Siedmiolatek boi się, że ludzie go nie polubią, bo jest gejem. Pociesza go cały internet

Wyznanie zilustrowane zdjęciem płaczącego chłopca poruszyło internautów i nagłośniło problemy młodych osób LGBT. W sprawę zaangażowała się nawet Hilary Clinton.
Brandon Stanton, fotograf prowadzący popularnego bloga Humans of New York, umieścił na swoim profilu na Facebooku zdjęcie małego chłopca, który płacze siedząc na schodach. Bloger poprosił go by powiedział, co go martwi. Siedmiolatek odpowiedział: - Jestem homoseksualistą, boję się o swoją przyszłość i o to czy ludzie mnie polubią - wyznał. Szczerość chłopca wzruszyła wielu internautów. Wielu komentujących okazywało wsparcie dziecku, a wielu homoseksualistów dzieliło się swoimi własnymi historiami by pokazać mu, że nie jest sam.

Swój komentarz pod zdjęciem umieściła również sama Hilary Clinton. Kandydatka Partii Demokratycznej na prezydenta Stanów Zjednoczonych napisała zwracając się bezpośrednio do chłopca, że jako dorosła przewiduje, że jeszcze sam siebie może zadziwić ile może niezwykłych rzeczy zrobić w życiu. Z jednej strony zaangażowanie w sprawę Clinton jest oczywiście ruchem, który korzystnie wypada w kampanii wyborczej. Z drugiej pomogło w zwróceniu uwagi na problemy młodych osób LGBT, które jeszcze nie dokonały coming outu.

To nie pierwszy raz kiedy blogowi Humans of New York udaje się nagłośnić problem społeczny. Innym sfotografowany przez Stantona chłopiec powiedział blogerowi, że najbardziej wpływową osobą w jego życiu jest dyrektorka jego szkoły. Zaintrygowany fotograf odnalazł placówkę, w której uczą się dzieci z biednych rodzin i postanowił wraz z nauczycielką zebrać pieniądze na wycieczkę dla uczniów do Uniwersytetu Harwardzkiego."I'm homosexual and I'm afraid about what my future will be and that people won't like me."

Posted by Humans of New York on Friday, July 3, 2015


Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Siedmiolatek boi się, że ludzie go nie polubią, bo jest gejem. Pociesza go cały internet
Zaloguj się
 • bihepi

  Oceniono 19 razy 15

  To przykre, że taki młodziak stresuje się czymś tak naturalnym, jak własna seksualność.
  W Polsce pewnie by się powiesił, ku uciesze kolegów z katechezy.
  A w "kraju wolności" szczęście mu dopisało. Ciekawe, na jak długo.

 • maura4

  Oceniono 26 razy 10

  Mało prawdopodobne wydaje mi się, aby siedmiolatek, którego hormony jeszcze "śpią", miał już pewność co do swojej orientacji seksualnej. On jest w wieku, w którym dziewczyny są niepotrzebne. Tylko denerwują. Woli przebywać i bawić się z chłopakami tak, jak mój ośmioletni kuzyn. Stąd być może wydaje mu się, że jest homoseksualistą.
  Jest, czy nie jest w tym momencie to nieistotne. Ważne, że spotkało go dużo dobrego od internautów.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 17 razy 5

  Jestem homoseksualistą, boję się o swoją przyszłość i o to czy ludzie mnie polubią - wyznał....
  -----
  nic się boj, tylko trzymaj się z dala od Polski a nic ci się specjalnego nie stanie

 • dafcioo

  Oceniono 25 razy -3

  Jak siedmiolatek odkrył, że jest gejem? Parszywa manipulacja albo sprawa dla prokuratury!

 • 0_tolerancji

  Oceniono 21 razy -3

  A podobno homoseksualiści (i ich postępowi przyjaciele) są tak wyczuleni na sprawy ludzkiej godności i szacunku do cudzej sfery prywatnej (nie wchodzić komuś do łóżka).
  Tymczasem widać, że wśród nich także są bezduszne indywidua, które dla swoich celów (promocja homoseksualizmu) są w stanie wykorzystać seksualnie siedmiolatka !!!
  Natomiast ci "zachwyceni" tą fotografią to banda bezmyślnych, ideologicznie zaślepionych ludzików. Co wy robicie ? Przecież wy uczestniczycie w zbiorowym gwałcie na siedmioletnim dziecku. Czy on siedząc na schodach chciał dokonać outingu przed miliardową publicznością ?
  Ten malec nie ma nawet możliwości prawnej zezwolenia na publikację tego zdjęcia i komentarza.
  Jedyna nadzieja w tym, że to być może nie gwałt tylko dziecięca prostytucja, gdzie rodzice-alfonsi wypożyczą dzieciaka do każdego rodzaju zdjęć a fotograf zrobi wszystko żeby zdobyć uznanie tych "światłych" i "postępowych" członków naszego społeczeństwa.

 • magda-warszawianka

  Oceniono 35 razy -5

  Zapytam się mojej trzyletniej siostry , jaką ma orientację seksualną- może chce już zmienić płeć?. Trzeba iść z postępem.

 • dokowski

  Oceniono 20 razy -6

  A kto zdiagnozował u 7-latka homoseksualizm? Zbadano mu genom i upubliczniono informacje?

 • rastablaster

  Oceniono 37 razy -7

  wątpię, żeby 7 letni chłopczyk był świadom swojej orientacji seksualnej.
  Żałosne.

  Ilu obywateli USA przebywa obecnie w więzieniach? Ponoć więcej niż w Chinach?
  Przestańcie jankeską oligarchię ubierać w piórka demokracji. Śmieszni jesteście.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX