Dorn miażdży pomysły PiS na wojsko. "Przepis na narodową, partyzancką rzeź"

- Z punktu widzenia obrony narodowej PiS trzeba trzymać z dala od władzy. Albo wyrzucą ciężkie pieniądze w błoto, albo w wypadku inwazji będziemy mieli narodową, partyzancką rzeź - mówił w Poranku Radia TOK FM Ludwik Dorn o lansowanym przez PiS pomyśle obrony terytorialnej.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Po tym, jak tygodnik "W Sieci" napisał o Antonim Macierewiczu jako kandydacie na szefa MON w rządzie PiS, a sam zainteresowany zabłysł kolejnymi kontrowersyjnymi wypowiedziami, Beata Szydło ogłosiła, że w jej rządzie resortem obrony pokieruje Jarosław Gowin.

"Kolejny przepis na narodową rzeź"

Jednak Ludwik Dorn, był polityk PiS, dziś w PO, z tej zmiany zadowolony nie jest. - Dorn powiedział, że jego najbliższym współpracownikiem będzie Romuald Szeremietiew. Z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa, czy będzie to Macierewicz, czy Szeremietiew pod parasolem Gowina, to naprawdę wszystko jedno - stwierdził polityk w Poranku Radia TOK FM.

Dorn wskazywał, że PiS chce stworzyć obronę terytorialną, której jednym z zadań ma być walka partyzancka. Zdaniem gościa Poranka Radia TOK FM będzie to miało fatalne skutki. Jeśli bowiem nigdy nie dojdzie do dużego konfliktu zbrojnego, będziemy wyrzucać pieniądze w błoto. - Jeśli do inwazji dojdzie, to kolejny przepis na narodową rzeź - zauważył Dorn, wskazując na zamiar "nasycenia pola walki słabiej przeszkolonymi, niemobilnymi oddziałami".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (270)
Dorn miażdży pomysły PiS na wojsko. "Przepis na narodową, partyzancką rzeź"
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 59 razy 37

  Będziemy mieli to co sami już prawie wybraliśmy... Przy istotnej pomocy KELNERÓW.... Bo każdy naród ma taką władzę na jaką ZASŁUGUJE. Amen.

 • al48

  Oceniono 45 razy 21

  Dorn wie co mówi, przecież był blisko pis-u i poznał tych nieudaczników dobrze .

 • popijajac_piwo

  Oceniono 28 razy 18

  Do niego też pislamy zapukają o szóstej rano po wygranych wyborach...

 • aarvedui

  Oceniono 31 razy 15

  Dorn już nie chce "brać w kamasze" ?

  zaskakująca plastyczność poglądów, Plastusiu

 • avalanche188

  Oceniono 27 razy 11

  Czy to nie ten człowiek który nie tak dawno chciał lekarzy brać w kamasze jest teraz jedynm z czołowych polityków "platformy" ??

 • crimen

  Oceniono 20 razy 10

  Pisiory zawsze były bandą durniów. Ciekawe dlaczego trzeci bliźniak przejrzał na oczy dopiero wtedy, gdy popadł w niełaskę kurdupla?

 • jabbaryt

  Oceniono 14 razy 8

  Obrona terytorialna jest podstawą obronności wielu krajów tj: Szwajcaria, Finlandia czy Szwecja. Żołnierze broniący własnych domów, znających teren i zmotywowanych do walki, mimo braku mobilności są bardzo groźnym przeciwnikiem. Grozny to jest właśnie dobry przykład obrony terytorialnej. Czeczeni ulegli bo byli mniej liczni, ale gdyby było w Czeczenii 15 Groznych to Rosjanie zwątpiliby. Oczywiście OT nie załatwi całej sprawy, potrzebna jest sprawna, zawodowa armia. Ale OT może odciążyć armię zawodową i związać siły przeciwnika, dając WP swobodę działania. Koncepcja OT jest całkiem dobrze opracowana i nikt nie mówi, że jest to główna siła WP.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX