Passent: Duda lojalnym synem partii. Rozpływał się nad Kaczyńskim i wspaniałą Szydło

?PiS zdołało ukraść show Platformie? - komentuje Daniel Passent na blogu w serwisie Polityka.pl sobotnie konwencje PiS i PO. Jego zdaniem Jarosław Kaczyński zręcznie postawił na Beatę Szyło, a Kopacz nie potrafi przekonująco przemówić do wyborców.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Publicysta odnotował wizytę Andrzeja Dudy na imprezie PiS. Jak pisze, Duda nawet nie udawał, że chce być prezydentem wszystkich Polaków. "Zaprezentował się jako lojalny syn partii, rozpływał się nad prezesem Kaczyńskim i "wspaniałą" Beatą Szydło" - odnotowuje Passent.

Zręczny ruch Kaczyńskiego

Zdaniem publicysty Szydło nie jest złym kandydatem na premiera, a na pewno nie gorszym niż Kazimierz Marcinkiewicz. "Jej słabością jest przede wszystkim to, że gra w teatrze, w przedstawieniu napisanym i wyreżyserowanym przez Jarosława Kaczyńskiego. Jest obsadzona w roli, do której nie aspirowała" - zauważa. Passent podkreśla zresztą, że wystawienie Szydło to zręczny ruch Kaczyńskiego. "W razie niepowodzenia w październiku to ona będzie odpowiadać, w razie zwycięstwa - to prezes będzie jego ojcem" - pisze.

Jednocześnie Passent krytykuje postawę PO. "Premier Kopacz słusznie broniła dorobku Platformy, słusznie przeprosiła za błędy, ale nie dokonała głębszej analizy rządów koalicji i zmian, jakie następują w Polsce, rosnących oczekiwań, zaniechań rządu Tuska, które dziś wychodzą na jaw" - pisze. I podkreśla, że pomysły PO mobilizują partyjny aktyw, ale już nie wyborców.

Więcej na blogu Passenta w serwisie Polityka.pl >>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (41)
Passent: Duda lojalnym synem partii. Rozpływał się nad Kaczyńskim i wspaniałą Szydło
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 84 razy 78

  Rzeczywiście... Duda wali już zupełnie "bez znieczulenia"...Szybciej niż można było przypuszczać przyjmuję rolę dekoracyjnego "strażnika żyrandola"... Bo z autorytetem prezydenckim będzie coraz trudniej..

 • pysio62

  Oceniono 80 razy 68

  Dudus-Pinokio, Cymbalek wszystkich PIS-owcow, jest marionetka Kaczynskiego i to powinno byc jasne dla kazdego w miare "rozgarnietego" czlowieka. Wybory wygral tylko dzieki swiadomym klamstwom, nierealnym obietnicom wyborczym, z ktorych juz sie zaczal wycofywac. Ciekawe ze Szydlo-Pinokia, nastepna marionetka Kaczynskiego powtarza te same klamstwa. Ciekawe czy Polacy beda az tak glupi zeby sie dac oszukac jeszcze raz?

 • batura3

  Oceniono 54 razy 48

  Czy ktoś samodzielnie !!!!! myślący spodziewał się czegokolwiek po Plastikowym Plastusiu???? Ot, kolejna pissowska pacynka - Kaczyński jak zawsze stchórzył :)))

 • maura4

  Oceniono 54 razy 48

  Chyba nikt się nie spodziewał, że będzie inaczej.

 • belzebub1001

  Oceniono 43 razy 37

  Panie Passent, nie widzi tu pan roli Rydzyka i skompromitowanych eminencji KK? To ambony i siec moherow w calej Polsce wybrala Dude! A kto wie, czy Kukiz zrobil to zamieszanie calkiem bezinteresownie, bo to ON wywalil Komorowskiego!

 • tygrys102

  Oceniono 35 razy 35

  Duda już dziś pokazuje , że jest "synem" Jarosława...obiecanki, cacanki, a wyborcy ...(PiS) radość...

 • szaja25

  Oceniono 33 razy 33

  Chyba, tylko "dwudziestolatkowie" uwierzyli , że Duda będzie bezpartyjny, bo wszyscy inni pamiętają dobrze ekscesy pisowskie.

 • odyssey_2008

  Oceniono 33 razy 31

  Im dłużej Szydło będzie premierem tym , krótsze będą rządy PiSu. A Pinokiowi nie wróżę długiej kariery ale emerytura w wieku 46 lat to też coś.

 • demetria11

  Oceniono 24 razy 24

  Łomajgod! A jak mogłaby Pacynka oderwać się od ręki Wielkiego Animatora?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX