"Dlaczego nie chce być pani polityczką partii, która jako pierwsza na świecie, wpisze do programu matriarchat?"

Barbara Nowacka

Barbara Nowacka (Fot. Adam Stępien / Agencja Gazeta)

Wg Piotra Najsztuba, matriarchat to lekarstwo na czasy rządów "samców alfa". Ale nie znalazł wsparcia w feministce Barbarze Nowackiej. - Wierzę w równość. W to, że jesteśmy w stanie ze sobą rozmawiać i nie dominować siebie - deklarowała liderka Inicjatywy Polskiej.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Pomysł wpisania matriarchatu do programu politycznego pojawił się w czasie rozmowy Piotra Najsztuba z psychologiem Jackiem Santorskim. Panowie uznali, że w czasach ofensywy wstecznictwa i kryzysu świata liberalno-lewicowego tylko władza kobiet może być czymś nowym i ożywczym.

- Zaprosiłem panią, żeby namówić, by w Inicjatywie Polskiej lub partii która się z tego wyłoni wpisać do programu dążenie do matriarchatu - zaczął Najsztub rozmowę z Barbarą Nowacką.

Ale zachwytu pomysłem nie było. Liderka nowej lewicy ma zupełnie inne pomysły na uprawianie polityki.

- Zastąpienie patriarchatu matriarchatem to nie jest to, do czego dąży część feministek, w tym ja. Wierzę w równość. A matriarchat zakłada dominację - odpowiedziała Nowacka.

Idzie nowe

Zdaniem polityczki lewicy, odpowiedzią na dotychczasowe partie i dominacje mężczyzn jest działanie wspólnotowe, ruchy pozbawione wyraźnej hierarchii i dominującego lidera.

- Już teraz czasem jest to trenowane. Świetnym przykładem są protesty kobiet w Polsce, to w jaki sposób były organizowane.

Ale Najsztub nie rezygnował. - Dlaczego nie chce być pani polityczką partii, która jako pierwsza na świecie wpisze do programu matriarchat? - dopytywał.

- Bo to system hierarchiczny, a ja myślę, że nadchodzą czasy dla spłaszczenia struktur. Mówię jako człowiek, który chce żyć w lepszym świecie, a nie w świecie zdominowanym przez inna grupę. Kolejna hierarchia nie wprowadziłaby niczego dobregoKomentarze (14)
"Dlaczego nie chce być pani polityczką partii, która jako pierwsza na świecie, wpisze do programu matriarchat?"
Zaloguj się
 • klara551

  Oceniono 5 razy 3

  Panowie zacytuję wam fragment piosenki -"bo Dobry Bóg zrobił co mógł a teraz trzeba zawołać fachowca" czyli spieprzyliście co się dało a kobiety mają za was posprzątać bajzel? Dziecinniejecie a może to już andropauza? A może myśleliście,że to fajnie tak podpuścić kobietę a tu okazało się ,że kultura nie pozwoliła jej walnąć was obu mopem.

 • andrzejadamski1

  Oceniono 2 razy 0

  Potężne poparcie społeczne ! A na poważnie kto to ?

 • rosswatowski

  Oceniono 5 razy -1

  Albercik wychodzimy!!!! bo tu jakichś dwóch, co by ich w XXw. nazwali frajerami, sobie cycki przykleja hyhyhy a może ich wykastrowano? emocjonalnie ;) rzecz jasna

 • kromekatomek

  Oceniono 3 razy -3

  Prawica i lewica spotyka się w punkcie nowomowy i pudrowania sobie mordy liberalizmem.

 • solussolius

  Oceniono 5 razy -3

  Kto tego wszystkiego słucha i bierze owo za dobrą monetę, sam sobie szkodzi.

 • mm0427

  Oceniono 6 razy -4

  Mężczyźni nie umieją żyć bez hierarchii respektując zasady?
  Bo to, że z zasadami jest problem wie każdy, kto wszedł w "grę" z facetami. To mityczne rycertwo ma tyle wspólnego co mit z nie kopaniem się po "jajach" oraz uprzejmością wobec kobiet. Każdy z tych "dogmatów" ma swoją granicę, którą jest męska niezgoda na jakikolwiek sprzeciw :)

 • szpung

  Oceniono 9 razy -5

  Brak dominacji mezczyzny w zwiaaku konczy sie zawsze wielkim nieszczesciem wide literackie noce i dnie. Liberalni demokraci od lat udowadniali teze o nierownosciach i nagle w tym przypadku nagle pi..perza o rownosci do konca nie definiujac jak ta rownosc niby ma wygladac, czy chodzi o to by sparytetowac po rowno jeden tydzien na jezdzca drugi w klasyku. Nie nie szpungu starczy to sa po prostu jakies chore brednie, zeby chociaz o du.. maryni to bysmy sie posmiali a takj i niesmieszno i straszno.

 • tkslazek

  Oceniono 12 razy -10

  "Panowie uznali, że w czasach ofensywy wstecznictwa i kryzysu świata liberalno-lewicowego tylko władza kobiet może być czymś nowym i ożywczym"

  Owe czasy ofensywy wstecznictwa i kryzysu świata liberalno-lewicowego to te, kiedy homoseksualizm jest koroną ewolucji, kultura Hotentotów jest równorzędna kulturze wiktoriańskiej Anglii, kiedy wyróżniono 17 równorzędnych(!) płci mentalnych a zbiorowy gwałt islamskiej swołoczy na Europejce to nic innego jak kulturowe ubogacanie cywilizacji Europy.

  Strach pomyśleć, co będzie, jak skończą się czasy ofensywy wstecznictwa a świat liberalno-lewicowy przejdzie do ofensywy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM