?Usłysz swojego posła" w Radiu TOK FM - ruszyła nasza akcja!

We wrześniu i październiku br. w 14 największych polskich miastach pojawi się Sejm Radia TOK FM - dmuchana makieta budynku polskiego sejmu stanie na cały dzień w reprezentacyjnych miejscach tych miast. Przez 7 tygodni - od 8 września do 22 października br. - w ramach akcji ?Usłysz swojego posła" stacja da mieszkańcom możliwość przemówienia z sejmowej mównicy i wyrażenia swojej opinii w specjalnym ?sejmowym" głosowaniu, a wieczorem zaprosi do udziału w debacie z kandydatami na posłów w danym okręgu wyborczym. 
Usłysz swojego posła - polub wydarzenie na Facebooku >>>

- Wspólnie, choć w każdym z miast z osobna, wybieramy posłów zasiadających później w sejmie w Warszawie. Dzięki akcji "Usłysz swojego posła" chcemy nieco odwrócić tę sytuację - z Sejmem Radia TOK FM odwiedzimy 14 polskich miejscowości, aby odwiedzający nasz "sejm" choć przez chwilę poczuli się posłami. Dzień w danym mieście zakończymy emocjonującą debatą, dzięki której każdy będzie mógł upewnić się, że wie, na kogo oddać swój głos w nadchodzących wyborach - mówi Kamila Ceran, redaktor naczelna Radia TOK FM.

Radio TOK FM rozpocznie nową akcję "Usłysz swojego posła" już we wtorek, 8 września br. w Krakowie. O godz. 9.00 na krakowskim Rynku Głównym stanie Sejm Radia TOK FM, który będzie przestrzenią do rozmowy z mieszkańcami Krakowa o najważniejszych sprawach miasta i kraju. Gospodynią spotkań w Sejmie Radia TOK FM będzie reporterka sejmowa Joanna Mąkosa.

Przy wejściu do Sejmu Radia TOK FM na ekranach dotykowych pojawią 2 pytania, na które będzie można oddać głos jak w prawdziwym sejmowym głosowaniu - wybierając opcje "za", "przeciw" lub "wstrzymuję się od głosu". Redakcja TOK FM będzie pytać mieszkańców 14 polskich miast o opinie na ważne, czasem kontrowersyjne tematy - w Krakowie podda pod głosowanie m.in. kwestię zniesienia finansowania kościołów i wspólnot wyznaniowych z budżetu państwa.

Na mównicy w Sejmie Radia TOK FM zainteresowani będą mogli wypowiedzieć się na ważne dla siebie tematy i zadać pytania osobom ubiegającym się o mandat poselski z danego okręgu wyborczego. Redakcja będzie nagrywać wystąpienia, by umieścić je potem w specjalnym kanale "Wybory w TOKu" na YouTube, Tokfm.pl i na profilach stacji w mediach społecznościowych. Dodatkowo redakcja poruszy zgłaszane tematy podczas wieczornej debaty z kandydatami na posłów o godz. 18.00 i przedstawi podczas tego spotkania wyniki "sejmowego" głosowania.

Akcja "Usłysz swojego posła" pojawi się też na antenie Radia TOK FM - z danego miasta stacja nadawać będzie najświeższe wiadomości i relacje w "Informacjach Radia TOK FM" oraz specjalne edycje swoich tradycyjnych programów. W TOK FM będzie można usłyszeć m.in. rozmowę z prezydentami miast oraz analizy sytuacji politycznej i społecznej w danej miejscowości - jak mieszkańcy dotychczas głosowali i jak zagłosują według sondaży.

Od godz. 18.00 do 19.20 TOK FM będzie transmitować na antenie debatę z kandydatami na posłów odbywającą się w danym mieście. Po godz. 19.20 rozmowie będzie można przysłuchiwać się w internecie na Tokfm.pl i poprzez aplikację mobilną stacji. Rozmowy poprowadzą Agata Kowalska, Karolina Lewicka, Małgorzata Waszkiewicz, Agnieszka Lichnerowicz i Maciej Głogowski.

Radio TOK FM z akcją "Usłysz swojego posła" i Sejmem Radia TOK FM odwiedzi następujące miasta:

- 8 września 2015 - Kraków, Sejm stanie na Rynku Głównym w godz. 10:00-17:00, debata parlamentarna o 18:00 w Teatrze Groteska

- 10 września - Katowice, Sejm stanie przy Galerii Katowickiej w godz. 10:00-17:00, debata parlamentarna o 18:00 w Centrum Kultury Katowice

- 15 września - Wrocław, Sejm stanie na Placu Solnym w godz. 10:00-17:00, debata parlamentarna o 18:00 w Biurze Festiwalowym Impart

- 17 września - Częstochowa, Sejm stanie na Placu Biegańskiego w godz. 10:00-17:00, debata parlamentarna o 18:00 w Akademii im. Jana Długosza

- 22 września - Szczecin, Sejm stanie na Placu Lotników w godz. 10:00-17:00, debata parlamentarna o 18:00 w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie

- 24 września - Poznań, Sejm stanie na Placu Wolności w godz. 10:00-17:00, debata parlamentarna w Iglicy, Międzynarodowe Targi Poznańskie

- 29 września - Białystok, Sejm stanie na Rynku Kościuszki w godz. 10:00-17:00, debata parlamentarna o godz. 18:00 - Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6

- 1 października - Gdańsk, Sejm stanie na Targu Węglowym w godz. 10:00-17:00, debata parlamentarna o godz. 18:00 - Europejskie Centrum Solidarności

- 6 października - Radom, Sejm stanie na ul. Żeromskiego, przy Urzędzie Miasta w godz. 10:00-17:00, debata parlamentarna o godz. 18:00 - ŁAŹNIA - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria 

- 8 października - Lublin, Sejm stanie na Placu Litewskim w godz. 10:00-17:00, debata parlamentarna o godz. 18:00 - Wydział Politologii UMCS

- 13 października - Kielce, Sejm stanie na Rynku w godz. 10:00-17:00, debata parlamentarna o godz. 18:00 - Muzeum Dialogu Kultur

- 15 października - Toruń (Rynek Staromiejski), debata parlamentarna o godz. 18:00

- 20 października - Łódź (Pasaż Schillera), debata parlamentarna o godz. 18:00

- 22 października - Warszawa, debata parlamentarna o godz. 18:00 - Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Od 9 września br. w każdą środę na antenie Radia TOK FM będzie można usłyszeć analizę programów partii biorących udział w wyborach parlamentarnych w specjalnym programie "Wybory w TOKu - programy partyjne". Jego prowadzącą będzie Karolina Lewicka.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (26)
?Usłysz swojego posła" w Radiu TOK FM - ruszyła nasza akcja!
Zaloguj się
 • Piotr Kolec

  Oceniono 6 razy 6

  Przez sejmowe korytarze kroczy dumnie Czubek
  Ma na gębie znane twarze i dupsko ma grube

  Strasznie wieki Czub nadęty z wyższością spogląda
  Posłuszeństwa i szacunku Czub dla siebie żąda

  A ty patrzysz, i co to jest? Aż zachodzisz w głowę
  A to tylko Czub złodziejstwa, Czub Góry Lodowej…

 • Wojtek Wójcik

  Oceniono 3 razy 3

  Inicjatywa godna uwagi. Obawiam się tylko, że kandydaci na posłów operować będą ogólnikami, czy wręcz, unikać odpowiedzi na pytania w kwestiach kontrowersyjnych. Mam zdecydowanie krytyczną opinię o tzw. klasie politycznej, na którą solidnie zapracowali. Większość parlamentarzystów, to osoby, że użyję swobodnego określenia : wiedzą wszystko, na temat niczego i nic nie wiedzą, na temat wszystkiego. Zaledwie garstka "wybrańców narodu", posiada odpowiednie przygotowanie merytoryczne, poprawnie posługuje się "narzędziami" z zakresu erystyki, logiki, syntezy, analizy. Nie zabiegam, aby w parlamencie, zasiadali kandydaci do Nagrody Nobla, ale, też , nie zgadzam się na przysłowiową " pustynię intelektualną".
  A propos, radio TOK FM, dysponuje sprawną ekipą dziennikarską, która - mam nadzieję - będzie moderować dyskusję,w sposób satysfakcjonujący depozytariuszy czynnego prawa wyborczego.

 • adolfiutin11

  Oceniono 1 raz 1

  -=0\\\ Niemcy już nie chcą przyjmować imigrantów ??? To jest przerażające, to wbrew prawom człowieka, to zachowanie niemal faszystowskie! Niemcy, macie natychmiast wszystkich wpuścić !

 • cracovia.figiel

  Oceniono 1 raz 1

  Do makabrycznej zbrodni doszło w miejscowości Goniądz w Podlaskiem. Przy ulicy Kościuszki 57-letni myśliwy zastrzelił swoją żonę, a później popełnił samobójstwo ........ A miał sądowy zakaz zbliżania się do niej...........

 • olorintr

  Oceniono 1 raz 1

  A teraz całkiem z innej beczki:
  (...) Oskarżany o pedofilię biskup Józef Wesołowski (†68 l.) w sobotę został pochowany w Czorsztynie (woj. małopolskie). W pożegnaniu byłego arcybiskupa uczestniczyło kilkaset osób, głownie księży. Przed rozpoczęciem uroczystość z kościoła zostali wyproszeni przedstawiciele mediów.
  Przed kościołem, w którym obywało się nabożeństwo żałobne pojawili się policjanci. Jeszcze zanim rozpoczęły się uroczystości z kościoła zostali wyproszeni dziennikarze. Przed rozpoczęciem nabożeństwa biskup Jan Szkodoń zacytował biblijne słowa wypowiedziane przez Jezusa: „Nie sądźcie, bo sami będziecie sądzeni, bo taką miarą jaką wy mierzycie i wam odmierzą”. Bp Szkodoń nawoływał wiernych do modlitwy różańcowej za zmarłego nuncjusza.
  Po mszy tłum osób odprowadził trumnę z ciałem biskupa Wesołowskiego na pobliski cmentarz. W testamencie Józef Wesołowski napisał, że chce, by jego ciało spoczęło na cmentarzu w Czorsztynie, zaledwie kilka kilometrów od miejscowości Mizerna, w której się urodził. Zgodnie z jego ostatnią wolą został pochowany w ziemi, a nie w grobowcu.
  Nabożeństwo żałobne Wesołowskiego w Watykanie było ciche i skromne. Mimo zarzutów, jakie na nim ciążyły, został pochowany zgodnie z ceremoniałem przysługującym arcybiskupom – w sutannie i z pierścieniem arcybiskupim. Następnego dnia karawan z trumną wyruszył w drogę z Włoch do Polski. We środę dotarł do zakładu pogrzebowego w Nowym Targu (...)

  SPECJALNIE DLA JANA SZKODONIA, BO CHYBA CZYTA INNĄ BIBLIE... Kto zaś zgorszy jednego z tych małych, którzy wierzą we mnie, lepiej będzie dla niego, aby mu zawieszono u szyi kamień młyński i utopiono go w głębi morza.(MAT 18:6)

 • snakeinweb

  Oceniono 1 raz 1

  Bezpartyjni powinni odwiedzić tłumnie te spotkania uzbrojeni w zgniłe pomidory i jaja.

  Wybory w których naród nie ma swobody wystawiania własnych kandydatów są z góry nieważne a posłowie tak "wyborni" mają tyle wspólnego z narodem co sejm Bieruta i Gierka w Polsce Ludowej czy gubernatorstwo Generalnej Guberni.

 • chriss44

  0

  nie ma Bydgoszczy no proszę Państwa galaktycznej metropolii nie ma :) To trzeba jak najszybciej wezwać ministrów aby zrobili porządek. Pani Piotrowska wraz z Panem Olszewskim odtrąbcie że Bydgoszcz znowu dostala po d .

 • wymuszonyusergazety

  0

  Podajcie proszę linka do strony, gdzie można zobaczyć listę gości zapraszanych na poszczególne debaty (ponoć tak istnieje) , tak aby było widać, czy na przestrzeni całej akcji byli zapraszani proporcjonalnie goście reprezentujący różne partie i stowarzyszenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX