"To będzie spotkanie bez przecieków" - Haszczyński o wizycie Merkel

- Kanclerz przyjeżdża pewnie po to, by usłyszeć z ust Jarosława Kaczyńskiego kilka informacji na temat tego, jaka jest jego wizja Europy - oceniał w TOK FM Jerzy Haszczyński z "Rz". Angela Merkel poza prezesem PiS rozmawiać będzie z premier Szyło, prezydentem Dudą i liderami opozycji.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jarosław Kaczyński, od czasu przejęcia władzy przez PiS, nie miał jeszcze okazji rozmawiać z kanclerz Niemiec.

- Kanclerz Merkel przyjeżdża, by usłyszę z ust Jarosława Kaczyńskiego kilka informacji, na temat jego wizji Europy. Polska sygnalizuje różne pomysły, głównie w mediach, ale nie jest to powiedziane wprost. Merkel chce poznać zdanie głównej osoby w Polsce na temat reformy UE, tego jakie są dla Polski granice kompromisu - mówił Jerzy Haszczyński w "Poranku Radia TOK FM".

Dziennikarz "Rzeczpospolitej" zwrócił uwagę, że są tacy, którzy uważają, że Merkel chce przed wyborami w Niemczech "przyklepać sprawę Donalda Tuska".

- Mam świadomość, że to co ustalą te dwie najbardziej wpływowe osoby w naszych krajach, nie wydostanie się na zewnątrz. To będzie spotkanie bez przecieków - uważa Haszczyński.Zobacz także
 • Donald Trump Anne Applebaum: Nie chcę wieszczyć katastrofy. Ale boję się rosyjskiej okupacji części Europy Wschodniej
 • Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz i jego rzecznik Bartlomiej Misiewicz (p) podczas briefingu prasowego przed lipcowym Szczytem NATO "To się w hełmie nie mieści" - Passent o "operetce z Misiewiczem w roli głównej"
 • Prof. Andrzej Zoll podczas spotkania z cyklu Kod Mistrzów w Teatrze Groteska "Zmierzamy w stronę miękkiego totalitaryzmu" - ostrzega prof. Zoll
Komentarze (26)
"To będzie spotkanie bez przecieków" - Haszczyński o wizycie Merkel
Zaloguj się
 • getz54

  Oceniono 5 razy 5

  Spotkanie ,,bez przecieków,, w terminologii dyplomatycznej znaczy jedno, będzie opie...nie, bez hamulców. Na takie łagodne potraktowanie jakie spotkało Dudę od prezydenta Obamy na wspólnej konferencji prasowej, nie mają co liczyc. Dla Kaczyńskiego wizyta pani Merkel jest ostatnią szansą na spełnienie postulatów Komisji Weneckiej. Kaczyński dostał szansę na to spotkanie w przerwie między spotkaniami pani Kanclerz, w living roomie hotelu Sobieski. Kwadrans, 15 minut tylko. I nie będzie to rozmowa miła dla Kaczyńskiego zapewne. Będzie przypominała audiencję wasala w ksiązęcym pałacu. Kaczyński ze spuszczoną głową, mnąc ze zdenerwowania w dłoniach swój kaszkiet, będzie tylko stękał, ja wohl, ja wohl, ja
  wohl, pani Kanclerz, gdy tymczasem pani Merkel będzie skubała winogrona z patery.

 • krynolinka

  Oceniono 3 razy 3

  Wizja Europy? Raczej mnie zajmuje co ten nasz kochany prezes chce uporządkować na naszym rodzimym podwórku .Europa da sobie radę z panem Kaczyńskim.U nas jakoś nie widzę przeciwwagi dla tego tarana jakim jest PiS.

 • siwywaldi

  Oceniono 5 razy 3

  Kanclerz Merkel przyjeżdża, by usłyszę z ust Jarosława Kaczyńskiego kilka informacji, na temat jego wizji Europy.
  =========================================
  A mnie się wydaje, że głównie przyjeżdża po to, by zobaczyć na własne oczy, jak to z tym "kartoflem" było :-)

 • pn-ski

  Oceniono 5 razy 3

  No to teraz Górski ma temat... Merkel w poczekalni prezesa...

 • adamofsky

  Oceniono 7 razy 3

  Bez przecieków? Nie będzie tłumacza, Merkel powie: "Fick dich, Arschloch!" a Kaczyński powie "To jakieś JAJA".

 • kotmiki

  Oceniono 1 raz 1

  Zero komentarzy o wczorajszych rozmowach Polsko-Rfnowskich;a jest o czym pisać bo nastąpił przełom ;Kaczyński przyciśnięty w narożniku wyciąga z Szydło ręce o pomoc dla Polski ze strony RFN i Merkel ;wg. zasady tylko ws[pólna polityka integracyjna naszych rzadów ochronii UE i jej stabilnośC ;ani słowa o nimieckim Kondominium o Tuski pelne zaufanie i oddanie.
  Elektorat PiS- tego nie wybaczy !!
  Polecam lekturę FAZ dzisiejsze wydanie

 • stef0909

  Oceniono 3 razy 1

  A podnóżka zapomnieli dla gnoma!?? małe brzydkie stare kaczątko....

 • rot.leszek

  Oceniono 3 razy 1

  Bez przecieku wiadomo ze po spotkaniu z Merkel - Kaczynski jak w reklamie cukierkow Werther's Orginal .. poczuje sie kims wyjatkowym

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM