"Ech, Wałęsa, gdybyś siedział cicho, żylibyśmy sobie spokojnie w PRL. I czekali, aż Kaczyński nas wyzwoli"

"Dziś prezes PiS taktycznie milczy, bo przecież nie będzie osobiście babrał się w błocie. Milczy też Kościół. Czyżby z powodu postu? Bo przecież nie ze strachu, że jakieś ubeckie dokumenty mogłyby go dotyczyć" - komentuje Stanisław Tym. Felietonista "Polityki" za "haniebną" uznaje tezę, lansowana przez PiS, że współczesna polska historia "opiera się na kłamstwie".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Dla Stanisława Tyma, intencje partii rządzącej są "jasne jak gwint". "Ujawnił ją w 2010 r. Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej". Wałęsa to zdrajca, więc jedynym spadkobiercą idei Solidarności ma zostać Lech Kaczyński. A ja dodam, że śmierć prezydenta Kaczyńskiego (w zamachu!) w naturalny sposób wyznaczyła jego następcę. Dziś prezes PiS taktycznie milczy, bo przecież nie będzie osobiście babrał się w błocie. Od brudnej roboty są Brudziński, Mularczyk, Sasin i Kancelaria Prezydenta RP" - ocenia w najnowszym wydaniu "Polityki".

Jak podkreśla Tym, za jedyny chyba "promyk optymizmu" uznać można przegraną wujka prezydenta Dudy, w wyborach na prezydenta Radomska.

"Nawet konie w stadninach w Janowie Podlaskim i Michałowie musiały zrozumieć, że były źle prowadzone przez wrogów IV RP. Bo złych ludzi pełno jest wszędzie" - zauważa ironicznie felietonista tygodnika "Polityka".

"Ech, Wałęsa, Wałęsa, gdybyś siedział cicho, żylibyśmy sobie spokojnie w PRL. Bez wrogiej Unii Europejskiej, za to w przyjaźni z NRD. I czekaliśmy, aż pojawi się Jarosław Kaczyński, żeby nas wyzwolić" - bo jak podkreśla Tym, Prawo i Sprawiedliwość radzi nam "szybko uwierzyć" w to, że "Wolna Polska zaczyna się po wyborach w 2015 r.".

Dziś IPN udostępni dziennikarzom i historykom kolejną część dokumentów znalezionych w domu gen. Czesława Kiszczaka.

Warto przeczytać: "Wódz", polityczny portret Lecha Wałęsy >>Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (406)
"Ech, Wałęsa, gdybyś siedział cicho, żylibyśmy sobie spokojnie w PRL. I czekali, aż Kaczyński nas wyzwoli"
Zaloguj się
 • pimpao

  Oceniono 413 razy 371

  Kaczyński i jego trupa niech pamiętają staropolskie przysłowie, kto się świnią urodził, kanarkiem nie zdechnie. A Wałęsie nie dorastają nawet do ... i nie dorosną nigdy. Historia o nich zapomni, jak się zapomina o kupie, w którą się wdepnie. Zaś Wałęsa będzie wieczny w historii Polski i świata.

 • harimau666

  Oceniono 263 razy 255

  ,, Nawet konie w stadninach w Janowie Podlaskim i Michałowie musiały zrozumieć, że były źle prowadzone przez wrogów IV RP. Bo złych ludzi pełno jest wszędzie"

  Pierwsza dama polskiego jeździectwa,olimpijka Wanda Wąsowska:

  Do nowego Dyrektora Stadnin w Janowie Podlaskim
  Zdziwiona jestem,że zgodził się pan przyjąć tę ważną funkcję po tak wspaniałym hodowcy jakim był M.Trela.Jest pan idiotą lub szalonym w tej kwestii.

  Wanda Wąsowska.
  ..............................................................................

 • caririnho

  Oceniono 271 razy 253

  ...a cały bardak w tym kraju przez kompleksy jednego małego człowieka....

 • azteci

  Oceniono 104 razy 94

  Czytając pisowskie (nie mylić z prawicowymi) portale i oglądając (z obrzydzeniem) ichnie mendia, można dojść do wniosku, że jedynym sprawcą nieszczęść w komunistycznych czasach, jakie spotkały Polskę, był niejaki Bolek.
  Pokorni dziennikarze, ani słowem nie zająknęli się o władcach tamtego okresu. Natomiast w sposób psychopatyczny znęcają się nad ofiarą.
  Czyżby działali w myśl zasady, że "SWOICH SIĘ NIE TYKA"???

 • pietrek1960

  Oceniono 97 razy 85

  Jarosław K. Mały, gruby, brzydki, z szeroką ruską breżniewowską gębą, niechlujnym językiem polskim, skrzeczący, nienawidzący Polski i Polaków, pełen szyderstw i obraźliwych epitetów dywersant, niszczyciel, niechluj.Jeżeli ktoś nie widzi że PiS to agentura Kremla to musi być idiotą , wszystkie ich działania na to wskazują .Robią wszystko żeby się zachód od nas odwrócił i żebyśmy trafili z powrotem pod wpływy Rosji. Myśleliście że że sprzedajecie się za 500 zł , a dacie dupy za darmo i jeszcze słono za to zapłacicie.

 • rot.leszek

  Oceniono 97 razy 81

  Kaczynskiego nigdy nie internowali, bo w stanie wojennym byl tylko w kregu zainteresowan obyczajowki
  A wiedy polowali na opozycjonistow
  ....nieszkodliwym pederastom dawali spokoj ))

 • lotto_1

  Oceniono 88 razy 68

  Nową historię Polski chcą pisać sędzia Kryże, prokurator Piotrowski, zdrajca polskich wywiadowców Macierewicz, syn UBeka Cenckiewicz, jedyny nie internowany Jarosław Kaczyński. To towarzystwo po prostu śmierdzi.

 • harimau666

  Oceniono 79 razy 65

  perełka w tekście Tyma:
  "Ujawnił ją w 2010 r. Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej". Wałęsa to zdrajca, więc jedynym spadkobiercą idei Solidarności ma zostać Lech Kaczyński. A ja dodam, że śmierć prezydenta Kaczyńskiego (w zamachu!) w naturalny sposób wyznaczyła jego następcę."

  Lech Kaczyński musiał zginąć by Jarosław mógł ... ... ... ...

 • jezierskiadam

  Oceniono 64 razy 58

  Rozpoczyna się raj dla kabaretów.
  Nalezy tylko uważać, żeby nie spóźnić się z premierą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX