Czy Kaczyński mógł dostać szału przez słowa Błaszczaka? Stanisław Tym ma teorię

- Nie może być tak, że w Polsce są ludzie, którzy nie podlegają żadnej kontroli, którzy są ponad prawem - Mariusz Błaszczak skrytykował sędziów. I niechcący samego Kaczyńskiego. - Podobno prezes dostał szału i zagroził, że jeszcze jedna taka wypowiedź i minister poleci z rządu- pisze w "Polityce" Stanisław Tym.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W Warszawie odbył się nadzwyczajny Kongres Sędziów Polskich, czyli ludzi wykształconych i odpowiedzialnych, z których PiS postanowił definitywnie zrezygnować. Wyroki niedługo będą wydawaź komisarze ludowi wyznaczeni przez partyjnych decydentów, a niezależne sady powoli przejdą do historii. Choć oczywiście nie tej, której PiS zamierza uczyć w szkołach - pisze w najnowszej "Polityce" Stanisław Tym, satyryk i publicysta.

Przypomina też, że "szef MSWiA dorzucił w tej sprawie kilka swoich złotych myśli bitych w mennicy państwowej". - Zabronił najwyższym autorytetom prawniczym krytykowania rządu PiS wybranego z woli narodu. Oczywiście naród, czyli rząd, ma pełne prawo krytykować profesorów Rzeplińskiego, Zolla czy Strzembosza - zauważa Tym.

I wylicza dalej: Prokurator generalny i minister sprawiedliwości w telewizji zbeształ sędziów za niezawisłe wyroki - wszczął kompromitujące go śledztwo ws. TK. Prezydent zaś kolejny raz odmówił sędziom awansu. I co? Nic, choć trudno nie podziwiać go za stałość poglądów - pisze publicysta.

Zauważa też, że Mariusz Błaszczak miał jeszcze jedną księżycową refleksję: "Nie może być tak, że w Polsce są ludzie, którzy nie podlegają żadnej kontroli, którzy są ponad prawem". Gdy się o tym dowiedział Jarosław Kaczyński podobno dostał szału i zagroził, że jeszcze jedna taka wypowiedź i minister poleci z rządu - pisze Tym.

Cały felieton w najnowszej "Polityce">>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (154)
Czy Kaczyński mógł dostać szału przez słowa Błaszczaka? Stanisław Tym ma teorię
Zaloguj się
 • elinstal

  Oceniono 80 razy 64

  Kaczyński dobrze się bawi, do czasu. Niestety ten typ tak ma, że po jego gierkach zostają zepsute zabawki.

 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 68 razy 52

  "Nie może być tak, że w Polsce są ludzie, którzy nie podlegają żadnej kontroli, którzy są ponad prawem" - a więc kain kłamczyński powinien już dawno siedzieć w pierdlu.
  tyle.

 • zuq1

  Oceniono 51 razy 47

  "Podobnie Himmler. Fanatyczny, ale zwykle opanowany morderca milionów tracił swoje opanowanie, kiedy przyszło mu mówić o tradycjach prawniczych i prawnikach jako gatunku ludzkim. Prawo rzymskie (...) było dla niego >schorzeniem toczącym jak rak ciało narodu niemieckiego<, wobec czego przebudowa i tworzenie nowego prawa będzie wymagać operacyjnego cięcia lancetem. Odpowiednio mocne uczucia żywił Reichsführer SS wobec prawników, tych - jak to się wyrażał - >uznanych przez ustawy złodziejów, oszustów i wyzyskiwaczy". (Franciszek Ryszka, "Państwo stanu wyjątkowego" s. 350 , Ossolineum 1974). Zdumiewające analogie... Polecam tę książkę gorąco.

 • adamofsky

  Oceniono 61 razy 43

  Jak trafne są uwagi Tyma świadcza hejt jaki Tym dostaje oraz minusy pod moim postem.

 • krynolinka

  Oceniono 56 razy 42

  Zbawca narodu w coraz lepszej formie . Uśmiechy ,żarciki terapia którą zalecił lekarz przynosi skutki . Znika ponury wyraz twarzy u naszego władcy . Im więcej niekontrolowanej władzy w rękach pana Ka tym trauma po stracie bliskiego odchodzi w niebyt . Dajmy mu nieograniczoną władzę w Europie bądź nawet w świecie . Będzie to tak szczęśliwy człowiek ,że może trochę szczęścia i dla nas maluczkich skapnie z błogosławionego oblicza .

 • borys_heinza

  Oceniono 46 razy 36

  Odkąd PiS doszedł do władzy Kaczyński nie zawsze ma czas dyktować Błaszczakowi co ma mówić - w efekcie ten mówi co myśli, a że w myśleniu nie jest za dobry to wychodzi jak wychodzi....

 • justas32

  Oceniono 38 razy 32

  Szczerbaty dziadek z Żoliborza - buduje Polskę od morza do morza. A że jest głupi - to jego słowa motłoch kupi ...

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 44 razy 32

  No. Jak pisior coś palnie to gafa murowana.

 • kemor234

  Oceniono 41 razy 29

  Kaczyński nie działa poza prawem. Nadrabia zaległości i działa w ... podziemiu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX