"PiS to histeryczne bezradność" - straszy Dorn. O "muchotłuku" nie chce rozmawiać

Wg Ludwika Dorna, jeśli " PiS będzie miał bezwzględną większość lub koalicję dla której pan Macierewicz nie będzie osobą toksyczną, to będzie współtworzył rząd, ale to się źle skończy dla Polski". Pytany, kto zostanie premierem w rządzie PiS: Szydło czy Kaczyński odpowiada "Rz": "To jest PiS-owski muchotłuk, a jak się PiS-owskim muchotłukiem nie zajmuję".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Ludwik Dorn przez lata u boku Jarosława Kaczyńskiego, dziś ostrzega przed rządami Prawa i Sprawiedliwości. Były marszałek Sejmu i szef MSWiA, startuje z radomskiej listy PO.

W rozmowie z "Rzeczpospolitą" stwierdził, że "PiS to histeryczna bezradność".

Dorn nie wierzy w przygniatające zwycięstwo partii Jarosława Kaczyńskiego w niedzielnych wyborach. Ale jak podkreśla, niczego nie można wykluczyć. "Jak PiS będzie miał bezwzględną większość lub koalicję dla której pan Macierewicz nie będzie osobą toksyczną, to będzie współtworzył rząd, ale to się źle skończy dla Polski" - ocenił.

Zdaniem szefa MSWiA w rządzie PiS, Antoni Macierewicz to zagrożenie nie tylko ze względu na służby specjalne. "To co mówi i obronności i siłach zbrojnych, to z jednej strony są rojenia oszalałego znachora, a z drugiej rozbuchane marzenia niespełnionego kadrowca" - uważa Ludwik Dorn.

Pytany o to, kto zostanie szefem rządu Prawa i Sprawiedliwości - Beata Szydło czy Jarosław Kaczyński - odpowiada: "To jest PiS-owski muchotłuk, a jak się PiS-owskim muchotłukiem nie zajmuję".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (32)
"PiS to histeryczne bezradność" - straszy Dorn. O "muchotłuku" nie chce rozmawiać
Zaloguj się
 • emerytgw

  Oceniono 19 razy 11

  Brawo p. Dorn. Szydło, sterowany manipulator i kłamca ma być premierem naszego kraju toż to farsa i śmiech w całęj Europie.

 • krzysztof-s-live

  Oceniono 16 razy 10

  Ludwik wie, że PiS jest straszny! Ludwik był w PiS-ie to wie. Brawo Ludwik, ty też robisz dobrą robotę!

 • Ewa Gwiazda

  Oceniono 21 razy 9

  Nigdy nie lubiłam Dorna, ale ceniłam jego inteligencje i analityczny umysł. Musiała być przecież poważna przyczyna, dla której pożegnał się z PISem, a to co mówi o Macierewiczu jest z pewnością prawdą. Chory Macierewicz i Kaczyński na prochach to naprawdę zagrożenie dla nas. Musza wielre 9o sobie wiedzieć, że tak si4e trzymają. Sikorski tez odszedł z Pisu, bo nie mógł pogodzic sie z tym, co Macierewicz wyczyniał, a Kaczyński to akceptował. Mam nadzieję, że Polacy opamietaja sie i nie dadza władzy w łapy psychopatów.

 • Zofia Domaradzka

  Oceniono 12 razy 8

  Dorn dosadnie ale nie bez racji, to on zna PIS najlepiej więc wie z jakim złem mamy do czynienia, wspiera PO nie dla stołka więc to tym bardziej zagadkowa sprawa.

 • nigdy_nie

  Oceniono 5 razy 5

  "muchotłuk"Boskie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • lindhorst1

  Oceniono 4 razy 2

  Dobrze było mi przy kaczkach,
  Lecz wywiozły mnie na taczkach.
  A że lubię brać w kamasze,
  Kornie się do Ewki łaszę.

  Czas by wziąć się do roboty,
  A z robotą są kłopoty.
  Więc wybierzcie mnie, Rodacy,
  Bym nie musiał szukać pracy.

 • cronny

  Oceniono 3 razy 1

  Uważam go za obrzydliwego parszywca. Pamiętam jak latem 2006 r., p. Dorn - wówczas bezczelny i arogancki minister spraw wewnętrznych w rządzie PiS - inicjował krucjatę antyinteligencką skierowaną przeciwko środowiskom przeciwników PiS, których nazywał "wykształciuchami" i pomawiał o ignorancję, egoizm, narcyzm... W ten sposób - jakby to paradoksalnie nie brzmiało - stanął w szeregu najgorszych ciemniaków, kontynuatorów "myśli" generałów: "Gazrurki" Witaszewskiego i "Miecia" Moczara.

 • ot48

  Oceniono 5 razy 1

  Przypomniał mi się kawał lat minionych.
  Prezes woła swojego dyrektora i oznajmia, muszę pana odwołać ze stanowiska, bo nie spełnia pan kryteriów wykształcenia, co pan na to? Ależ pnie prezesie ja mogę gówna wywozić, tylko niech pan da mi ludzi.
  Dorn służy tym, co płacą.

 • rpal

  Oceniono 4 razy 0

  Ludwiczku gdzieś ty był przez lata obecności jako trzeci bliźniak? Kiedyś zmądrzał, skąd taka zmiana frontu. Trzeba było kopa z PiSu aby nabrać rozumu? A jak PO przykopie to gdzie będziesz na nich ujadał ? Może w SLD albo PSL?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX