"Samorządowy Frankenstein. PiS stworzył gigantycznego potworka legislacyjnego"

Wg posła Marcina Kierwińskiego, głównym celem ustawy o metropolii warszawskiej było stworzenie posad dla swoich. - Nie myślą o mieszkańcach Warszawy i okolicy, tylko o pośle Sasinie i tysiącach nowych "Misiewiczów" - mówił poseł PO w TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Zdaniem Kierwińskiego, gdyby Prawo i Sprawiedliwość naprawdę miało czyste intencje, w sprawie pomysłu na metropolię, to zaczęłoby od rozmów z mieszkańcami. - Nikt chyba nie chce być na siłę przerzucony jak worek z kartoflami: dziś mieszkasz w Otwocku, a jutro w Warszawie. Jak słyszę burmistrzów, lokalnych włodarzy to nie palą się do tego, by być częścią wielkiej Warszawy. PiS przygotowało gigantycznego potworka legislacyjnego. To taki samorządowy Frankenstein - ocenił poseł Platformy w "Poranku Radia TOK FM".

Jak stwierdził, PiS szykując ustawę o metropolii warszawskiej "nie myśleli o mieszkańcach, tylko o pośle Sasinie i tysiącach nowych 'Misiewiczów'".

Dopiero po fali krytyki i decyzji warszawskich radnych, o referendum w sprawie pomysłu PiS, partia rządząca zaczęła wycofywać się z planów. Jacek Sasin zapowiedział w poniedziałek, że zaczną się konsultacje społeczne i w najbliższym czasie nie będzie w Sejmie dyskusji o metropolii warszawskiej. Polityk PiS uznał, że decyzja warszawskich radnych, o rozpisaniu referendum w sprawie metropolii, to "przekroczenie wszelkich granic zdrowego rozsądku". Głosowanie ma się odbyć 26 marca.

Zobacz także
 • Donald Trump Anne Applebaum: Nie chcę wieszczyć katastrofy. Ale boję się rosyjskiej okupacji części Europy Wschodniej
 • Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz i jego rzecznik Bartlomiej Misiewicz (p) podczas briefingu prasowego przed lipcowym Szczytem NATO "To się w hełmie nie mieści" - Passent o "operetce z Misiewiczem w roli głównej"
 • Prof. Andrzej Zoll podczas spotkania z cyklu Kod Mistrzów w Teatrze Groteska "Zmierzamy w stronę miękkiego totalitaryzmu" - ostrzega prof. Zoll
Komentarze (5)
"Samorządowy Frankenstein. PiS stworzył gigantycznego potworka legislacyjnego"
Zaloguj się
 • westgreg

  Oceniono 6 razy 4

  Przecie ta ustawa to była kolejna przykrywka dla spadku inwestycji, wzrostu zadłużenia, deformy edukacji i innych sukcesów PiS. Ale opozycja nie ma wyjścia - musi przeciw temu protestować, bo PiS na zasadzie przekory może te pomysły zrealizować.

 • siekier35

  0

  kartofle w worku mają gdzieś kto/gdzie i jak je przerzuca
  nie mają swojej woli i nie obchodzi ich swój własny los
  losem kartofla jest tylko BYĆ.

 • szpung

  Oceniono 3 razy -1

  Kierdzinski jest potworkiem i niestety nioe legislacyjnym

 • azteci

  Oceniono 6 razy -2

  A czymże myślenie PiS odbiega od stanu faktycznego jaki jest w Warszawie obecnie?
  Dopóki urzędnik nie będzie karnie i finansowo odpowiadał za swoje czyny, dotąd będziecie kombinować, kraść, sprzedawać, dbać o interes własny i partyjny.
  Rozwiązanie jest proste, za kradzież "obcięcie łapy", a nie pierd.....lenie jacy Oni są źli, a My wam dobrze zrobimy.

 • rosswatowski

  Oceniono 7 razy -3

  ""Samorządowy Frankenstein" --- hahaha myślałem, że chodzi o Kierwińskiego :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM