Tym o Kaczyńskim: Tchórzem podszyty facet boi się, że jego ponure mowy zostaną zapomniane

Tak ostro Stanisław Tym o Kaczyńskim jeszcze nie pisał.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Stanisław Tym w swoim felietonie w najnowszej "Polityce" zastanawia się, o co chodzi rządowi, "który tylko kłamie". Po co "wciskanie ciemnoty" i "zamęt"?

- Tchórzem podszyty facet , który rozpaczliwie lęka się wszystkiego, zamknięty w swojej ruinie, boi się, że przeminie bez żadnego sukcesu. Że czas jego ponurych przemówień na kolejnych miesięcznicach może nie być nawet wspomniany słówkiem za 50 lat. Kto dziś pamięta Bieruta i Cyrankiewicza - pyta retorycznie Stanisław Tym w "Polityce".

Satyryk i publicysta pisze: Prezes PiS wie, że najpiękniejszym pomnikiem uczczenia pamięci tragicznie zmarłego prezydenta powinien być szacunek dla konstytucji i Trybunału Konstytucyjnego. Bratu taki pomnik się należy. To on przecież przypominał, że "Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli". Tak brzmi pierwszy artykuł konstytucji. Ale to siedem słów. Nie traktujmy ich poważnie. Lech Kaczyński będzie miał tylko liczne figury na cokołach. A pod nimi już nie miesięcznice, a tygodnice i szczucia.

QUIZ: Podstawowe fakty o Trybunale Konstytucyjnym, które każdy obywatel powinien znać.

Kto może zmienić orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego?
Przekonaj się! Rozwiąż QUIZ


Cały komentarz w najnowszej "Polityce">>Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (259)
Tym o Kaczyńskim: Tchórzem podszyty facet boi się, że jego ponure mowy zostaną zapomniane
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 136 razy 118

  Minister Kultury (!) pan Gliński... Powinien natychmiast usunąć z bibliotek..."Rok 1984"... Orwella... To zbyt wiele przypomina i może szkodzić Dobrej Zmianie... Całe szczęście że Polacy tak mało...c z y t a j ą...

 • johanja222

  Oceniono 116 razy 100

  Panie Stanisławie gratuluje, ilość jadu jaki wylał się z pisowskich trolli pod tym artykułem świadczy o trafności pana słów. Jest pan wielki. Szacunek.

 • zbigniew8888

  Oceniono 94 razy 82

  "wciskanie ciemnoty" i "po co zamęt" :-)

  Ci, co to robią doskonale wiedzą po co, inteligencja również wie, tylko prosty lud nie zdaje sobie sprawy, że karmią go igrzyskami, bo wystarczającej ilości chleba nie mają. 500 złotych to zbyt mało i nie wszyscy dostaną, darmowe leki dla seniorów również zostały okrojone, podwyżki emerytur po 5 złotych podsumowała Pawłowicz z PIS na Facebooku pisząc do emerytki i teraz górnicy chcą. Wszystkich nie da się obdarować, dlatego stosuje się igrzyska, polowanie na czarownice, zabieranie emerytur usbekom, retorykę słowną dotyczącą smoleńska itd.

 • tadjan

  Oceniono 78 razy 68

  panie Tym, ten ciemniak wie, że historia o nim zapomni w rok po jego odejściu z polityki i dlatego mści się na państwie i ludziach za swoją nieudolność, na Wałęsie, że ten pozostanie w historii po wsze czasy. A jeszcze szybciej zapomną jego pieski, które walczyć będą o schedę po tym nikim.

 • endrju1521

  Oceniono 85 razy 67

  Przecież Duda, to figurant i "ciepła klucha",

  nie nadaje się na prezydenta.

  Podejrzewam, że ciężko zachoruje, a wtedy

  urząd obejmie Kuchciński...

 • axa1920

  Oceniono 66 razy 58

  Odnoszę wrażenie, że uczestniczymy w jakiejś II części "Seksmisji". Czyżby pisowscy "politycy" przeżyli w zamrażalce ostatnich 25 lat?? Ich wypowiedzi i działania żywcem wyjęte z PRLu na to wskazują. Tylko, że ta część to nie film, a rzeczywistość i niestety nie śmieszna :-((

 • lensb

  Oceniono 54 razy 46

  Wszystko prawda Panie Stanisławie. Jest jedno "ale". Kto się odważy, złapie knypka i wsadzi do Tworek, zanim on nas wysadzi w kosmos?

 • myciel66

  Oceniono 52 razy 46

  Nie komentujcie wypowiedzi trolli pisowskich. To ich nobilituje, a komentujący jest umazany kloaką. Niech widzą, że dla nas nie istnieją. A Panu Tymowi podziękowania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX