Passent o dwóch rolach Kaczyńskiego: Najwyższa władza i lider opozycji

"Mimo że PiS rządzi niepodzielnie, manifestacja przebiegała jak dawniej w klimacie walki, buntu, protestu, wyglądała jak marsz opozycji. Prawica sięgnęła po ostry język walki i konfrontacji" - pisze na blogu Daniel Passent. Prezes PiS wskazał wrogów, którzy nie chcą by rządzący poprawiali życie Polaków. "Prezes apelował, żeby ich wskazywać palcem, co niewątpliwie nastąpi" - uważa publicysta "Polityki".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wiec 13 grudnia pokazał, jak ocenia Daniel Passent, że Jarosław Kaczyński występuje dziś w dwóch rolach" najwyższej władzy oraz lidera opozycji".

Dlatego "nabiera w żagle zarówno wiatr buntu, jak i powiewy zadowolenia, że oto mamy prezydenta i rząd prawicy". "I wszystko byłoby dobrze, gdyby pozwolono im rządzić. A kto nie pozwala - wiadomo: najgorszy sort Polaków, resortowe dzieci, media, zagranica, banda kolesiów. Prezes apelował, żeby ich wskazywać palcem, co niewątpliwie nastąpi" - napisał na blogu publicysta.

Piętnując przeciwników prezes PiS mówił o "genie zdrady narodowej", "bandzie kolesiów", która rozsiadła się w administracji.

"Mimo że Prawo i Sprawiedliwość rządzi niepodzielnie i ma w rękach władzę ustawodawczą oraz wykonawczą, manifestacja przebiegała jak dawniej w klimacie walki, buntu, protestu, wyglądała jak marsz opozycji, na czele której stoi prezes PiS" - podkreśla Passent.

"Ma decydować demokracja a nie garstka ludzi zaprzedanych obcym" - dwa mocne przemówienia Jarosława Kaczyńskiego>>

O przywódcy PiS-u przeczytasz w książce "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego. Portret niepolityczny" >>Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (103)
Passent o dwóch rolach Kaczyńskiego: Najwyższa władza i lider opozycji
Zaloguj się
 • harimau666

  Oceniono 62 razy 50

  paczam na to zdjęcie powyżej i jakbym Kima widział...
  obojętnie którego...

 • endrju1521

  Oceniono 56 razy 42

  Bełkot Wielkiego Mistrza SS - Sekty Smoleńskiej.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 86 razy 42

  Prezes powiedział o "straszliwej korupcji, złodziejstwie i kolesiostwie" za rządów znienawidzonego "tuska" (and his boys")... A może jakieś konkrety ? Największe wielomiliardowe afery były dwie...SKOKI i Amber Gold....Organizator wypływu kasy w nieznanym/znanym kierunku Bierecki jest właśnie w centrum PIS-u. A Amber Gold lada dzień najpewniej zostanie powiązana z kim trzeba, Bo PIS fachowców od tego ma nie lada...Trzecia (półmiliardowa) afera z kradzieżą przez Kościół gruntów za pomocą podstawionego byłego SB-ka rozlazła się po kościach, bo przecież mamy konkordat i dzięki niemu wiadomo że "kościół nigdy nie kradnie"...itp. itd... Pozostają "afery"...hazardowa" "taśmowa" i inne podobne, o skali ceny zegarka Nowaka, "ośmioirniczek i czego tam jeszcze, gdzie dzięki uprzejmości służb i ludzi (prawdopodobnie sowicie opłaconych), wypłynęly pogaduszki z cmentarzy czy stacji benzynowych albo knajp "o sile wodospadu" w kampanii wyborczej, ale nijak do ścigania z powodu strat finansowych podatnika... Prezes zastosował tu stary szwindel "wiem ale nie powiem"... Ale jeżeli wie o przestępstwach ale nie powiadomił o tym prokuratury staje się współwinny... Prezesie, porosimy o szczegóły, bo jak na razie to znamy tylko te ze SKOKÓW z tysiącem jak dotąd postawionych zarzutów o oszwabienie najbiedniejszych Polaków, prawdopodobnie tych "gorszego sortu"... CZEKAMY !!!

 • inz.morszczuk

  Oceniono 32 razy 26

  "Pan jest głupi czy udaje głupiego" - ten cytat z Foresta Gumpa przychodzi mi na myśl za każdym razem kiedy słucham prezesa.

 • staem

  Oceniono 25 razy 21

  A ja widzę na tym zdjęciu już Kaczyńskiego jak na pomniku. Byłoby ciekawie gdyby tam pozostał.

 • tomtg123

  Oceniono 23 razy 19

  Myślę, że Petru bardzo trafnie podsumował sytuację – Kaczyński jest na najlepszej drodze do zjednoczenia większości Polaków przeciwko samemu sobie, na zasadzie, że nic tak nie jednoczy jak wspólny wróg.
  Polacy to specyficzny naród – Polacy nigdy nie lubili ŻADNEJ władzy, ale władzę dyktatorską, arogancką potrafili po prostu znienawidzić.
  Kaczyński jest jednak zdumiewająco głupim człowiekiem jeśli on, po prawie 70 latach życia, popełnia te same podstawowe błędy, które przecież już widział wiele razy u pierwszych sekretarzy PZPR z Gomułką na czele.
  W takim stylu Polską się rządzić nie da, chyba że ma się za sobą sołdata z karabinem – ale tego Kaczyński nie ma i mieć nie będzie, to już nie rok 1981.
  Jarosław nie zostanie carycą Polski. A Polacy nie zapomną mu, że próbował.

 • qratoja

  Oceniono 17 razy 17

  Ci, którzy bronią Kaczyńskiego będą tego jeszcze kiedyś gorzko żałować.

 • katamarian_nawodny

  Oceniono 54 razy 16

  Pozostalo jeszcze 1417 dni pisich rzadow.
  Po sobocie znacznie mniej.
  Pisią sekte popiera jeszcze 30% wyborcow.
  I szybko spada...

 • johnpaul2

  Oceniono 22 razy 14

  Lider PiSu wymaga konsylium specjalistów. Trudno powiedzieć czy to jeszcze zaburzenie osobowości czy już jej rozszczepienie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX