"Wydarzenia wymknęły się prezesowi spod kontroli"

"Kobiety demonstracyjnie potraktowane jako bezmyślny pozbawiony uczuć i sumienia "worek na płód", tym razem wykrzyczały swoje 'nie'" - komentuje Jerzy Baczyński. Wg szefa "Polityki", skala buntu "musi się jawić kierownictwu PiS jak czarny sen".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Redaktor naczelny "Polityki" przypomina, że choć PiS może być buntem zaskoczony, to przecież politycy tej partii wywołali kryzys. Głosując za odrzuceniem drugiego obywatelskiego projektu ustawy dotyczącego aborcji - przygotowanego przez komitet "Ratujmy kobiety".

Jak ocenia Jerzy Baczyński, w najnowszym wydaniu tygodnika, "jeśli wydarzenia wymknęły się prezesowi spod kontroli, to jest, również dla niego przestroga, do czego może prowadzić polityczny flirt z grupami fundamentalistów".

A organizacje domagające się całkowitego zakazu aborcji to nie jedyni radykałowie, z którymi PiS od dawna flirtuje. Drugą grupą są nacjonaliści.

"ONR dotychczas miał status politycznej grupy rekonstrukcyjnej, oferującej rozproszonym drużynom kibicowskimi pewną formę dekoracji historycznej. Ale od kilku miesięcy postawa władz (Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, prokuratur, nawet prezydenta) da się odczytać jako otwarta aprobata dla prawdziwie patriotycznych, antyimigranckich, antygejowskich, antyliberalnych formacji nowych "żołnierzy wyklętych". To dla nich PiS już zarezerwował już Dzień Niepodległości" - pisze Jerzy Baczyński.

I przypomina słowa papieża Jana Pawła II, dotyczące radykalizmu i fundamentalizmu: "Roszczenie sobie prawa do narzucania innym przemocą tego, co uważa się za prawdę, oznacza pogwałcenie godności człowieka i ostatecznie zniewagę Boga".

Jak podkreśla Baczyński, Jan Paweł II "dodawał też, że fanatyzm rodzi się tam, gdzie zostało została zasiana nienawiść".Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (104)
"Wydarzenia wymknęły się prezesowi spod kontroli"
Zaloguj się
 • scibor3

  Oceniono 113 razy 41

  "Roszczenie sobie prawa do narzucania innym przemocą tego, co uważa się za prawdę, oznacza pogwałcenie godności człowieka i ostatecznie zniewagę Boga".

  Musiał to powiedzieć po lekturze "Wyborczej".

 • zuuuraw

  Oceniono 80 razy 38

  Baczyński jeszcze raz okazał się debilem. Akurat Kaczyński, podobnie jak Brudziński, Błaszczak, Kamiński, Suski, Sellin, Kuchciński i 42 innych posłów PiS głosowało za przekazaniem projektu liberaliozacji aborcji do dalszych prac w komisjach.

 • alfalfa

  Oceniono 48 razy 6

  Cytowanie JPII w kontekście odrzucenia zakazu aborcji to już jest poważna aberracja.
  A.

 • lajdan

  Oceniono 52 razy 6

  "Kobiety demonstracyjnie potraktowane jako bezmyślny pozbawiony uczuć i sumienia "worek na płód"
  Zapomniał ten degenerat dodać: Kobiety demonstracyjnie potraktowane jako bezmyślny pozbawiony uczuć i sumienia "worek na spermę"

 • badziewiak66

  Oceniono 11 razy 3

  Zanotujcie to sobie w kalendarzach , właśnie powstała Wielka Koalicja PiS, PO i Nowoczesnej przeciwko Polsce i Polakom. W nocy trzy partie uzgodniły strategiczne przymierze w sprawie CETA oraz TTIP. Kaczyński w ramię ze Schetyną i Petru wydali wyrok na polskie rolnictwo. Dalej wierzycie w te gierki ? Straszny konflikt na linii Kaczyński - Tusk ? Kolejny temat zastępczy ! Podrzucili wam padlinę w postaci awantury aborcyjnej. Cała ta hucpa została zgrabnie wyreżyserowana przez Kaczyńskiego razem ze Schetyną i Petru.

 • eldemon

  Oceniono 89 razy 3

  Starczy ci Panie Redaktorze sił tak pluć przez 20 najbliższych lat rządów PIS_u?

 • janusz kuszpit

  Oceniono 17 razy 1

  dziekuję ci GW za nawoływanie do czarnego marszu.szkoda,że nie dałaś gazeto kobietom pałek zomowskich.dziekuję za instrukcje co do marszu.ale jak wie,większość kobiet z tego marszu nie znały tekstu jakiejkolwiek proponowanej ustawy.poszły na zasadzie-cos tam nam zabraniają,a nikt nam nie będzie mówił,co mamy robić..a GW,jak prawdziwa propagandowska agencja dolewa oliwy do ognia.co może się skończyć dla was tragicznie

 • qazokm

  Oceniono 21 razy 1

  Ale przed chwilą zbłaźniła się Platforma, Nowoczesna i wszyscy orędownicy czarnych protestów!
  Wyprowadzili na ulice 100.000 ludzi, na deszcz, na pluchę, robili zadymy w Poznaniu, a dziś na komisji usiłowali NIE DOPUŚCIĆ (!) do wycofania projektu ustawy o aborcji, przeciwko któremu jakoby protestowali!

  Udowodnili, że wcale im nie chodziło o kobiety i aborcję!
  Usiłowali nie dopuścić do wycofania obywatelskiego projektu ustawy z komisji, żeby jak najdłużej mieć amunicję do walenia w rząd PIS!
  Wstyd i hańba, żałośni politykierzy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX