Kolejny rekord WOŚP - "dobra zmiana" nie zaszkodziła! Pumeks dla posła Pięty "króla PR"

Ponad 72,5 mln zło zebrał w tym rok WOŚP

Ponad 72,5 mln zło zebrał w tym rok WOŚP (Źródło: WOŚP/youtube)

Ponad 72 mln złotych zebrała podczas styczniowego finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc sprzęt diagnostyczny dla dzieci i seniorów. Specjalną nagrodę WOŚP przygotował dla posła PiS - za bardzo skuteczny PR.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Tegoroczny wynik - ponad 72 mln 696 tys. 501 zł, to rekord w 24-letniej historii zbiórek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zebrano blisko 20 mln więcej niż w 2015 roku.

"Po raz kolejny Polacy pokazali, że są kolorowi - zrobić karnawał w środku zimy, to nie lada wyzwanie" - mówił Jurek Owsiak.

Dziękując wszystkim, którzy wsparli w tym roku Orkiestrę, podkreślał, że jeśli "chcemy stworzyć społeczeństwo nowoczesne, musimy ze sobą współpracować".

Niedobry Owsiak. Niedobry WOŚP

Tegoroczny finał WOŚP był wyjątkowy, nie tylko dlatego, że zebrano rekordową kwotę pieniędzy.

Zbiórka poprzedzona była atakiem polityków PiS i prawicowych dziennikarzy na fundację i jej twórcę. W walkę z WOŚP zaangażowała się m.in. posłanka Krystyna Pawłowicz.

Oskarżała, że Orkiestra "stawia na wabia dzieci i młodzież" i domagała się od polskiego państwa "powrotu do normalności w sprawach dobroczynności i właściwego gospodarowania publicznymi pieniędzmi". "Czy uczciwym jest propagandowe pompowanie i finansowanie przez Państwo jednej tylko, wybranej, prywatnej, rodzinnej inicjatywy dziwnego człowieka?" - pytała Pawłowicz.

Do walki z WOŚP włączył się też inny kontrowersyjny poseł PiS - Stanisław Pięta. Uznał, że jeśli jakikolwiek funkcjonariusz publiczny "zaangażuje się w hecę WOŚP", to powinien szybko złożyć "raport o zwolnienie ze służby".

Jurek Owsiak podziękował dziś posłowi Pięcie - "królowi PR", bo jak stwierdził, wielu ludzi właśnie po deklaracjach polityka PiS przekazywało pieniądze Orkiestrze. W uznaniu zasług dla polityka Prawa i Sprawiedliwości przygotowano... "bardzo piękny, zrobiony ręką artysty"... pumeks.Zobacz także
 • Prezydent Andrzej Duda przekazał swoje narty na aukcję WOŚP Prezydent nie posłuchał posła Pięty. I przekazał swoje narty na rzecz WOŚP
 • Jerzy Owsiak Matka Kurka przegrał z Owsiakiem w sądzie. Na swoim blogu nadal szarżuje
Komentarze (38)
Kolejny rekord WOŚP - "dobra zmiana" nie zaszkodziła! Pumeks dla posła Pięty "króla PR"
Zaloguj się
 • piszeconiemysle

  Oceniono 22 razy 18

  Jak biskupi i ich barany przeżyją fakt że tyle pieniędzy pójdzie na pomoc dzieciom a nie na promocję pedofilii :-)

 • ekomorda

  Oceniono 16 razy 10

  I jak tam pisoludki? Dupencja pobolewa? To jest najlepsze badanie opinii publicznej a nie ciągłe słupki partyjne. I jak miło że niejaki poseł Pięta co się pałęta może się w sam raz zreflektuje nad tym co wyrabia.

 • much0m0r.sr0m0tnik0wy

  Oceniono 14 razy 10

  Zawziętość, prostacka nienawiść nie pozwoli WOŚP być na antenie tv narodowej. Mam nadzieję, że znajdzie swoje miejsce na inne, a z przezywającej się narodową odpłyną następni oglądający.

 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 14 razy 10

  brawo WOŚP

 • kopandol

  Oceniono 11 razy 9

  Wg radia Erewań i jego "spikerów" typu aaron, szpung czy tom_58 WOŚP w tym roku zebrał mniej niż w ubiegłym i taki jest oficjalny przekaz do parafii.
  Nie życzę śmieciom aby ich dzieci zmuszone były do korzystania ze sprzętu WOŚP ale jeśli będą musiały to niech najpierw sprawdza czy sprzęt przypadkiem nie śmierdzi szatanem.

 • ozzy-0408

  Oceniono 9 razy 7

  dzis rano ksiegowa zadala mi pytanie: "komu oddajemy 1%" ..... odpowiedz byla banalnie prosta - kupujemy serduszko !!! ... tylko tyle mialem do napisania ... to sa jedyni, ktorzy poza organizacjami obywatelskimi i pozakorporacyjnymi robia cos realnie dobrego dla kazdego, nawet jak jest faszysta z PIS'u ... bo jedynym kryterium w tej fundacji jest "na co jet chory", a nie "w jakiego boga wierzy" ....
  Co do mnie to wierze w prawdy DENIKEN'a ...

 • westgreg

  Oceniono 7 razy 3

  To wszystko dzięki nartom prezydenta.

 • rbik53

  Oceniono 2 razy 2

  ... poseł-gnida Pięta wypracował sobie u Owsiaka należny mu tytuł leninowskiego użytecznego idioty....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM