Komentarze (200)
Tomasz Kalita szczerze o chorobie i wierze: W szpitalu zrozumiałem fenomen Radia Maryja. I naprawdę je doceniłem
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Ewa Nowak

  Oceniono 12 razy 4

  Panie Kalita, trzeba jeszcze więcej się modlić,nie ograniczać się do radia maryja. Czeka na pana skarbonka w Licheniu, na Jasnej Górze, u ojca Rydzyka . No i na finał Watykan.Nie ważne czy sią jest mężem czy partnerem, trzeba być człowiekiem..i najlepiej rozumnym panie Kalita.
  Szczęść boże.

 • kruk6666

  Oceniono 36 razy 4

  Wiara czyni czuba , po co mu olej z konopi , niech ból powstrzyma modlitwą , żarliwą , może pieniążki przekaże o.Sromotnikowi to poczuje ulgę... finansową.

 • gazeta-sorosa

  Oceniono 7 razy 3

  "(Jestem) Chrześcijaninem w stu procentach i jestem z tego dumny".
  Gdyby jednak był muzułmaninem, to oczywiści z tegoż właśnie byłby dumny. Bo tak w samej rzeczy jest idiotą niezdolnym do odróżnienie między ideą BOGA a mafią katabasów.
  "Religia jest dla ludzi bez rozumu" [J. Piłsudski]

 • dadelog

  Oceniono 23 razy 3

  Kto by pomyślał, że lewicowiec w chorobie wybierze drogę - jak trwoga to do radia Maryja...Życzę mu jednak szybkiego powrotu do zdrowia. Smutne jest tylko to, że jego ateizm okazał się tak samo powierzchowny, jak lewicowość całego SLD. Nic dziwnego, że ta partia straciła już jakąkolwiek wiarygodność nawet wśród lewicowych wyborców...

 • Jarek Szarnecki

  Oceniono 17 razy 3

  Panie Kalita.
  Pana przekonania religijne, wiara i sposoby jej wyznawania, są Pana prywatną sprawą.
  Wywiad w Rzepie nie jest chyba miejscem do ich prezentowania.

 • czesiekkk

  Oceniono 6 razy 2

  Zrozumcie człowieka, jest po operacji i naświetlaniach, a może i po chemii, opuchnięty, szukający nadziei. Szkoda tylko, że znalazł ją w Kościele katolickim.

 • vapor1

  Oceniono 12 razy 2

  Nie nie bóg proszę pana tylko silna psychika, świetni lekarze i szczęście.

 • krypta.w

  Oceniono 28 razy 2

  Życzę powrotu do zdrowia! Co do radia Maryja pozostanę wierna jego negatywnej ocenie.

 • putamadera

  Oceniono 3 razy 1

  Ostatecznie znowu sprawdza się stare powiedzenie: Jak trwoga to do Boga.
  W zderzeniu z chorobą jego racjonalizm nie wytrzymał próby. Nie mam Mu tego za złe, nie każdy musi odznaczać się niezłomnym charakterem. W końcu tylko świnia nie zmienia zdania.

 • smok_jabberwocky

  Oceniono 1 raz 1

  Biedny człowiek i mocno nieracjonalny.

 • westgreg

  Oceniono 1 raz 1

  Aby dokładnie pojąć co mówi Kalita, trzeba by w jego buty wejść. Ocenianie go z własnej pozycji to zwykły brak empatii.

 • mtp01

  Oceniono 1 raz 1

  Czytam te komentarze i jestem przerażony. Co z Wami jest? Czy oprócz wylewania wiader żółci i okazywania pogardy dla drugiego człowieka jesteście w stanie coś pozytywnego z siebie wykrzesać? Cholernie to smutne.

 • duda.pomoc

  Oceniono 1 raz 1

  Podnies papierek, zostwisz po sobie czystosc.
  Zrob cos zamiast by ia leniwym, zostawisz po sobie cos.
  Powiedz cos madrego, zapelnisz cisze.
  Badz soba, to iest przeznaczenia.

 • nietakt-owy

  Oceniono 5 razy 1

  Biedy, chory facet.

 • a.k.traper

  Oceniono 11 razy 1

  Ja radio to sobie sam kupiłem za zarobione w wakacje pieniądze, takie do składania w CSH, będąc nastolatkiem ciężej pracowałem i kupiłem sobie tranzystorek Lidia 2. Babcia nie potrzebowała takiego radia, od rana nuciła godzinki przygotowując strawę dla domowników i zwierzątek, nie przeszkadzali jej w wierze komuniści ani ich święta, miała swój rytm. Dziadek z kolei wiedział, że trzeba przygotować część strawy dla zwierząt w sobotę i tak się działo, po sumie spotykał się ze znajomymi z przedwojennego PSL albo z braćmi i szwagrami w alkierzu, gdzie przy kieliszeczku bimberku" z miodem politykowali. Gdy babcia zachorowała na raka piersi modlitwy były czynione ale mieszkając u nas przed naświetlaniem i po nadal nuciła godzinki, nam czytała bajki (miała 4 klasy) i nie biegała do kościoła co chwilę, bo był 3 km od domu, zamiast tego chciała słuchać o szkole, o pracy rodziców oraz rozmawiali w tematach rodzinnych, widać było jak cierpiała ale nigdy sie nie skarżyła, mówiła, że tak jej przypadło żyć, inni mają gorzej.
  Panie Kalita, jeden towarzysz, co mnie w latach 80 ochrzzcił publicznie wrogim ustroju socjalistycznego tylko dlatego, że nie chciałem brać udziału w czynie społecznym na rzecz X zjazdu PZPR i chciałem by płacono dobrze za dobrą robotę dzisiaj ma pomnik na cmentarzu z krzyżem i literkami ś. p. chociaż nadal żyje a ja mu źle nigdy nie życzyłem.
  L. Miller dla mnie jest symbolem betonu, który chciał definitywnie rozwiązać problem ekstremy solidarnościowej i nie on się przysłużył do uczestnictwa Polski w UE, natomiast bardzo się przysłużył do degrengolady środowisk z dawnej PZPR.
  I proszę nie porównywać PZPR do PPS, tam przyzwoitośc i honor to były wartości wymierne, PZPR z Millerem to może pan przyrównać do PiS, ani przyzwoitości, ani odwagi ani rozsądku.
  Życzę wsparcia RM w następnym życiu, Rydzyk będzie pamiętał i składkę pobierze, jak każda partia lewicowa:)))

 • joankb

  Oceniono 7 razy 1

  To tylko pokazuje żałość sceny radiowej. Bez ludzi i nie dla ludzi. Reklamy, lokowanie produktów, reklamy, polityczne przepychanki.
  Pozbyłam się radia, do niczego nie służy.

 • null.wyborcza

  Oceniono 11 razy 1

  No cóż najwięksi bandyci jak trwoga to do Boga. Że też Mu Matka łepka nie ukręciła, co wspierał z partią.

 • serenita123

  Oceniono 27 razy 1

  Kiedy trwoga - to do boga !
  a boga nie ma.
  gdyby był, to by na takie ześwinienie świata i ludzi nie pozwolił
  ot co!

 • kasjan007

  Oceniono 11 razy 1

  Współczuję,że jest chory, ale okazał się dupkiem , kierującym się w stronę, w którą wieje wiatr. To jeszcze człowiek lewicy? Wątpię.

 • mr.pen

  Oceniono 15 razy 1

  A fenomen TokGoWna.fm

 • Zofia Michalska

  Oceniono 17 razy 1

  ile hejtu w komentarzach co się porobiło z wami ludzie ....zamiast życzć człowiekowi zdrowi i wytrwałość w walce z trudnym przeciwnikiem to spotkał go hejt tylko dlatego bo ośmieł przyznać że słucha Radia Maryja...

 • Paweł Pyzdra

  Oceniono 11 razy 1

  Następny nawrócony!No to walimy:prócz wymienionych w teksie dygnitarzy dodajmy Azraela Kubackiego,znanego liberalno-lewicowego blogera(przyjął ostatnie namaszczenie(pogrzeb katolicki) albo "Janeczke" Paradowska.

 • tergukjbvcfsyrt8y9joikl

  Oceniono 13 razy 1

  "Modlę się o zdrowie, bo wierzę, że jeśli ktoś może mnie uzdrowić, to tylko Pan Bóg."

  Eeem, to co on jeszcze w szpitalu robi? Po co te wszystkie uciążliwe kroplówki, leki, po których wypadają włosy? Jak Bóg będzie chciał, to uzdrowi nawet martwego.

 • tsuranni

  Oceniono 71 razy 1

  teraz wiem dlaczego SLD upadło. Mniej modlitw do wyimaginowanych bóstw, a więcej pracy nad sobą. I choroba nie jest żadnym usprawiedliwieniem. Jakim potworem byłby Bóg, który niszczy swoje baranki chorobami. Bóg to wyłącznie wytwór umysłu. Nic więcej.

 • aysy.1

  0

  Jak trwoga to do Boga.

 • Jan Kruk

  0

  Tymi komentarzami pokazujecie tylko swoja płytkość i skrajne lewactwo. Każdemu wolno mieć swoje poglady, przekonania, światopogląd. Nikt was nie namawia do tego abyście zmieniali swoje przekonania więc po co wylewacie swój jad na tego chorego człowieka. On mówi o sobie i nikomu nic nie narzuca. Opamiętajcie się!

 • wasserski

  0

  Bóg urojony. Jeśli ty mówisz do Boga,to modlitwa,,jeśli Bóg mówi do ciebie to schizofrenia

 • smutnesandaly

  Oceniono 2 razy 0

  Kalita należy do pokolenia młodych wilczków, którzy garnęli się tłumnie do SLD, kiedy uzyskało 40% i wydawało się, że jest gwarantem wielkiej kariery. Ilu z nich szło tam dla idei, z przekonania? Pamiętam ich ambicje i apetyty. Potem rozczarowanie i wielu przed 40 ma na koncie już kilka ugrupowań, często od lewa do prawa, wielu z nich wylądowało bardzo źle. Nie znam Kality, nie oceniam i życzę mu zdrowia. Ale do partii sprawujących władzę zawsze garnęły się miernoty wszelkiej maści.

 • kotmiki

  Oceniono 2 razy 0

  Radio ma ryja to faszyzująca radiostacja z rzekomą Maryja ma tyle wspólnego co kozia doopa z gra na klarnecie

 • kotmiki

  Oceniono 4 razy 0

  Niestety brzydzę się polskim katolicyzmem ,brzydzę się kościołem ,brzydzę się naiwnym katolickim polactwem

 • lukasiklukasik

  Oceniono 6 razy 0

  TokFM też nadaje (od 5 idzie codzienna audycja Piotra Maślaka) całą dobę. Widać radio od mamy (takie co to łapie tylko radyjo?!) bliższe panu Kalicie, nie musi się wstydzić i tłumaczyć. „Lewicowa” szczerość mile widziana.

 • cynnik2

  Oceniono 12 razy 0

  Facet ględzi jak stara, zdewociała baba na łożu śmierci.
  Lewica?
  Ani radio z ryjem, ani wyimaginowany bożek tu nie pomoże, tylko nauka i wiedza.

 • bezmatury

  Oceniono 4 razy 0

  Miałęm kolegę ateistę. Mądrego człowieka. Kiedy zachorował na raka mózgu i nie miał nadziei, stał się wierzący. Teraz ja też nie mam do kogo pójść prócz nadziei istnienia Boga. To smutne, że człowieka tak dociska. Brak nadziei jest gorszy niż śmierć.

 • lobby_hentajowe

  Oceniono 10 razy 0

  I tak proszę państwa wyglądała polska "lewica". Oby Razem nie poszło tą samą drogą.

 • gwsraka

  Oceniono 12 razy 0

  Każdy kto będzie zdychał w wieku reproduktywnym i nie bedzie miał wiele szans na przeżycie na końcu tunelu spierd,,,, do Boga na kolanach. Bóg podobno jest litościwy i kazdemu wybacza każdy grzech wystarczy tylko oprosić.,więc wszelkiej maści hitlery michniki trynkiewicze i matka madzi z sosnowca z uwagi że są zwykłami szmatami w życiu na ziemi na końcu będa błagać o przebaczenie ( a nuż się uda i jakby te piekło miało być to ja tam nie trafię a jak nie ma Boga to co tam i tak zdycham i ide w piach)

 • nachlany_wolak

  Oceniono 6 razy 0

  Jak trwoga to do Boga, mówi stare polskie przysłowie.

 • kasjan007

  Oceniono 10 razy 0

  Nie dziwota,że lewica w Polsce nie istnieje, skoro ma takich "działaczy". Po cholerę mu olej z konopi czy inna chemia. Jak taki "pobożny" to niech składa rączki do tatusia z Torunia. Pewnie to mu pomoże. Ale palant.

 • gordon_3

  Oceniono 4 razy 0

  Taka to właśnie lewica w Polsce, dobrze że wiara pomaga mu przetrwać piekło doczesności ale albo jesteś z lewicy albo nie. Postulaty lewicy są proste i jednoznaczne: 1. Małżeństwa homo - tak, adopcja przez homo - tak, aborcja - tak, in vitro - tak, socjal - tak. TO JEST KOMUNIKAT LEWICY. A nie raz wierzę raz nie, jestem trochę za a trochę przeciw itd.

 • kasjan007

  Oceniono 18 razy 0

  Radio co ma ryja ma tyle wspólnego z bogiem, ile taboret kuchenny z krzesłem elektrycznym.

 • kaktus47

  0

  Panie Tomaszu agresja i walka to nie to miejsce. Panu potrzebny jest spokój i relaks.

 • zacisze16

  Oceniono 6 razy 0

  jak to się mówi - choroby się nie wybiera... ale wiarę można wybrać... radio maryja ? najczęściej pranie mózgu... jad... nie wszyscy są wierzący, nie wszyscy są katolikami... każdy ma prawo być w temacie wiary takim jakim jest... najważniejsze to wierzyć w to coś i funkcjonować tak jak mówi ta wiara... nie być zakłamanym i fałszywym a to wszystko widać na dzień dzisiejszy dookoła....

 • page62

  Oceniono 10 razy 0

  choroby współczuję, ale reszta - żenujące.

 • jerzysm42

  Oceniono 16 razy 0

  Kalita wzorem Millera przechrzcił się i krzyczy na cały świat:
  Ludzie patrzcie jaki jestem pobożny w nadziei, że Rydzyk przyjmie go do chwały swojej.
  Tylko nie wiem dlaczego nie wierzę faryzeuszom?

 • losowynik

  Oceniono 10 razy 0

  Jest takie powiedzenie: jak trwoga, to do boga. Nie on pierwszy i nie ostatni, tak gwałtownie i żarliwie się "nawrócił".

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 20 razy 0

  Ile razy mozna ludziom tlumavzyc ze radio nie ma-ryja ......... radio ma glosnik.

 • cjk.5004

  Oceniono 18 razy 0

  Sączy do ciemnych głów ksenofobię, antysemityzm, nacjonalizm i nienawiść do innych

 • cehaem

  Oceniono 6 razy 0

  >Żadna lewica w Europie nie może usprawiedliwiać strzelania do robotników

  W uwielbianej przez Polska prawice II RP regularnie walono do robotnikow z broni dlugiej, ale jakos nikomu to nie przeszkadza...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX