Prof. Chazan: Osoby o poglądach lewicowych częściej mają problemy z zajściem w ciążę. Powód?

- Przyczyną zaburzeń płodności jest przesadna dbałość o szczupłą sylwetkę - takie słowa miał wypowiedzieć prof. Chazan wyjaśniając, czemu osoby "o lewicowych poglądach" mają problemy z płodnością. Cytat z sympozjum podał "Głos Wielkopolski".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Prof. Bogdan Chazan, guru przeciwników aborcji, brał udział w sympozjum "Profilaktyka, rozpoznanie przyczyn i leczenie niepłodności", który odbył się w Poznaniu.

- Osoby o poglądach lewicowych częściej mają problemy z zajściem w ciążę, a przyczyną zaburzeń płodności jest przesadna dbałość o szczupłą sylwetkę - cytuje prof. Chazana "Głos Wielkopolski".

Część uczestników, z którymi rozmawiał reporter, narzekała, że wykłady nie były merytoryczne.

Wcześniej informowaliśmy, że podczas wykładu kontrowersyjnego położnika doszło do incydentu. - Oczekuję od państwa opieki medycznej, a nie opieki kościelnej! - krzyczała jedna z kobiet, która przerwała wystąpienie prof. Bogdana Chazana na sympozjum dotyczącym niepłodności.

Prof. Chazan, b. dyrektor warszawskiego szpitala im. Świętej Rodziny, stracił stanowisko po tym, jak odmówił i skutecznie utrudniał przeprowadzenie legalnego zabiegu przerwania ciąży. Dziecko przyszło na świat ciężko zdeformowane i w mękach zmarło kilka dni później. Rodzice do teraz mają o to do niego żal.

Lekarz, który przyznał, że w młodości przeprowadzał aborcje jest jedną z czołowych postaci występujących dziś przeciwko przerywaniu ciąży.

Przeciwko zaostrzeniu i tak surowych przepisów aborcyjnych odbyła się w Polsce seria masowych protestów. Kumulacją był Strajk Kobiet, do którego doszło 3 października. Kolejna odsłona w najbliższy poniedziałek.

To nie jedyna w ostatnim czasie kuriozalna wypowiedź o płodności. Abp Henryk Hoser powiedział w wywiadzie telewizyjnym, że ciąże z gwałtu zdarzają się bardzo rzadko. - Fizjologia, która jest narażona na stres, działa w sposób przeciwny możliwości zapłodnienia. W tym wypadku (gwałtu - red.) stres jest tak silny, że do zapłodnienia rzadziej dochodzi niż w innych warunkach -powiedział duchowny. Na jego słowach nie zostawili suchej nitki komentatorzy i naukowcy.

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (464)
Prof. Chazan: Osoby o poglądach lewicowych częściej mają problemy z zajściem w ciążę. Powód?
Zaloguj się
 • emeni

  Oceniono 12 razy 12

  A jak jestem prawicową ateistką popierającą Czarny Protest i prawo kobiet do wyboru, to będę miała problem jak lewaczki, czy nie? uhaha

 • pastozukk

  Oceniono 93 razy 7

  ale ma rację, chorobliwe albo długotrwałe odchudzanie się ma wpływ na stan zdrowia i w konsekwencji ogólną płodność. ale nie łączyłbym odchudzania z żadną grupą. chociaż to nawet lepiej że lewusy mniej płodne - może zostaną wyeliminowani za sprawą nikogo tylko samej natury, która ma tendencję do konsekwentnego eliminowania głupoty - wcześniej czy później.

 • aga_kkk

  Oceniono 121 razy 7

  O rany... Ja pitolę... on ma tytuł profesora?! No po prostu wszystko mi opadło.

 • offal

  Oceniono 59 razy 5

  Ja słyszałem że miłośnicy Jana Sebastiana Bacha są zazwyczaj rodzicami chłopców, profesór Hazard na pewno to potwierdzi. Natomiast słuchacze heavy-metalu są w 113% bezpłodni - potwierdzają to badania naukowe i wiele niepodważanych autorytetów np.: prałat Kisiel proboszcz parafii św. Antoniego z Pisu we wsi Perkudel Mały ...

 • antipasti60

  Oceniono 73 razy 5

  Obsesyjnie odchudzające się młode kobiety mogą przez wiele miesięcy nie miesiączkować.To przekłada się również na ich późniejszą płodność.Takie zależności trudno niektórym pojąć.
  A że mogłyby dominować w tej grupie ateistki, to nie byłoby zaskakujące.

 • fenris666

  Oceniono 94 razy 4

  ps. jeden z prawicowych polityków ładnie niedawno określił rzeczonego profesora CH. "nawrócony morderca", ładne:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX