"PiS to lewica, nie boję się ich rządów. Korwin postać nieco kabaretowa, a Kukiz zaimponował" - polityczne diagnozy Kazika Staszewskiego

"Takie ruchy, jak niewspominanie Wałęsy na obchodach "Solidarności", uważam za próbę wykreślenia go z najnowszej historii Polski. Na merytoryczna ocenę działań Dudy jest za wcześnie" - mówi lider Kultu w rozmowie z dodatkiem "Rz" - "Plus Minus". Wg Staszewskiego, nie ma co demonizować rządów PiS. "Te rządy już były. Natomiast nie zauważyłem specjalnej różnicy, może poza tym, że PO dała mi po kieszeni, a PiS mi trochę dodał" - ocenił.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Wokalista Kultu rozstał się z dawnymi sympatiami politycznymi. Na Janusza Korwin-Mikkego już nie głosuje. Bo "stał się postacią nieco kabaretową". Sympatii i poparcia dla obecnego europosła nie żałuje, bo "to jest bardzo barwna postać na scenie politycznej".

"Dobrze, że jest, gorzej gdyby arytmetyka sejmowa spowodowała, że miałby stworzyć rząd" - mówi Kazimierz Straszewski w rozmowie z dodatkiem "Rzeczpospolitej" - "Plus Minus".

W ostatnich wyborach prezydenckich muzyk głosował na Pawła Kukiza. Jak przyznał, decyzje podjął wieczorem w niedzielę wyborczą. Zdecydowało to, jak Kukiz "zogniskował grupę niezadowolonych". Ale wsparcie dla politycznych pomysłów lidera ugrupowania Kukiz'15 było chwilowe.

"Miałem nadzieję, że Ruch Kukiza instytucjonalnie dotrwa do wyborów parlamentarnych i będzie stanowić strukturalną i funkcjonalną przeciwwagę dla tego dychotomicznego podziału. Moje nadzieje nie okazały się płonne. Program jest nieczytelny, znajdują się tam ludzie z bardzo różnych domków. Wygląda to na jakieś pospolite ruszenie, które gromadzi wolne, niezdeklarowane jeszcze osobniki" - uważa Staszewski

Który to Duda?

Muzyk zapewnia, że nie boi się rządów Prawa i Sprawiedliwości. "Te rządy już były i nie demonizujmy ich. Moje odczucia estetyczne były takie, że było ponuro. Natomiast nie zauważyłem specjalnej różnicy, może poza tym, że PO dała mi po kieszeni, a PiS mi trochę dodał" - przyznał. Jak ocenił, PiS to lewica "socjalno-narodowa"

Gwiazdy PiS czyli prezydenta Andrzeja Dudy nie chce oceniać, bo "za krótko, żeby coś powiedzieć". Ale Kazimierzowi Staszewskiemu nie spodobało się zachowanie prezydenta w czasie sierpniowych obchodów rocznicowych.

"Takie ruchy, jak niewspominanie Lecha Wałęsy na obchodach "Solidarności", uważam za próbę wykreślenia go z najnowszej historii Polski" - powiedział lider Kultu w rozmowie z dodatkiem "Rz" "Plus Minus".

Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (210)
"PiS to lewica, nie boję się ich rządów. Korwin postać nieco kabaretowa, a Kukiz zaimponował" - polityczne diagnozy Kazika Staszewskiego
Zaloguj się
 • antymilo92

  Oceniono 127 razy 83

  Aha, czyli polityke rzadu oceniamy po tym czy ujal z kieszeni czy dodal. Wszystko inne niewazne. Kolejny tytan intelektu na swieta.

 • oby.watel

  Oceniono 80 razy 58

  Komuś, dla kogo fani, z których żyje, to "k...wy marne" musiał zaimponować Kukiz.

 • curious2003

  Oceniono 72 razy 56

  nie widzi roznicy, bo wzrok słabnie. podstawowa roznica to taka, ze poprzednio PiS musial się ukladac w koalicje nawet z największymi przekretasami i neonazistami, a teraz robia co chcą stosując się do zasad bezprawia i niesprawiedliwości.

 • bsdw

  Oceniono 66 razy 50

  PiS to kato-bolszewia

 • jachay

  Oceniono 53 razy 39

  Tak jak jest popieprzony, takie same ma popieprzone preferencje polityczne. Trzeba być ślepym, aby nie widzieć popieprzeństwa PiS-u!

 • b.pilgrim

  Oceniono 47 razy 31

  taa, lewica, tylko znowu banksterami obsadzili resorty gospodarcze. dla kazika lewakiem jest każdy, kto mu podatki każe płacić, ale już wtykanie się ludziom do łóżek mu nie wadzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX