Komentarze (138)
Makowski: Jeśli PiS wygra wybory, jego największymi wrogami będą dzisiejsi sojusznicy, od Kościoła po związkowców
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Oceniono 12 razy 4

  Jeśli wygra PIS to przecież wiemy co będzie, nic czego byśmy wcześniej nie widzieli, pocieszające jest to że po tej klęsce grozi im delegalizacja. Młodzi im nie darują że dali się tak perfidnie oszukać.

 • andrzej.kolczynski

  Oceniono 3 razy 3

  Pozwolę sobie po raz kolejny, pisałem o tym na innych forach, stwierdzić, że zagrożeniem dla Polski nie jest PiS, ani rozgrywki w obozie wyłonionej po wyborach władzy.

  Takim zagrożeniem są źle funkcjonujące instytucje państwa; brak procedur i instrukcji pozwalających na koordynację działań różnych ośrodków i elementów systemu władzy tak, by były one spójne (a tam gdzie istnieją takie procedury i instrukcje nieprzestrzeganie ich); zadłużenie Państwa Polskiego i Polaków obecne i to przesunięte w czasie i wynikające z przyjętych wcześniej zobowiązań (wypłata emerytur i rent); gospodarka, której głównym atutem są niskie płace; niezdolność do postrzegania problemów i zagrożeń, przed którymi staje wspólnota (brak ośrodka strategicznej myśli politycznej wyznaczającego działania Państwa w dłuższej perspektywie czasu); brak opartych na jasnych, aprobowanych społecznie, obowiązujących każdego tak samo reguł i kryteriów awansu społecznego i materialnego (politycy totalnie dominują nad obywatelami a polityka jest skorumpowana wewnętrznie i zewnętrznie; przeregulowana gospodarka - nie przepis a jego urzędnicza interpretacja jest prawem! - naznaczona jest zabójczym piętnem przekupstwa i będącego specjalnością Polaków tzw. „załatwiania”); powszechny brak umiejętności, tak polityków, jak i przeciętnych Polaków (nieumiejętność samoorganizacji) gry zespołowej; klientyzm obywateli w stosunku do Państwa będący skutkiem szeroko rozpowszechnionej „biedy strukturalnej”; ogólne przyzwolenie w każdej dziedzinie życia na bylejakość, które często przedstawiane jest, jako przejaw tolerancji i poszanowania praw dowolnie definiowanych mniejszości; brak reprezentujących interesy społeczeństwa silnych mediów (zamiast nich dominują te reprezentujące merkantylne interesy własne i interesy polityczne reżimu dysponującego, każdy „ten Misiu” to wie!, kluczami do „spiżarni z konfiturami i innymi fruktami”, czyli „do ut des” a la Pollaca – sztandarowym przykładem takiego stanu rzeczy jest „Gazeta W.”), słabe szkolnictwo i służba zdrowia, itp., itd.

  Czarno widzę przyszłość Waszego kraju. Mając takich lekarzy, jak Wasi politycy (dotyczy to wszystkich partii), najlepsze, co pozostaje choremu, to nadzieja, że śmierć nadejdzie szybko i będzie w miarę bezbolesna.

  Pozdrawiam,
  Andrzej Kołczyński

 • pysio62

  Oceniono 3 razy 3

  Mysle, ze na spelnienie duzej czesci swoich zadan moze liczyc KK, inni moga byc rozaczrowani. Normalni wyborcy, co zrobia swoj najwiekszy blad w zyciu i zaglosuja na Kaczynskiego i PIS, juz wkrotce po wyborach zorientuja sie jak bardzo byli "inteligentni inaczej" i naiwni.

 • awm10

  Oceniono 3 razy 3

  Jeśli prezes będzie rządził, to te kwestie nie będą miały dla niego żadnego znaczenia.
  Jeśli dzisiejsi pomocnicy zaczną za bardzo fikać i nie zadowolą się jakimiś fruktami władzy, to okaże się Elbanowscy dopuścili się korupcji z zawsze dziewicą Gądek, a pośredniczył w tym związkowiec Duda. Prezes ewentualnie zdecyduje, czy założyć im kajdanki podczas aresztowania.

 • kalj55

  Oceniono 7 razy 3

  Szanowny Panie Prezesie... proszę zwolnić... bo nie będzie Pan mógł nasmażyć "placków ziemniaczanych na oleju" ani "ugotować zalewajki"...

 • 20portal

  Oceniono 2 razy 2

  Jarosław Kaczyński nawet nie wie, że wygrana PiS w wyborach w 2015 roku oznacza KONIEC PREZESA.
  Wygrani w sojuszu z kościołem i innymi "ruchami" (także z Rydzykiem) usuną Kaczyńskiego z partii wraz jego najbliższymi przyjaciółmi z d. PC.
  Na to nie ma siłe.
  Dlatego Jarosław mlaskający powinien robic wszystko, aby wybory przegrać, bo inaczej "przyjaciele" nie zostawia mu nawet paru złotych na karmę dla kota.

 • starszy-65

  Oceniono 2 razy 2

  To chyba prawda i jedyna możliwość rządów PIS u bo przecież obietnice są nie do spełnienia.

 • zerozer52

  Oceniono 2 razy 2

  Ja jestem wrogiem PiSdzielców od momentu ich powstania.

 • mariuszdd

  Oceniono 1 raz 1

  Jakas opinia jakiegoś Makowskiego,redaktorzyna nie raczył napisać,kto to jest,skąd on jest ;)
  Debile piszą w GW
  Stażysta z GW w ogóle nic nie napisał dlaczego czytelnika ma zainteresować opinia Makowskiego.

 • badziewiak66

  Oceniono 1 raz 1

  Jarosław Makowski. Czy to nie syn TEGO Aleksandra Makowskiego, człowieka służb PRL-u ? Bardzo podobny, no i już jest autorytetem w Gazecie.
  Co do meritum. Ani jeden rząd po 1990 roku nie prowadził dialogu ze społeczeństwem , poza rządem PiS , co z resztą zostało mu wytknięte , gdyż opozycja uznała to za medialny szoł. PiS to nie jest partia amatorów , ale partia doświadczonych polityków , którzy wielką cenę zapłacili za swoją otwartość i wolę zmian. PiS doskonale rozumie , że sukces gwarantuje dialog ze społeczeństwem i będzie on prowadzony. Tematy które Pan porusza są ważne ale nie najważniejsze, to nie są sprawy pierwszoplanowe, poza górnictwem oczywiście. Jeszcze kilka lat temu to górnictwo było bardzo rentowne. Warto o tym pamiętać. Zanosi się na to, że będzie wielki popyt na polski węgiel. Niemcy tną rynek węgla , by przejąć kontrolę nad jego wydobyciem i redystrybucją. Starają się robić to wspólnie z Rosją przekonując Rosję do tego by rynek węgla wspólnie uregulować. To oczywiste , że za kontraktem Nordstream1 i Nordsteram2 kryje się także porozumienie w sprawie węgla. Zachód zobowiązał się kupować gaz , w zamian Rosjanie zobowiązali się pomóc Niemcom w przejęciu przez Niemcy kontroli nad węglem polskim i ukraiński. Węgiel ukraiński jest już "załatwiony". PO i PSL robiły wszystko by udupić polski węgiel na zamówienie właśnie i Rosji i Niemiec. Trzeba powiedzieć prawdę górnikom kto odpowiada za to gdzie dzisiaj znajduje się polskie górnictwo. Trzeba górnikom pokazać perspektywy i zawalczyć o odzyskanie kontroli nad polską energetyką, czyli dokończenie gazoportu i połączenie górnictwa z przemysłem energetycznym. Jest szansa na zbudowanie giganta na wzór RWE , albo francuskiego koncernu EdF, który będzie odporny na rosyjskie, czy niemieckie próby wrogiego przejęcia rynku energetycznego.
  Jestem spokojny o polski rzad. Jakość już pokazuje Prezydent Duda. Jego wystąpienie na forum ONZ było znakomite. Nawet docenił je Schetyna bardzo zadowolony z aktywności Dudy i doceniający jego kompetencje i przygotowanie.
  Kompletnie nie podzielam Pana obaw , są nie wydumane i bezpodstawne.

 • dorik2

  Oceniono 1 raz 1

  A cóż to za problem dla Kaczyńskiego, zapłacić Kościołowi za poparcie totalnym zakazem aborcji czy in vitro. Moherowy lud to przełknie, a reszta Polaków przez 4 lata nie będzie miała nic do gadania. Co do górników natomiast, rząd Kopacz wskazał drogę: zmusić koncerny energetyczne do wzięcia na garnuszek nierentownych kopalń. Pokryjemy ich straty, płacąc rachunki za prąd.

 • peter-321

  Oceniono 1 raz 1

  Najpierw musza wygrac. A kto to Elbanowscy.Polsk idiotyzm.

 • jtby

  Oceniono 3 razy 1

  Jaropata zna zapewne dosyć użyteczną zasadę: jak nie chcę lub nie mogę oddać długu, to wykańczam wierzyciela. Co prawda z Lepperem wyszło tak sobie, a za Gierycha nie zdążył się porządnie zabrać. Myślę, że ma teraz lepszy plan, a usłużne służby i hmnn... niezależne, a może raczej przekupne media pomogą mu część najsłabszych spacyfikować tak, żeby inni poczuli strach. Jestem jednak przekonany, że początek może być dla niego obiecujący ale skończy jak Robespierre (to tak w przenośni, mimo wielu chętnych, to głowy raczej nikt mu nie utnie).

 • brat187

  Oceniono 1 raz 1

  A świstak siedzi....

 • hastatrespasos

  0

  Portal www.KaczystomStop.pl od dawna przestrzega, że triumf bezprawia i niesprawiedliwości 25 bm. będzie trzęsieniem ziemi w polskiej polityce, życiu społecznym i w gospodarce. Jednak nie podziela tezy Autora bloga, że powodem kataklizmu miałyby być naciski popierających sPISek grup na pilną realizację ich postulatów. Bo przecież ich spełnienie wydaje się być jak najbardziej zgodne z intencjami, i interesem, J. DUCKczyńskiego. Ani on, ani jego szefowa obecnego gabinetu cieni, ani z jego woli nowy gospodarz Belwederu, nigdy od tych głupich żądań nie odcinali się. A więc? Ich wszystkich łączy ze starszym bliźniakiem genetyczna niezdolność do kompromisu. I nie ma w tych grupach nikogo, kto przelicytowałby herszta sPISku w radykaliźmie, w narzucaniu Polsce najbardziej irracjonalnych, szkodliwych dla kraju rozwiązań. On przecież jest teraz o krok od zdobycia despotycznej władzy właśnie dzięki inspirowaniu przez siebie konfliktów, dzieleniu społeczeństwa, podjudzaniu go do buntu, do rebelii przeciw zdobyczom demokracji. I, jak słusznie pisze S. Bratkowski w piątkowej Gazecie Wyborczej: „To ma być koniec państwa, naszej cywilizacji… To nie plan jakiegoś ustroju przejściowego”. Replika niechlubnej IV RP będzie długą serią wstrząsów sejsmicznych w Polsce. SPISek nigdy nie odda władzy legalnie, wyniki każdych wyborów dla siebie negatywnych unieważni. Może następnemu pokoleniu uda się ze spiskowej niewoli wyzwolić. Ale DUCKczyński tak i tak zasłużył już na tytuł NAJWIĘKSZEGO SZKODNIKA WSPÓŁCZESNEJ POLSKI.

 • optymus58

  0

  Taka prawda....kto ma wladze ma tez problemy...sztuka jest je rozwiazywac,omijac....do tego porzteba jednak jszcze politycznej madrosci,rozsadku...lecz tego wlasnie po stronie PiS- u NIE WIDZE....bo Prezs zawsze ma racje....

 • 43norbert

  0

  Dlaczego cenzurujecie moja wypowiedz, dlaczego sie ona jeszcze nie ukazala?

 • 43norbert

  0

  Panie Makowski, pan jest jasnowidzem. nie potraficie juz straszyc Polakow PIS-em to probuje pan z innej strony! Niech pana glowa nad tym nie boli, kogo PIS bedzie mial za sojusznikow, a kogo za wrogow. Zajmij sie pan lepiej swoim lewackim ugrupowaniem kiedy nie wejdzie do Sejmu!

 • pisdode

  0

  Widać rezygnację z marzenia by PO wygrała i już skupiają się na kreowaniu przyszłości i wieszczenie , że PiS się rozpadnie.Tak ,tak, widać tą bezsiłę i rezygnację.Miło to widzieć jak uchodzi z nich powietrze.Zamiast PiSem zajmijcie się przyszłością PO, bo po przegranych wyborach rozleci się na drobne kawałki jak AWS.Oj skoczą sobie do gardła, by udowodnić, kto jest odpowiedzialny za klęske.

 • 24godz.zmiana

  0

  To może być pobożne życzenie, z którym należałoby się zgodzić, obawiam się jednak, że prezes może "swoich" zobowiązać do przetrzymania a potem sprawy będą się ciągnęły tak długo, że sami wniskodawcy zagubią się w swoich oczekiwaniach....

 • krark

  0

  Pan Jarosław Makowski był/jest szefem Instytutu Obywatelskiego należącego do PO. I wszystko jasne.

 • eski57

  0

  NO NIE – prawie szaleńcza perspektywa !! Dzięki R.M i Kościołowi instytucjonalnemu J . Kaczyński funkcjonuje i miałby się z nim poróżnić ?? A kto się wstawi za prezesem – na wstępie usatysfakcjonowany darami - , jak gospodarka nie zafunkcjonuje i NARÓD zacznie objawiać pomruki niezadowolenia ? , kto nawoływał będzie ; MÓDL się i pracuj …, a NIE podskakuj !!??
  Nie zdziwił bym się , gdyby autor przewidywał …..jakąś formę teokracji !!??

 • tece92a

  Oceniono 2 razy 0

  Niech PiS zwycięży,to wreszcie kolejarze zrealizują to o co walczą: poprawę bezpieczeństwa podróżnych.

 • sir_fred

  Oceniono 4 razy 0

  Wymienił pan 4 największych szkodników naszego społeczeństwa. No, może Elbanowscy nie do końca, ze względu na małą skalę...

 • jedrek490

  Oceniono 5 razy -1

  A cóż to za autorytet ten dupek, ze go cytujecie?

 • alfalfa

  Oceniono 1 raz -1

  Trzy pierwsze to ulubione tematy zastępcze lewicy, którymi PO robi jej dobrze. Czwarty teoretycznie też (lewica powinna przecież sprzyjać związkom zawodowym) ale nie w przypadku kawiorowych krytyk politycznych i innych duperelków z think tanków.

  Makowski ocenia po sobie i swoim towarzystwie. Założę się, że jak Komorowski przegrał to mu kopara walnęła.
  A.

 • morowy

  Oceniono 3 razy -1

  Sojusznicy, którzy narzucają nam pod groźbą kar, ilu mamy uchodźców przyjąć, głośno popierają nas w sakcjach rosyjkich, tym czasem za naszymi plecami omijają sankcje handlowe z Rosją, przykładów można mnożyć - czy to są sojusznicy ?

 • westgreg

  Oceniono 6 razy -2

  Wszystkim Wernyhorom, którzy wieszczą, że rzeki i woda w kranie zaczną płynąć w drugą stronę, jak PiS dojdzie do władzy, polecam wysłuchanie dzisiejszego wywiadu Pani Prezes Bochniarz z Jackiem Żakowskim. Może dotrze do waszych ograniczonych lewacką propagandą umysłów, że podstawowe wartości państwowe w demokratycznym kraju to domena obywateli i tylko od ich postawy zależy, co sobie narzucić pozwolą.

 • aaron.goldstein

  Oceniono 14 razy -2

  Ach, jak to wszyscy znają przyszłość. To powinniśmy mieć samych milionerów

 • ggchmiel

  Oceniono 5 razy -3

  Jak na razie jedyną partią która rządziła i dała po nosie suzerenom Polski tj. Watykanowi i episkopatowi był PiS. Jako jedyni nie zgodzili się na zainstalowanie nowego władcy RP Wielgusa.Żadna z istniejących i byłych formacji politycznych nawet nie odważyłaby się o czymś takim pomyśleć. Dziwne, że nikt o tym nie pamięta.

 • cracovia.figiel

  Oceniono 13 razy -3

  Makowski ma rację. PO co zmieniać jak jest zielona wyspa...... Żeby tylko spieprzyć?

 • shedows1969

  Oceniono 6 razy -4

  Degeneracja wybiórczej niech się nie martwi, nikt ich o zdanie nie będzie pytał. Nikt nie słucha wybiórczej i jej ferajny ,. Wiadomość bezcenna

 • Piotr Lebiecki

  Oceniono 10 razy -4

  Pan Prezes to odpowiedzialny i mądry Polak. Wie, jakie ma problemy Polska , jakie Świat. Ma odwagę aby naprawiać ten kraj. My sami sobie musimy odpowiedzieć na wiele pytań. A ja powiem dzisiaj nie ma czasu aby się cofać, sami widzicie do czego prowadzi ustępowanie, nie podejmowanie decyzji. I dlatego NSZZ Solidarność a także kościół powinny być odpowiedzialne i zrezygnować ze swych przywilejów, aby dać przykład innym. Dług publiczny ....o tym się nie mówi, a nowelizacja ustaw . podatkowa, Ordynacja wyborcza, Górnictwo, bezrobocie, wojsko, bezrobocie. Czy nasz kraj powinien kształcić inżynierów, lekarzy .aby pracowali na zachodzie. Pytam pana Tuska, Panią Kopacz i innych czy są dzisiaj odpowiedzialni??? Pan Prezydent Kaczyński po wsze czasy na Wawelu a my gdzie spoczniemy Panie Dariuszu Joński ????????

 • krzysztof-s-live

  Oceniono 14 razy -4

  Dziękujemy panu Makowskiemu, bardzo dziękujemy, za tezy, jakie przedstawił narodowi. Są bardzo cenne.

 • cracovia.figiel

  Oceniono 16 razy -4

  W Arabii Saudyjskiej wykonuje się najwięcej wyroków śmierci na świecie.

  W Arabii Saudyjskiej zakazane jest praktykowanie wiary chrześcijańskiej pod karą śmierci. Nie wolno posiadać Biblii, surowo zabronione jest odprawianie Mszy świętych. Nie wolno budować kościołów..... a PO liże ich PO...........

  Może wreszcie jak PIS wygra, to Polska przestanie lizać po .............. tych z Arabii Saudyjskiej.

 • snakeinweb

  Oceniono 8 razy -4

  To jest to na co ja po cichu liczę. Jak najbardziej poskomusza "partia" w III RP zdobędzie władzę, to może w końcu Polacy się ruszą i obalą tę całą postkomunę razem z tymi wszystkimi psuedopartyjkami, pseudomediami i psuedosądami. No i wprowadzą normalną demokrację, w której nie reżim mafijnych nomenklatur decyduje, kto w wyborach do Sejmu kandyduje, lecz każdy obywatel - jako pisane w Konstytucje - dysponuje biernym i czynnym prawem wyborczym, czyli sam we własnym okręgu wyborczym decyduje czy kandyduje, kto kandyduje i kto jest wybierany większością głosów na autentycznego reprezentanta.

  To jest oczywiście nadzieja trzeciorzędna, bo ten system i tak runie. Ale im szybciej tym lepiej. Wygrana PiS-u może być w tym pomocna.

 • kapitan_siekacz

  Oceniono 11 razy -5

  Jak wygra PiS to was oderżnie od państwowego cyca, agoro. I o to sie martwcie i o swoje kredyciki we frankach petru.

 • cracovia.figiel

  Oceniono 17 razy -5

  ''Jeśli PiS wygra wybory, to kury przestaną nieść jajka, a kozy pierdzieć- mówi uczony Makowski.

 • cracovia.figiel

  Oceniono 19 razy -5

  Pani Minister wynegocjowała drożdżówki w szkołach, a tu o jakichś głupotach wypisują.

 • snakeinweb

  Oceniono 14 razy -6

  Mi jest obojętne jak się nazywa gnój, który okupuje mój kraj. Tusk, Kopacz, Kaczyński, Putin - jeden gnój.

  Tylko władza wybrana w wolnych, powszechnych i równych wyborach jest prawowita i godna uszanowania. Aktualna dyktatura nomenklaturowa nie zasługuje na szacunek. Zasługuje na pogardę, opór, ostracyzm. Nic więcej. A czy PO czy PiS - jeden syf.

 • krzysztof-s-live

  Oceniono 16 razy -6

  Jakby wygrało PO, mielibyśmy dalej tę samą degrngoladę, jaką mamy obecnie.

 • aaron.goldstein

  Oceniono 15 razy -7

  Widzę, że wróciła ostra cenzura, bo wypowiedzi nie idą na bieżąco. Mimo tego, a może właśnie dlatego napiszę, że pan Makowski strasznie mnie pociąga. Ma tak rewolucyjnie nastroszony włos.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX