Kempa skandalicznie o in vitro: "Środowiska LGBT cieszą się, bo mogą sobie tylnymi drzwiami obejść i zamówić sobie dziecko"

W Sejmie coraz bliżej głosowania nad ustawą o metodzie zapłodnienia in vitro. W "Kropce nad i" Joanna Mucha argumentowała, że ustawa jest potrzebna, by chronić zarodki. Beata Kempa z kolei sugerowała, że pieniądze na in vitro powinny najpierw trafić na naprotechnologię, a z ustawy w obecnym kształcie "ucieszą się środowiska LGBT, bo będą mogły sobie zamówić dziecko".
Projekt jest w Sejmie. Spór toczy się oczywiście między PO i PiS. W Boże Ciało protestowali przeciw niemu z ambon katoliccy biskupi.

- A Polacy chcą tej ustawy. Chcą, by in vitro było wykonywane pod specjalnym nadzorem, tak by było bezpieczne. Ustawa jest potrzebna, żeby chronić zarodki, wprowadzić zabezpieczenia, bo w tej chwili nie mamy takich uregulowań - argumentowała Joanna Mucha z Platformy.

"Środowiska LGBT mogą sobie zamówić dziecko"

- Wiele osób, które bardzo dokładnie przeczytały ten projekt, widzi wiele zagrożeń - nie zgodziła się z nią Beata Kempa z Solidarnej Polski (SP jest obecnie w koalicji z PiS).

- Uważam, że strumień pieniędzy, który ma zostać przekierowany [na in vitro], powinien mieć bardzo dobre podłoże legislacyjne - mówiła. Zaznaczyła też, że jej zdaniem pieniądze [z budżetu państwa - red.] powinny trafić "najpierw na naprotechnologię". - Która jest nieskuteczna - oponowała Mucha. - Tak pani uważa - odpaliła Kempa. I kontynuowała: - Co z tego, że państwo mówicie, że odpowiadacie na jakieś tam zapotrzebowanie Polaków, jeśli robicie to po prostu źle, niedobrze - krytykowała. I przywołała jeszcze jeden argument.

- Jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia - dostępności wszystkich do tej metody, a nie na przykład małżeństw. Cieszą się dziś środowiska LGBT, bo mogą sobie tylnymi drzwiami obejść i zamówić sobie dziecko. Takie stworzyliście prawo - oskarżała Kempa.

Apel Moniki Olejnik, by którakolwiek z posłanek wyjaśniła, co to jest naprotechnologia, pozostał bez odpowiedzi. Promowana przez środowiska prawicowe i Kościół katolicki metoda opiera się głównie na monitorowaniu kobiecego cyklu, co ma pomóc w określeniu dni płodnych. Polskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu i Polskie Towarzystwo Ginekologiczne stwierdziły, iż nie mogą rekomendować naprotechnologii z powodu braku dowodów na jej skuteczność.

Kempa krytykuje Sikorskiego, Mucha Kaczyńskiego i Szydło

W pozostałej części rozmowy Beata Kempa krytykowała byłego już marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego, twierdząc, że "się nie sprawdził". Joanna Mucha z kolei krytykowała kandydatkę PiS na premiera, Beatę Szydło, mówiąc, że nie będzie ona sprawowała swojej ewentualnej funkcji samodzielnie, bo "wszystkie decyzje w PiS podejmuje Jarosław Kaczyński i tak będzie i tym razem".

- Beata Szydło została wskazana, Andrzej Duda został wskazany, to są osoby, które wiedzą, kto jest ich mocodawcą - mówiła Mucha. Kempa broniła szefa partii. Gdy Monika Olejnik stwierdziła, że PiS musiał "schować Jarosława Kaczyńskiego, żeby prawica mogła wygrać", odparła, że "dzisiejszy sondaż pokazuje, że strategia Jarosława Kaczyńskiego w 100 proc. się potwierdza".

Warto przeczytać: "Nie przeproszę, że urodziłam" - historie rodzin, które zdecydowały się na in vitro >>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (120)
Kempa skandalicznie o in vitro: "Środowiska LGBT cieszą się, bo mogą sobie tylnymi drzwiami obejść i zamówić sobie dziecko"
Zaloguj się
 • rot.leszek

  Oceniono 111 razy 97

  O ! kempisko !

  To ten koltun ktory wczesniej walczyl z Teletubisiami , Lordem Vaderem i..
  Genderem ( z Loch Ness) hehehe
  ??

 • ciemnyludd

  Oceniono 106 razy 88

  "Środowiska LGBT"...to również DZIEŁO PANA BOGA... Ty głupia pseudo-katolicka krowo. Podobnie jak...p e d o f i l i a..., niestety. O czym każdy ksiądz zaświadczy.

 • mnbvcx

  Oceniono 83 razy 79

  Zamawianie dziecka dla środowisk LGBT?! Czy ta kobieta wie na czym polega metoda in vitro i że w przypadku zdrowej pary jest dużo prostsza metoda zapłodnienia bez stosunku- sztuczna inseminacja? Można ją zrobić w domu samemu, bez uciążliwej stymulacji hormonalnej, za darmo i bezpiecznie. To jest piep.nie nawiedzonej mitomanki.

 • bihepi

  Oceniono 78 razy 68

  Poseł Klempa jest w stanie wyrzygać każdą głupotę.
  To jest jej MISJA: przebić głupotą niewiasty z innych PISopodobnych ścieków.
  Na razie Pawłowicz przegrywa.
  ------
  "Środowiska LGBT cieszą się, bo mogą sobie tylnymi drzwiami obejść i zamówić sobie dziecko"
  ----......a środowisko pedofilskie nie może sobie zamówić, tylko musi czekać, aż jakaś zdesperowana dziewczyna "coś" +podrzuci do "okna życia".

 • zelalem

  Oceniono 73 razy 65

  Czy naprawdę nie należy straszyć Pisem???
  Przecież oni dopiero się rozpędzają...

 • precz_z_komunia

  Oceniono 55 razy 51

  Jedni fundamentaliści religijni ustalają kobietom i mężczyznom grafik w sklepach a inni rodzimi chcą decydować o dostępności procedur medycznych!
  Pytanie retoryczne którzy są realnie groźniejsi!

  Stop katotalibanowi!

 • munkela

  Oceniono 62 razy 50

  Naprotechnologia to metoda opierajaca sie na tzw. modelu plodnosci Creightona, ktory to model zostal rozwiniety przez dr. Thomasa Hilgersa, zalozyciela i dyrektora Instytutu im. Papieza Pawla VI .

  Metoda Creightona to ta sama metoda badania plodnosci, ktora sluzy nam kiedy CHCEMY UNIKNAC NIECHCIANEJ CIAZY.

  Metode ta stosowaly nasze babki i prababki.

  Dr.Thomas W. Hilgers polaczyl ta stara metode ze stosowanym, przez wszystkich lekarzy zajmujacych sie problemami nieplodnosci, postepowaniem diagnostyczno-terapeutycznym.

  Nadanie temu nazwy NaProTechnologia, jakby to bylo cos nowego i rewolucyjnego jest naduzyciem.
  Dla wielu jednak najwazniejsze jest to iz to wlasnie ta metoda jest jedyna akceptowana przez Kosciol rzymskokatolicki.

  Dla Kosciola rzymskokatolickiego zas najwazniejsze jest to iz kliniki naprotechnologiczne przyspazaja mu DOCHODOW !

  NAJWAZNIEJSZE jest to, ze metoda jaka proponuje naprotechnologia moze byc EWENTUALNIE pomocna jedynie w tych wypadkach kiedy nieplodnosc jest ULECZALNA..

  Ta metoda NIE bedzie pomocna jezeli przyczyna nieplodnosci jest np.niedroznosc
  jajowodow czy tez niewydolnosc jajnikow.

  Rownie wazne jest to iz naprotechnologia zajmuje sie wylacznie nieplodnoscia KOBIET.

  We wszelkich dyskusjach pomija sie milczeniem fakt, ZE
  METODA NAPROTECHNOLOGII JEST W 100% NIESKUTECZNA, JEZELI CHODZI O MEZCZYZN.

  Mysle, ze najwyzszy czas aby na temat in vitro rozmawiac powaznie z wzieciem pod uwage tego, iz panowie rowniez potrzebuja medycznej pomocy.

  P.S. Propozycje poslanki Beaty Kempy aby pieniadze z budzetu panstwa trafily "najpierw na naprotechnologię" czyli do skarbca koscielnego, nalezy nazwac bezczelnoscia.

  Nie powinno nas to jednak szokowac.
  Polanka Beata Kempa jest zalozycielka Parlamentarnego Zespolu "Stop ideologii gender!"
  oraz czlonkinia Parlamentarnego Zespolu na rzecz Katolickiej Nauki Spolecznej.

  Na cokolwiek innego a przede wszystkim na zajmowanie sie sprawami istotnymi dla spoleczenstwa , ta pani czasu nie ma.

 • Kazimierz Mamro

  Oceniono 54 razy 46

  Pyskaty ekspis-tuman bełkoce o in vitro i myśli, że krzykiem załatwi sprawę. Jej głupoty ośmieszają posłów w naszym sejmie i nasz kraj.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX