"Mediacje" - nowy program w TOK FM

?Mediacje', czyli nowy program o mediach, w każdy czwartek o 12.25 w Radiu TOK FM. Zaprasza Ewa Wanat, redaktor naczelna Radia.


- Media - telewizja, radio, Internet - towarzyszą Polakom codziennie. Statystyczny Polak spędza przed telewizorem kilka godzin dziennie. 80 proc. Polaków słucha różnych stacji radiowych. Część osób - niestety coraz mniej, ale wciąż jest to kilka czy kilkanaście milionów - czyta prasę papierową. Mnóstwo ludzi korzysta z Internetu. Media są tak powszechne, że aż dziwne, że nie ma programów poświęconych analizie mediów. Są pisma branżowe Press, Brief, są portale tematyczne, ale w radiu i telewizji programów o mediach nie ma - mówi Ewa Wanat.

- "Mediacje" będą o telewizji, radiu, prasie, Internecie i wszystkim co się z tym wiąże. Np. o nowym projekcie ustawy medialnej, o którą trwa spór - dodaje. - Program będzie dotyczył jakości mediów, dziennikarstwa, kwestii wolności słowa, jakości polskich mediów. Sami także będziemy poddawać się krytyce. Będę zapraszać medioznawców, dziennikarzy, szefów mediów, wszystkich ludzi, którzy się na mediach znają, mają coś o nich do powiedzenia - tłumaczy Ewa Wanat.

Jak zapewnia, w "Mediacjach" usłyszymy nie tylko o polskich mediach. Goście Ewy Wanat rozmawiać będą także o systemach medialnych w Niemczech, Wielkiej Brytanii, na Ukrainie i w wielu innych krajach.

Kliknij, by zobaczyć zdjęcia

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny