Kolejny rekord WOŚP - "dobra zmiana" nie zaszkodziła! Pumeks dla posła Pięty "króla PR"

As
08.03.2016 , aktualizacja: 09.03.2016 14:57
A A A
Ponad 72,5 mln zło zebrał w tym rok WOŚP

Ponad 72,5 mln zło zebrał w tym rok WOŚP (Źródło: WOŚP/youtube)

Ponad 72 mln złotych zebrała podczas styczniowego finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc sprzęt diagnostyczny dla dzieci i seniorów. Specjalną nagrodę WOŚP przygotował dla posła PiS - za bardzo skuteczny PR.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Tegoroczny wynik - ponad 72 mln 696 tys. 501 zł, to rekord w 24-letniej historii zbiórek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zebrano blisko 20 mln więcej niż w 2015 roku.

"Po raz kolejny Polacy pokazali, że są kolorowi - zrobić karnawał w środku zimy, to nie lada wyzwanie" - mówił Jurek Owsiak.

Dziękując wszystkim, którzy wsparli w tym roku Orkiestrę, podkreślał, że jeśli "chcemy stworzyć społeczeństwo nowoczesne, musimy ze sobą współpracować".

Niedobry Owsiak. Niedobry WOŚP

Tegoroczny finał WOŚP był wyjątkowy, nie tylko dlatego, że zebrano rekordową kwotę pieniędzy.

Zbiórka poprzedzona była atakiem polityków PiS i prawicowych dziennikarzy na fundację i jej twórcę. W walkę z WOŚP zaangażowała się m.in. posłanka Krystyna Pawłowicz.

Oskarżała, że Orkiestra "stawia na wabia dzieci i młodzież" i domagała się od polskiego państwa "powrotu do normalności w sprawach dobroczynności i właściwego gospodarowania publicznymi pieniędzmi". "Czy uczciwym jest propagandowe pompowanie i finansowanie przez Państwo jednej tylko, wybranej, prywatnej, rodzinnej inicjatywy dziwnego człowieka?" - pytała Pawłowicz.

Do walki z WOŚP włączył się też inny kontrowersyjny poseł PiS - Stanisław Pięta. Uznał, że jeśli jakikolwiek funkcjonariusz publiczny "zaangażuje się w hecę WOŚP", to powinien szybko złożyć "raport o zwolnienie ze służby".

Jurek Owsiak podziękował dziś posłowi Pięcie - "królowi PR", bo jak stwierdził, wielu ludzi właśnie po deklaracjach polityka PiS przekazywało pieniądze Orkiestrze. W uznaniu zasług dla polityka Prawa i Sprawiedliwości przygotowano... "bardzo piękny, zrobiony ręką artysty"... pumeks.



Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

 • 3
Komentarze (38)
Zaloguj się
 • avatar

  banan125

  Oceniono 1 raz 1

  jak widać niektórzy Polacy na przykładzie pana Pienty i pani paw_ŁOWICZ to niedokończone edukacyjne projekty rodem ze średniowiecznego zasranego świńskim łajnem zaścianka .... ich widać, słychać i czuć ...

 • avatar

  banan125

  Oceniono 1 raz 1

  okazuje się że wiejskie, zaściankowe głupki chodzące w parze (mieszanej) też bywają przydatne .....

 • avatar

  banan125

  Oceniono 1 raz 1

  pan p_OSEŁ p_IĘTA nigdy nie grzeszył ROZUMEM, i dlatego na swoje nazwisko w pełni zasługuje .... wykażmy trochę tolerancji dla osoby z niedorozwojem umysłowym ....

 • avatar

  adersytsrsfgdbchdhd

  0

  Zasługi PiS są niepodważalne. Z rozmów ze znajomymi wynika, że wszyscy dali tym razem na WOŚP znacznie więcej niż daliby bez wypowiedzi Pięty i Pawłowicz. Oby tylko PiS kontynuował obrzydzanie WOŚP za rok - nowy rekord pewny i zyskają na tym tylko pacjenci! Niestety zycie lub zdrowie pisiorów też będzie ratowane za te pieniądze.

 • avatar

  rbik53

  Oceniono 2 razy 2

  ... poseł-gnida Pięta wypracował sobie u Owsiaka należny mu tytuł leninowskiego użytecznego idioty....

 • avatar

  lewacka.konserwa

  Oceniono 2 razy 0

  Gdyby zbilansować zebraną kasę z kosztami organizacji imprezy, finansowanymi spoza WOŚP, to zapewne wyszłoby zero. Tyle, że gdyby samorządy (tvp i kto tam jeszcze) nie wydały tej kasy na WOŚP, to poszłaby na jakieś nikomu niepotrzebne pierdoły, a nie na finansowanie polskiej służby zdrowia.
  I za nadanie właściwego kierunku temu strumieniowi kasy należą się WOŚP wielkie podziękowania.

 • avatar

  ozzy-0408

  Oceniono 9 razy 7

  dzis rano ksiegowa zadala mi pytanie: "komu oddajemy 1%" ..... odpowiedz byla banalnie prosta - kupujemy serduszko !!! ... tylko tyle mialem do napisania ... to sa jedyni, ktorzy poza organizacjami obywatelskimi i pozakorporacyjnymi robia cos realnie dobrego dla kazdego, nawet jak jest faszysta z PIS'u ... bo jedynym kryterium w tej fundacji jest "na co jet chory", a nie "w jakiego boga wierzy" ....
  Co do mnie to wierze w prawdy DENIKEN'a ...

 • avatar

  kopandol

  Oceniono 11 razy 9

  Wg radia Erewań i jego "spikerów" typu aaron, szpung czy tom_58 WOŚP w tym roku zebrał mniej niż w ubiegłym i taki jest oficjalny przekaz do parafii.
  Nie życzę śmieciom aby ich dzieci zmuszone były do korzystania ze sprzętu WOŚP ale jeśli będą musiały to niech najpierw sprawdza czy sprzęt przypadkiem nie śmierdzi szatanem.

 • avatar

  aaron.goldstein

  Oceniono 14 razy -12

  A dlaczego miała zaszkodzić? Nawet większość pisiorów wrzuca Owsiakowi, bo cel jest szczytny.
  A prawdziwym problemem tego kraju jest Gazeta Wyborcza, fałsz i podwójne standardy, które propaguje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane