienie drakońskiego prawa naćpaną hołotą. Ku uciesze PO.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX