Komentarze (1017)
Kościół chce zaostrzenia prawa aborcyjnego. W roku jubileuszu chrztu Polski chcą "pełnej prawnej ochrony życia nienarodzonych"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tom_39

  Oceniono 37 razy 37

  Klechy niech się zajmą : a/nierozliczoną agenturą w swoim grajdole b/niewiarygodną skalą nadużyć seksualnych (notorycznie ukrywanych) c/ majątkiem pozyskanym wbrew prawu przez tzw. komisję majątkową w której główną rolę jak były UB-ek. I dopiero wtedy - łaskawie mogę w ogóle brać pod uwagę ich stanowisko w sprawach moralnych.

 • bialeem

  Oceniono 36 razy 36

  Jestem spokojnym, wyważonym człowiekiem, ale jak to czytam, to mam ochotę rozpalać stosy i chwytać widły i kłuć te grube, wszawe kałduny.

 • antykle

  Oceniono 35 razy 35

  a was zboczeńcy przed założeniem kiecki noleżałoby kastrować

 • big_gadu

  Oceniono 34 razy 34

  Prawo do aborcji to wolność kobiet,
  dlaczego kościół ma fundusze w kuriach biskupich na płacenie alimentów i zakazuje kontaktów ojców księży z swoimi dziećmi ?

 • andrzej_odbyt

  Oceniono 34 razy 34

  Kościelni niech w zakrystii trzepią sobie kapucyna a od kobiet i ich macic WARA !!!

 • zarliwa_katoliczka

  Oceniono 32 razy 32

  półtusze biskupie trzeba :
  zakolczykować i z bydlęcymi paszportami przepędzić na pastwiska watykańskie
  ewentualnie przeznaczyć na zaspokojenie głodu w Afryce o ile tubylców udałoby sie nawrócić na kanibalizm .

 • mario_radyja

  Oceniono 33 razy 31

  30 d0 50 procent wszystkich ciaz konczy sie naturalnym poronieniem,
  wszystko jest w rekach Boga wiec sam Bog jest najwiekszym aborcjonista...

 • wicehrabia.julian

  Oceniono 32 razy 30

  W tym kraju kościół dostaje wszystko co zechce. Zburzmy narodowy gmach hipokryzji i ogłośmy się teokracją. Po co nam Kaczyński skoro liderem państwa może być prymas.

 • seboc

  Oceniono 30 razy 30

  Moze by tak biskupow, co do jednego, wydalic z kraju?
  Wiele problemow by to rozwiazalo.

 • wiosna_jesien

  Oceniono 28 razy 28

  Banada pazernych, nieumiejących radzić sobie w inny sposób z rzeczywistością maluczkich facecików w kiecach.
  Zawsze zastanawiało mnie, dlaczego KK wpieprza się ludziom do łóżka (aborcja, in-vitro, homoseksualność, seks pozamałżeński...). Mam wrażenie, że wszystkei te obleśne, napasione stare dziady pieprzą o seksie, bo ich to podnieca i djae jakieś chore spełnienie. Tfu! Na pohybel czarnej mafii w kiecach!

 • preczzglupota

  Oceniono 28 razy 28

  Hierarchowie nie prosza, oni oczekuja podleglosci.

  To chyba normalne, oczekuja lojalnosci za pomoc przy wyborach.

 • tojabogdan

  Oceniono 29 razy 27

  Najpierw nie zakażą pedofilii we własnym gronie.

 • greg2408

  Oceniono 26 razy 26

  niech się zajmą swoimi rozporkami

 • simpson85

  Oceniono 26 razy 26

  Wiedziałem, że będą coś kombinowali przy tej rocznicy chrztu... polskie katolostwo ma tyle wspólnego z ideą chrześcijaństwa, co ja z baletem mongolskim.

  W ogóle jak prawo dla wszystkich ludzi ma być stanowione wg takie czy innej religii? Czegoś w co się wierzy? Ja "wierzę", że polska reprezentacja zdobędzie mistrzostwo Europy we Francji. Czy to znaczy, że na tej podstawie mają być wprowadzane jakieś ustawy sportowe?

  Co za Ciemnogród.

 • muik

  Oceniono 27 razy 25

  kto sie ich pyta o zdanie?!?!?!

 • 2kotunia1

  Oceniono 24 razy 24

  Zgadzam się pod jednym warunkiem: Sejm RP w pierwszym rzędzie przyjmie Ustawę,: każdy katabas poddany obowiązkowej kastracji!!

 • ewulka987

  Oceniono 23 razy 23

  Jestem katoliczką i emerytką ,ale mówię KLEROWI :VETO ,VETO.Dość tego by KK mieszał się do spraw państwowych. Chcę żyć w państwie świeckim i mamy prawo mieć wolną wolę . Ani powoływanie się na JP 2 czy 1050- lecie chrześcijaństwa nie zmienia mojego poglądu.Jeżeli w mojej parafii będą zbierali podpisy to też wpiszę veto ,choć dawno to już mnie nie dotyczy. Patrzę na upolitycznienie i nieprawość w kościele i zastanawiam się czy czy nie czas przestać chodzić do tych sukienkowych bez serca i sumienia .Wielu z biskupów to "średniowiecze" z ograniczonym umysłem.

 • tow.klamczynski

  Oceniono 23 razy 23

  Klechy potrzebuja wiecej dzieci do gwaltu.

  Statystycznie na 100 dzieci, 5 mozna zgwalcic, a wiec im wiecej ich sie rodzi tym wiecej do zabawy.

 • cynik.pl

  Oceniono 22 razy 22

  Ciekawe, za ile miliardów cołasek by się zamknęli?

 • isesja

  Oceniono 22 razy 22

  Hej Hierarchowie zapomnieliście o zakazie prezerwatyw i innych tfuj środków antykoncepcyjnych...Bóg będzie z Was dumny.. Ten Wasz Pieniążkowy...

 • neokles

  Oceniono 21 razy 21

  Psy chwyciły kość i nie puszczą...

 • jakbysietupodpisac

  Oceniono 23 razy 21

  Jak sie bawimy w przykazania to:
  Wyjścia 20:4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.

 • akni4

  Oceniono 21 razy 21

  to nawet szkoda komentować!!!!!!!!!!!!!

 • jan.go

  Oceniono 19 razy 19

  To że tak powiem kwestia teoretyczna w praktyce czarni powinni jeszcze wymodlić sobie upadek Schengen Wtedy dopiero aborcja była by zakazana Na razie jest tylko drożej o bilet do Czech czy Słowacji

 • ociectadeusz

  Oceniono 19 razy 19

  Aborcja była zabroniona w III Rzeszy Hitlera, Hiszpanii Franco, stalinowskim ZSRR i w stalinowskiej Polsce (do 1956 r.).
  W Polsce Ludowej aborcja była dozwolona, a dzieci rodziło się dużo (1945 - 23 mln Polaków, 1989 - ponad 38 mln Polaków). Szczyt urodzeń w 1983 r. - ponad 700 tys. !

 • zd46

  Oceniono 16 razy 16

  POLACY, zaapelujmy do Papieza Franciszka aby na SDM Krakow 2016 pojawil sie WYLACZNIE przy pomocy INTERNETU !!! TAK JAK TO ROBIL JPII !!!!!!!!!Napiszmy ze PiS i niszczy wiare w Polsce wykorzystujac ja do CELOW POLITYCZNYCH i ze czes biskupow, za DUZE PIENIADZE mu w tym pomaga. TO KORUPCJA WIARY, TO KORUPCJA W KOSCIELE POLSKIM !!!!!!!! Swoje POKRETNE DZIALANIA przykrywa przyjazdem Ojca Swietego !!!!!!!!Przyjazd Papieza bedzie akceptacja AUTORYTARNYCH ZAPEDOW wladzy dzialajacej NIEDEMOKRATYCZNIE i SKORUMPOWANEGO polskiego kosciola!!!!!!

 • burkaklucha

  Oceniono 15 razy 15

  Dopóki kler nie zrobi porządku w sprawie pedofilii w swoich szeregach, dopóty nie ma prawa nawet pisnąć na temat aborcji. Wstrętni hipokryci!

 • zd46

  Oceniono 15 razy 15

  No tak, to polscy katolicy beda ustalac zasady dla Papieza no przeciez Jezusa chcieli zrobic "krolem Polski" a w dniu "wyświęcenia" na prezydenta A. Dudy oraz jego zaprzysiężenia, ePiSkopat polski UBLIŻYŁ NAM POLAKOM, słowami swojego urzędasa bp Gornego, zrównał "wyswiecenie" i wybor z:
  1. Wybuchem Powstania Warszawskiego” (bp Górny)
  2."Cudem nad Wisłą"(bp Górny)
  oświadczając po prostu, że to "Bóg zesłał Dudę" (bp Górny) , wyborcy byli NIEPOTRZEBNI, to biskupi załatwili z niebem !!!!???????????????? Teraz to MY OSZOLOMY W WIERZE wiemy komu Papiez powinien obmyc nogi: J.Kaczynskiemu, A.Dudzie i jeszcze obciac dlugie pazury !!!!!

 • qba-nera

  Oceniono 15 razy 15

  Ja jestem za całkowitą kastracją księży, bo i tak jądra są im niepotrzebne... Niech każdy pilnuje swojej dupy...

 • Lupro Pibaki

  Oceniono 15 razy 15

  Czyli zakonnice mają całkowity zakaz skrobanek, a inne wierzące kobiety jeżeli chcą niech przestrzegają tego zakazu.

  Ale od reszty społeczeństwa WARA !!
  Panowie w kieckach nie mają władzy prawodawczej w Polsce !!!

 • carlos_512

  Oceniono 17 razy 15

  pozostaje jedno - zróbmy REFERENDUM !!!
  i 2 pytania:
  1/ czy jesteś za całkowitym zakazem aborcji
  2/ czy jesteś za liberalizacją obecnie obowiązującej ustawy
  a głosować niech mogą tylko kobiety w wieku 18-45 lat...

 • jogar

  Oceniono 15 razy 15

  Zerwać konkordat!!!!!!!!!!!!!!!!

 • jerzytop

  Oceniono 15 razy 15

  Od siebie proponuje aby jednocześnie przegłosować sprawę molestowania przez duchownych ministrantów ,dzieci ,obcowania z niepełnoletnimi , dopominania się przez państwo o alimenty na dzieci duchownych aby było do końca wiadomo ze kobiety nie rodzą dzieci tylko dla uciechy kleru ale w razie czego aby miał kto na nie płacić a w przypadku wyrządzenia im krzywdy siedział w więzieniu jak pospolity zbir i łajdak a nie brany był pod skrzydełka kolegów duchownych o podobnych upodobaniach

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 19 razy 15

  "Kościelni hierarchowie chcą zupełnego pozbawienia kobiet prawa do aborcji"
  A jeśli kobiety dają się tego prawa pozbawić, to znaczy że nie są warte posiadania praw

 • maxthebrindle

  Oceniono 18 razy 14

  A jaka, do koorvy nędzy moze być pomoc dla brutalnie zgwałconej przez pijanego styryjka nastolatki, która musi urodzić dziecko, którego nienawidzi i poświecić wszystko, co jej jeszcze zostało, by je wychować? Medalik i obrazek święty?!
  Który z panów biskupów był w takiej sytuacji, ze się wypowiada? Który z nich wie, co to seks, rodzicielstwo, obawy z nim zwiazane, trud wychowania dziecka i wysiłek włożony w opiekę nad nieuleczalnie chorymi? Co oni o tym wiedzą, że zabierają głos?!!
  Jeśli ta wasza katolska bozia istnieje, to niech każda kobieta sama odpowie przed nią za swoje życie i decyzje, wy się natomiast bardzo serdecznie odpier.dol.cie...

 • mazgre

  Oceniono 14 razy 14

  Dalej zasuwajcie w święta do kościoła, posyłajcie dzieci na religię, przyjmujcie ich po kolędzie uwiarygadniajcie każdym pogrzebem, ślubem ich instytucje ...tylko nie dziwcie się potem jak wam z butami do życia wchodzą.

 • 3jw60

  Oceniono 14 razy 14

  KK żeruje na naszej niewiedzy "głupi Naród ro kupi". Na takie dysputy mam przygotowaną wklejkę. Uważam też, że jeżeli KK mając przewagę zmusza nas do własnych przekonań, to jak my weźmiemy przewagę będziemy mieć prawo do rugowania KK i jego poglądów :Nikt tyle Polsce nie zaszkodził co Powszechny Kościół Katolicki. Specjalnie podkreślam powszechny bo zbrodnicze szkodnictwo Kościoła wiąże się z przedkładaniem interesów globalnych nad losem kościołów w poszczególnych państwach. Można to prześledzić na przykładzie losów Polski w konfliktach z Rosją. Autokefaliczna Cerkiew rosyjska bezwzględnie popiera politykę władzy – z wyłączeniem oczywiście okresu komuny. Carowie prowadzili wojny zaborcze - Cerkiew była cała za a obecnie bezwarunkowo popiera Putina. Jak to wygląda w naszym Kościele? Zdziwicie się, Stolica Apostolska i hierarchia w Polsce nie tylko popierały rządy zaborców, wspólnie z nimi działały w celu upadku Polski. Zaskoczony uchwaleniem dnia 3 maja 1791 roku konstytucji, nuncjusz papieski, Saluzzo, donosił do Rzymu, że ustawa majowa była zamachem stanu dokonanym przy udziale aprobującego tłumu, a więc miała pozór rewolucji. Nazywał też Hugona Kołłątaja, Stanisława Staszica i Scypiona Piattolego (osobisty sekretarz króla) "jakobinami i złymi duchami króla." – tak jak dzisiaj nazywa się ks. Lemańskiego. Pius VI natychmiast polecił POLSKIM BISKUPOM zorganizowanie rokoszu. W Petersburgu wspólnie z innymi możnowładcami, pod opieką Katarzyny II powołali Konfederację Targowicką. Papież słał do Katarzyny II listy dziękczynne - brewe z błogosławieństwem za rozgromienie Polski. Podczas Powstania Kościuszkowskiego trzeba było ukrywać przed klerem ruchy wojsk bo donosili Rosjanom. Kilku biskupów i wielu plebanów powieszono. Władza Cara nad Polakami od Boga pochodzi rzekł Szef Kościoła Powszechnego i obłożył powstańców ekskomuniką – można było ich mordować, rabować – wspólnie z wojskami zaborców. I tak do czasów współczesnych. Zawsze jednak byli „księża Lemańscy” i zawsze współcześni im biskupi wyrzucali ich poza nawias Kościoła. Po wiekach służą jako alibi dla tej czarnej z charakteru organizacji. „Głupi Naród”, który z pamięci ma wymazywane te bezeceństwa trwa przy Kościele jak przy opoce a to jest wielka czarna pijawa.. Mieliśmy „Swojego Papieża”, dlaczego nie odwołał ekskomuniki nałożonej na Patriotów Polskich? Zwyciężył oczywiście interes Kościoła Powszechnego bo trzeba by było przyznać, że taka zbrodnia miała miejsce. Historia Polski jest tragiczna, wiele pomników stoi bo nie znamy dziejów uhonorowanych i z tego samego powodu wielu pomników nie postawiliśmy. Aż ciarki przechodzą jak słyszę nawoływania do powrotu do tradycji KK w Polsce przy zaborczej polityce Rosji.

 • lxxvii

  Oceniono 14 razy 14

  Mata cośta wybierali. Po raz kolejny zapytuję gdzie podziali się na forach elektorzy pisuaru? Zgodnie z moim przypuszczeniem głosowały krasnoludki.

 • tokugawa-live

  Oceniono 14 razy 14

  Głupie społeczeństwo boi się uchodźców a pod bokiem hoduje coś gorszego niż ISIS. Czarni bezlitośnie wykorzystują obecną słabość państwa - jeśli nie pogonimy katolickiego okupanta to będzie gorzej niż w Aftyce...

 • zd46

  Oceniono 14 razy 14

  WLADZA PUBLICZNA to nie to samo co „dom publiczny”. Biskupi ten artykul powinni WYKUC NA BLACHE !!!! KONSTYTUCJA RP, Art. 25. 1. Kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione. 2. Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym.”

 • yattawawa

  Oceniono 14 razy 14

  Wypie4dalac, wypie4dalac!

 • groundcontrol

  Oceniono 14 razy 14

  A niech sobie Kościół ma i najostrzejsze prawo jakie zechce, byle tylko odwalił się od Państwa. Polska nie jest państwem wyznaniowym! Kolejnym ruchem będzie obowiązek chrzcielny? Nie pojmuję polityki Koscioła, który robi wszystko by grono jego wyznawców malało z minuty na minutę.

 • gupek-wioskowy

  Oceniono 13 razy 13

  jak chcą mieć w czasie obchodów jubileuszu chrztu polski demonstracje kobiece.... z resztą ja też je poprę. Nie popieram aborcji, jestem za uświadamianiem, ale prędzej poprę aborcję na życzenie niż całkowity jej zakaz

  Pamiętam opowiadanie babci jak ją matka uczyła drutem do robienia na drutach usuwać sobie samej ciążę..... babcia mojej koleżanki z Rumunii uczyła koleżankę picia stężonego roztworu szałwii. Wolałbym, żeby kobiety miały podejmując taką decyzję profesjonalną medycynę u swojego boku. I myślę, że profesjonalna medycyna wolałaby usuwać ciąże niż ratować kobiety po "zrób to sam" aborcji....

 • redwild

  Oceniono 13 razy 13

  Proponuję wprowadzić również zakaz jedzenia jajek, toż to przecież zbrodnia na kurczakach!

 • halszka67

  Oceniono 13 razy 13

  Co oni chcą wcale mnie to nie obchodzi. Polacy to nie tylko katolicy ale tez ateiści i ludzie innych wyznań..Polska to nie karaj wyznaniowy. Nie życzę sobie aby kościół wtrącał się w moje życie. Nie mają prawa. Ja na to nie pozwalam. Nie dość że Polacy utrzymują tych panów to jeszcze chcą nam dyktować jak mamy żyć,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX