Obrażenia kobiety po wybuchu poważniejsze niż się wydawało. Możliwe dodatkowe zarzuty dla studenta

Kobieta ranna w wybuchu bomby na jednym z wrocławskich przystanków ma dużo poważniejsze obrażenia niż początkowo myślano - tak wynika z opinii biegłych. Jak ustaliło radio TOK FM nie jest wykluczone, że Paweł R. usłyszy dodatkowe zarzuty.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

23-letni student chemii z Wrocławia zostawił ładunek własnej roboty w miejskim autobusie. Ten eksplodował, gdy zaalarmowany kierowca wyniósł go na przystanek. Ranna została przechodząca ulicą 80-letnia kobieta. Początkowo podawano, że obrażenia są lekkie.

Biegli stwierdzili jednak, że skutki wybuchu będą odbijać się na jej zdrowiu do końca życia. - Eksplozja naraziła tę osobę na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Obrażenia naruszyły czynności narządów jej ciała na okres powyżej siedmiu dni. Biegły stwierdził u pokrzywdzonej zaburzenia stresowe pourazowe - mówi TOK FM prokurator Robert Tomankiewicz z wrocławskiej delegatury prokuratury krajowej.Obrażenia i stan kobiety będą brane pod uwagę podczas śledztwa, niewykluczone, że Paweł R. usłyszy dodatkowe zarzuty.

W miniony czwartek wrocławski sąd zdecydował, że 23-letni student chemii spędzi w areszcie 3 miesiące. Prokuratura Krajowa postawiła mu zarzut usiłowania zabójstwa wielu osób przy użyciu materiałów wybuchowych - to przestępstwo o charakterze terrorystycznym. Grozi za nie nawet dożywiocie.

Obrażenia i stan kobiety będą brane pod uwagę podczas śledztwa. Niewykluczone, że Paweł R. usłyszy dodatkowe zarzuty.

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Obrażenia kobiety po wybuchu poważniejsze niż się wydawało. Możliwe dodatkowe zarzuty dla studenta
Zaloguj się
 • zapora01

  Oceniono 13 razy 9

  Oj tam.. niejaki Jackiewicz z Wrocławia.. zabił człowieka.. i został PiS ministrem..

 • peowca888

  Oceniono 8 razy 6

  80 lat no przeciez niezalezny niezawisly niedawno stwierdzil ze w tym wieku nic sie i tak nie nalezy bo "niewiele zycia zostalo" sie k. zdecydujcie sami podlozyli bombe w ramach cwiczen a teraz szukaja kozla ofiarnego

 • abracadabra1

  0

  O ktora kobiete chodzi ? Na filmie z kamery drugiego autobusu kierowca wystawil
  garnek przy koszu na smieci . Przy tym koszu dlugo stal starszy czlowiek ( kobieta
  lub mezczyzna i palil papierosa ) Potem odchodzi w prawo ale w miedzyczasie
  przechodzi ktos mlody i potem nastepuje wybuch .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX