Komentarze (84)
Makowski: Kościół robi z Kaczyńskiego świeckiego prymasa. To może być zabójcze. Dla Kościoła
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tadjan

  Oceniono 11 razy 9

  wart Kaczyński kościoła, a kościół Kaczyńskiego..... dwa govniane twory tarzające się w gnoju. Polskę zniszczą, bo niczego innego nie potrafią.....

 • kotmiki

  Oceniono 11 razy 9

  Kościól to partia ;polski Kościół rzymsko-pedofilski wszedł w miejsce po PZPR z tą różnicą,że nie maja zahamowań w rabowaniu państwa polskiego .
  To ewidentni ateiści a Boga używają jako straszaka na głupiego luda .Nie będą zbawieni bo szybciej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne niż bogacz dostanie się do koorestwa boskiego

 • annas11

  Oceniono 8 razy 8

  tak !!!!!!!

 • rubo45

  Oceniono 9 razy 7

  Są antychrześcijańscy, a przynajmniej antykatoliccy. Pokolenie osiemnasto- dwudziestokilkukatków. Naprawdę. Rozejrzycie się. To w ich pokoleniu nastąpi całkowita laicyzacja Polski. kościół to wie. I się boi.

 • Marek Zieliński

  Oceniono 9 razy 7

  Kościołowi wyjdzie bokiem ten sojusz. Przypomnę odwołany ingres prymasa. Kacze łapki wtedy były w ruchu. Jarkacz zdobywszy władzę podporządkuje sobie nawet episkopat.

 • Robert Gregorczyk

  Oceniono 6 razy 6

  Odkąd Konstantyn upaństwowił religię chrześcijańską a potem powstały kościoły katolicki, unicki, prawosławny itd. Nadrzędnym celem kleru jest władza. Kościoły nie nauczają biblii i niczego co nakazał Jezus zawierając Nowe Przymierze. Szerzy bałwochwalstwo i pogaństwo. Wszystkie święta celebrowane przez kościoły są pogańskie.
  Jedyne Święto nakazane przez Boga i Jezusa jest ignorowane nie obchodzone nawet słowem żaden kleryk o nim się nie zająknie.
  Tym samym jak kościoły wyparły się imienia Bożego i jego Święta, uprawiając bałwochwalstwo szerzą fałsz i obłudę, Są religią fałszywą.
  Jedynym ich bogiem jest KASA i WŁADZA oraz szerzenie ciemnoty i strachu, czyli terror.
  Jezus nawet nie dał się ogłosić Królem i nakazał posłuszeństwo władzom świeckim w domenie państwowej, gdyż Jego Królestwo jest nie z tego Świata. Natomiast kościoły fałszując przekazy Biblijne ogłosiły Jezusa Bogiem.
  Hierarchowie kościelni z Kaczyńskim są siebie warci, dążą za wszelką cenę do zdobycia jak największej WŁADZY! nie licząc się z człowiekiem który jest im potrzebny wyłącznie do dojenia z niego kasy i poparcia ciemnych interesów.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 7 razy 5

  "Kościół robi z Kaczyńskiego świeckiego prymasa. To może być zabójcze. Dla Kościoła"

  Więc niech robi z Kaczyńskiego świeckiego prymasa - nic nie jest mi tak miłe jak konwulsje Klechistanu!

 • jakub13579

  Oceniono 4 razy 4

  To jest sprzężenie zwrotne. kaczyński potrzebuje kościoła by wyniósł go do władzy. Kościół potrzebuje dostępu do kasy państwowej i neutralizacji mediów piętnujących zboczenia (wszelkie) ludzi kościoła, co ma zapewnić kaczyński.
  Układ zamknięty.

 • he219uhu

  Oceniono 4 razy 4

  Oj, wydaje mi się, że kościelni pospołu z pissem uruchomili kruchtbrygady internetowych katotalibów do komentowania publikacji opartych na sile rozumu i argumentów.

 • azteci

  Oceniono 4 razy 4

  Cała nadzieja w mądrości wyborców. Choć z drugiej strony, wybór nijaki. Jeśli PiS wygra na jesieni i będzie mógł samodzielnie rządzić, to w krótkim czasie "pożre" się z klerem, spłacając dług wdzięczności. Szkoda tylko Polski. A może raz na jakiś czas taki zimny prysznic jest nam potrzebny?

 • iluminati_semper

  Oceniono 3 razy 3

  nie zgodzę się z główną tezą artykułu. kk ma się świetnie i to się nie zmieni... ciemny lud jest odporny na prawdziwy wizerunek czarnych okupantów. jeżeli jednak miałby dojść do "zabójstwa kościoła", to jestem w stanie znieść nawet kadencję rządów JK i spółki...

 • androsak

  Oceniono 3 razy 3

  był mariaż z Hitlerem i Mussolinim , to było małe piwo, teraz Rydzyk , Ekscelencje , Kaczyński and Co.

 • Jan Koval

  Oceniono 2 razy 2

  Nie mam na to oczyvviście dovvodóvv,ale observvując Kaczyńskiego jestem pevvien że jest on vv gruncie rzeczy ateistą.To Jego zavvierzenie losóvv kraju,obyvvateli kościołovvi to ŚCIEMA dla bezmózgiego vvyborcy,który nie vviedzieć czemu vvidzi vv PISie obrońcóvv vviary,sumienia no i kościoła,który jest podobno zagrożony.Jak może czuć się zagrożony mając podobno 90%''oddanych'' spravvie ludzi po svvojej stronie.Polska jest ostatnim bastionem vv EU,gdzie KK może sobie na aż tyle pozvvolić.VVierzę,że to się kiedyś skończy.

 • say69mat

  Oceniono 10 razy -6

  @radiotokfm.pl:
  - Jarosław Kaczyński jest cynicznym politykiem. Wie, że dziś potrzebuje wsparcia Kościoła, by sięgnąć po władzę - mówi w wywiadzie dla tygodnika "Przegląd" Jarosław Makowski, filozof, teolog i publicysta.

  say69mat:
  Mam pewną wątpliwość, czy polityk potrafiący wykorzystać rzeczywistość do realizacji swoich celów politycznych jest cyniczny??? Jeżeli Jarosław Prezes Kaczyński wyartykułuje swój cynizm, to będzie oznaczać najprawdopodobniej koniec Prezesa i jego Sprawiedliwości.

 • say69mat

  Oceniono 10 razy -8

  @radiotokfm.pl:
  Makowski: Kościół robi z Kaczyńskiego świeckiego prymasa. To może być zabójcze. Dla Kościoła

  say69mat:
  Zgoda, ale przecież to Kościół, z resztą na własne wyraźne życzenie. Uwikłał się w cywilizację i kulturę, którą współtworzył, w oderwaniu od aksjomatów wiary. I ... i jest swoim dzieckiem, ciutkę ... przerażony. Stąd też opcja ... Kaczyński.

 • say69mat

  Oceniono 11 razy -9

  @radiotokfm.pl:
  Zdaniem Jarosława Makowskiego polscy biskupi nakładają na ludzi ciężary, których sami nie mają zamiaru dźwigać. - Jeżeli sądzą, że ludzie tego nie widzą, to są w błędzie. Rozumieją, co więcej - oceniają i to ich irytuje. Polacy zaczynają być antyklerykalni, ale nie antychrześcijańscy - mówi Makowski.

  say69mat:
  Co też znaczy następująca fraza: ... biskupi nakładają na ludzi ciężary, których sami nie mają zamiaru dźwigać /.../??? Czy na ten przykład treść Przykazania ... Nie Zabijaj, jest w swej prostocie niemożliwa do uniesienia dla Eminencji, wspólnoty oraz Kowalskich??? Kolejna kwestia, czyżby kwestia realizacji w praktyce życia społecznego, tego z Bożych Przykazań. Miała by stać się przyczyną rozłamu pomiędzy biskupami a wspólnotą???

 • solussolius

  Oceniono 10 razy -10

  Ciebie to chyba cieszy, Makowski.

 • admcanarisfanclubpoland

  Oceniono 11 razy -11

  Makowski wez strzel sobie barana z rozpedu w betonowa sciane :)
  Jak nie masz o czym pisac to zacznij pisac o kibucach.

 • plautilla

  Oceniono 17 razy -13

  A co wam propagandysto kolaaboroo ideoloo, wrogowi Kościoła do tego kogo sobie zrobi prymasem. Wszak wg twych wierzeń i bożków im gorzej dla niego, tym lepiej dla twych mocodawców.

 • Jarek M.

  Oceniono 40 razy -16

  Mam nadzieję za kilka lat usłyszeć w kościele takie kazanie: Na początku było słowo, później pojawiło się TOK FM i sprawa się skomplikowała...

 • ot48

  Oceniono 24 razy -20

  Makowski: Kościół robi z Kaczyńskiego świeckiego prymasa. To może być zabójcze. Dla Kościoła
  A to zmartwienie ma filozof Jarosław Makowski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX