Prof. Środa: Kraj tonie. Jesteśmy na drodze do Fanatycznego Państwa Katolickiego. I ma apel: Przestańcie chodzić do kościoła!

Magdalena Środa komentuje dzisiejsze głosowanie. Posłowie zdecydowali, że sejmowa komisja zajmie się restrykcyjnym projektem "Stop aborcji". Przepadł za to obywatelski projekt "Ratujmy Kobiety".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Posłowie opowiedzieli się przeciwko odrzuceniu projektu zakazu aborcji. Za skierowaniem go do komisji i dalszym procedowaniem nad nim głosował cały klub PiS i posłowie Kukiz'15. Projekt przygotowany przez Ordo Iuris zakłada zakaz aborcji i kary więzienia dla kobiet. Przeciwko tej zmianie prawa protestowały m.in. przed Sejmem środowiska kobiece.

Sejm odrzucił za to w pierwszym czytaniu projekt liberalizacji prawa aborcyjnego.

- Czas na rewolucję - napisała na Facebooku prof. Magdalena Środa, filozof i etyk, związana z Kongresem Kobiet. - Głosowanie w Sejmie nad ustawami aborcyjnymi i skierowanie do komisji tej barbarzyńskiej ("Stop Aborcji"), to kolejny, tym razem milowy, krok na drodze ku piekłu kobiet czy - jak kto woli - na drodze do Fanatycznego Państwa Katolickiego, bo nawet nie do średniowiecza, które było znacznie bardziej tolerancyjne dla kobiet - napisała na Facebooku.

Prof. Środa nawołuje w uderzenie w fundamenty "fanatyzmu, głupoty, zaściankowości i nienawiści do kobiet". Czyli? Kościół.

- Przestańcie chodzić do Kościoła, Bóg jest wszędzie! - apeluje.

- Obudźcie się ci, którzy wspieracie ten nieludzki kościół, a potem dziwicie się, że nie macie praw, że jesteście otoczeni przez złych, okrutnych ludzi, którzy bardziej przejmują się zapłodnioną komórką niż Waszym życiem. (...)Ten kraj tonie, niedługo zostanie po nim tylko pełna kościelna taca i ruiny.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (661)
Prof. Środa: Kraj tonie. Jesteśmy na drodze do Fanatycznego Państwa Katolickiego. I ma apel: Przestańcie chodzić do kościoła!
Zaloguj się
 • Oceniono 218 razy 68

  Jestem ateistą i liberałem.
  Do kościoła nie chodzę od bardzo bardzo dawna.
  Do bycia zwolennikiem PIS mi bardzo, bardzo daleko.

  To prawda, że w PIS główne skrzypce gra grupa "moherowa" choć sporo tam ludzi o bardziej umiarkowanych poglądach.
  Generalnie z tego co zauważyłem większość Polaków ma wywalone na propagandę PIS i kościoła katolickiego.
  Sam znam przynajmniej kilku głęboko wierzących katolików, którzy na to co mówią biskupi i PIS patrzą bardzo sceptycznie.

  Środa jest kompletnie oderwana od rzeczywistości i sieje panikę kompletnie bez sensu, PIS porządzi 4 lata a potem sytuacja znormalnieje.
  O ile sam kościół katolicki (episkopat, biskupi) to środowisko bardzo nieciekawe, o tyle przytłaczająca większość katolików to zupełnie normalni przyzwoici ludzie.

  A panią Środę zachęcam by obejrzała kilka razy "Seksmisję", niezła odtrutka na feminizm i cały ten gender.
  A skoro przy "Seksmisji" i gender jesteśmy, to przypomnę że Albert i Maks uciekli i nie dali się "znaturalizować", tak samo Polacy nie dadzą się zmienić w "gender fluid non-binary pansexual" nie-wiadomo-co.

 • 66kropek

  Oceniono 114 razy 58

  Co jedno można powiedzieć o Środzie to to. że kobieta jest jak stal, od czasu kiedy w wieku dwudziestu lat przemawiała na zebraniach SZSP , co można sobie zobaczyć na YT do dzisiaj żadna wątpliwość nie splamiła jej krystalicznego światopoglądu. Zarówno wtedy jak i dzisiaj po pięciu minutach jej oracji słuchacze pryskali , o ile mogli, jak kuleczki rtęci...

 • krzysio333

  Oceniono 182 razy 58

  A może tak w środę opublikujecie Jej dyrdymały. Zawsze tak robiliście.

 • korgan123

  Oceniono 115 razy 57

  "Przestańcie chodzić do Kościoła, Bóg jest wszędzie!" To ona jest wierząca? Jestem podwójnie zniesmaczony, jako ateista i jako człowiek uczulony na głupotę.

 • smok61

  Oceniono 187 razy 57

  Najlepiej mi się podoba :
  - "przestańcie chodzić do kościoła " :D :D
  Następny dowód na to, że lewica jest chora psychicznie.
  Ale nie o tym chciałem ...

  Na arenie międzynarodowej stało się coś nieprawdopodobnego.
  Szydłowa faktycznie wygrała potyczkę z UE.
  Jak podaje RMF 24 :

  "W Brukseli zwyciężyły polskie argumenty w sprawie uchodźców. Po raz pierwszy od początku kryzysu imigracyjnego szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zaakceptował sztandarowy argument polskich władz, że nasz kraj ponosi koszty migracji, ale ze Wschodu, bo przyjmuje u siebie Ukraińców. Wcześniej te słowa wyśmiewała zarówno Bruksela, jak i opozycja w Warszawie."

  Dalej czytamy :

  . "Polska premier ponad pół roku temu podczas debaty w Parlamencie Europejskim mówiła: Polska przyjęła około miliona uchodźców z Ukrainy, ludzi, którym nikt nie chciał pomóc. Oni są dzisiaj u nas i pomagamy im. Wówczas polską premier krytykowano, dowodząc, Ukraińcy w Polsce nie są uchodźcami, ale migrantami ekonomicznymi. Teraz jednak Juncker powiedział dokładnie to samo, podkreślając, że często zapomina się o wysiłkach takich krajów jak Polska czy Węgry. "

  I dalej :

  "Wyraźnie widać, że upadła w Brukseli koncepcja narzuconych kwot. Rysuje się natomiast nowy kompromis na zasadzie pomocy w zabezpieczeniu granic zewnętrznych zamiast obowiązkowego przyjmowania uchodźców. Ci, którzy nie chcą przyjmować na swoim terytorium uchodźców, muszą być solidarni w inny sposób, gdy chodzi o zorganizowanie ochrony granic zewnętrznych Unii. Wysiłki muszą być podzielone - wyjaśnił to nowe porozumienie szef Komisji "

  Nie czytaliście o tym w GW ...?

  Musiała im umknąć ta wiadomość ...

  Najważniesjsze !!!

  Nie chodźcie do kościoła !!! :D :D :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX