PiS "w niektórych przypadkach" jest gorszy niż PZPR. "Są bezczelniejsi"

"PiS mówi o dekomunizacji, a sam sobie zaprzecza takimi osobami jak Stanisław Piotrowicz" - mówi Lech Wałęsa w rozmowie z "Rz". Wg byłego prezydenta, Piotrowicz potrzebny jest prezesowi PiS "do pracy". "Jarosław Kaczyński w ogóle nie wie, jak normalna praca wygląda, dlatego potrzebuje takich ludzi, jak Piotrowicz, którzy znają się na pracy" - ocenia.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Zdaniem Lecha Wałęsy, PiS można porównywać do PZPR. Jak mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą", "w niektórych przypadkach są jeszcze gorsi". "Bezczelniejsi" - ocenia były prezydent w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Były prezydent wytyka Prawu i Sprawiedliwości, że "zaprzecza sobie", bo mówi o dekomunizacji, a jednocześnie promuje takie osoby jak Stanisław Piotrowicz, który nie tylko należał do PZPR, ale też był w stanie wojennym prokuratorem.

Według Wałęsy, łatwo znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego były komunistyczny prokurator zrobił tak dużą karierę w PiS.

"Jarosław Kaczyński na niczym się nie zna. Nigdy nie pracował. W ogóle nie wie, jak normalna praca wygląda, dlatego potrzebuje takich ludzi, jak Piotrowicz, którzy znają się na pracy. On wykonał pracę za Kaczyńskiego. Pamiętam, że podobnie było w Kancelarii Prezydenta, kiedy byłem głową państwa. Kaczyńscy nie znali się na niczym, to trzymali ludzi starego systemu, żeby za nich robotę robili. To nie przypadek, że Piotrowicz znalazł się u boku Kaczyńskiego" - podkreśla były prezydent w rozmowie z "Rz".

Poseł Piotrowicz się wybiela. Prezes milczy

Prezes Prawa i Sprawiedliwości nie zabiera głosu w sprawie Stanisława Piotrowicza. Poseł za to coraz więcej opowiada o swojej przeszłości.

W poniedziałek dowiedzieliśmy się między innymi, że Piotrowicz nie podpisywał aktu oskarżenia w sprawie Antoniego Pikula, tylko "parafował". A przede wszystkim podjął konkretne działania, by Pikul nie został skazany na więzienie.

- Nigdy nie oskarżałem opozycjonistów. Pomagałem opozycjonistom. Nie ulega chyba wątpliwości, że jestem dziś tym, który jest najbardziej w państwie atakowany - mówił poseł PiS podczas specjalnej konferencji prasowej.

"Wielu członków PiS-u okazuje mi wsparcie i krytykuje Piotrowicza" - mówi Antoni Pikul w TOK FM>>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (29)
PiS "w niektórych przypadkach" jest gorszy niż PZPR. "Są bezczelniejsi"
Zaloguj się
 • lubiedobrze

  Oceniono 15 razy 9

  Piotrowicz jesteś dziś w Polsce atakowany jako symbol pisowskiej hańby i hipokryzji. Poza tym możesz o sobie mieć jak najlepszą opinię;)

 • marudna.maruda

  Oceniono 17 razy 7

  "Jarosław Kaczyński na niczym się nie zna. Nigdy nie pracował. W ogóle nie wie, jak normalna praca wygląda,"- oj tam, oj tam. Nie zna się też na rodzinie, bo swojej nie stworzył, a naszym rodzinom życie urządza (tu ma do czarnej roboty episkopat). Nie zna się na rozmnażaniu, bo dzieci nie spłodził, ale bardzo się martwi o moralność tych, co seks uprawiają. Nie zna się na edukacji, ale szkoły mebluje wedle własnych wspomnień. Nie zna się na leczeniu, ale .... itd. Oddaliśmy władzę w jego ręce to cierpmy, ale róbmy wszystko, żeby ta władza długo nie trwała, bo kamień na kamieniu nie zostanie.

 • realizmforte2

  Oceniono 12 razy 6

  Pod egidą kościoła , religii dyktatorzy zawsze byli bezczelniejsi. W imię "Boga" zawsze można było więcej. Ciemnocie w to graj, nie ma to jak otrzymać rozgrzeszenie za wszystkie możliwe łajdactwa np. w Rwandzie. Hitler też jawił się jako zesłaniec niebios. w tym komuniści ustępują pola fanatykom religijnym. Zło pod płaszczykiem dobra, to zło totalne.

 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 9 razy 5

  czas PiSu się niebawem skończy a piotrowicz znowu przeskoczy do następnej władzy i będzie wykrzykiwał na konferencjach, że przecież pomagał dzisiejszej opozycji i że niektórzy byli mu za to wdzięczni.

 • bihepi

  Oceniono 10 razy 4

  "...Jarosław Kaczyński na niczym się nie zna. Nigdy nie pracował. W ogóle nie wie, jak normalna praca wygląda..."
  ****
  Lechu, Ty szujo!!!!
  Właśnie zawalił się mój świat.....
  Główny zbawca wolski, specjalista od wstawania z kolan, nie potrafi pracować?!?!?
  Tak jak ksiądz?

 • qudaq

  Oceniono 6 razy 2

  Przyganiał kocioł garnkowi. Tyle, że pisbolszewia jest lepsza w populixmie. Wałęsa był szybszy w wyprzedaży. I to jedyne różnice w wyścigu, kto jest lepszy w doprowadzeniu Polski na skraj przepaści.

 • Zdzisław Garbacz

  Oceniono 1 raz 1

  Porównania PIS do PZPR to hańba dla tego co tak pisze. Wszystkim wiadomo co ten Bolek reprezentuje tylko część Polaków nie może tego zaakceptować. Bo są tacy sami jak Bolek..

 • lolantypopulista

  Oceniono 7 razy 1

  Szanowny panie prezydencie, prosze zalozyc kolejna solidarnosc aby walczyc z pislamizmem i kaczyzmem w polsce. Tylko tym razem trzyba ich wybic!

 • m.marle

  0

  Komunistycznemu prokuratorowi Piotrowiczowi, prokuratorzy z IPN powinni, w ramach dekomunizacji, z art. 1 Ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego - kazać przemalować facjatę oraz zmienić imię i nazwisko na jakieś, które nie kojarzy się ze zbrodniami totalitaryzmu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX