"Nie ma granic. Opodatkować można wszystko!", "Nawet zespół ABBA tak opodatkowali..."

Radio TOK FM
10.03.2014 10:40
- Państwo ma nieograniczone potrzeby, żeby zbierać środki i później je rozdawać. W tym kraju jest wiele rzeczy, które można jeszcze opodatkować, ze służbą zdrowia na czele. Zastanawiam się tylko, czy politycy wiedzą, gdzie jest granica fiskalizmu. Chcą opodatkować wszystko co się rusza - mówili goście Macieja Głogowskiego w programie EKG w radiu TOK FM.
Komentarze (12)
Zaloguj się
 • zelalem

  Oceniono 69 razy 63

  Oj tam, Oj tam....
  Kościoła się nie da opodatkować!
  Przynajmniej w Polsce.

 • rastablaster

  Oceniono 32 razy 20

  Może opodatkować forsę, jaką od banksterstwa dostają mędrcy z takich think-tanków; meh.

 • kain_brat_abla

  Oceniono 15 razy 13

  światło w lodówce

 • ktos210

  Oceniono 27 razy 11

  To nie jest opodatkowanie tylko złodziejstwo! Nie bójmy się nazywać rzeczy po imieniu!

 • 39marpik

  Oceniono 16 razy 8

  Petru nie miałby nic przeciw podniesieniu podatków, byle by ta podwyżka popłynęła do funduszy emerytalnych.

 • ale_thru

  Oceniono 18 razy 8

  więcej takich ekspertów, którzy uważają, że społeczeństwa nie ma, jak Petru, a słuchalność Tok.fm i sprzedaż wyborczej jeszcze bardziej będzie szorować po dnie.

 • bushman14

  Oceniono 8 razy 4

  Generalnie jestem za fiskalnym odciążeniem małych przedsiębiorców i pracowników etatowych. Głównie z tych wszystkich przerośniętych składek "społecznych". Uważam też, że należy ten system upraszczać. Ale...

  Taki podatek to w dużej mierze sposób oddziaływania na konsumpcję i na ofertę sprzedawców. Tak, jak najbardziej to jest dobry pomysł, akcyza która albo skłoni ludzi do bardziej racjonalnej konsumpcji albo przyniesie dochód. Od słodzonych napojów ale też np. od tłuszczów trans i tłuszczów nasyconych. Bardzo dobry pomysł.

 • momy

  Oceniono 19 razy 1

  Od tego poziomu podatków, zwłaszcza dochodowych, do "wszystkiego" jeszcze daleka droga. Owszem, niektóre wymysły są absurdalne, ale nie wolno zapominać, że w badaniach zadowolenia obywateli z poziomu życia w kraju na ogól wygrywają kraje skandynawskie, Holandia i Niemcy, a więc kraje o znacznie wyższych podatkach.
  W brew temu, co opowiadają świetnie ustawione w życiu cwaniaczki typu pana Petru, wysokie podatki są niezbędne dla zapewnienia dobrobytu, równości i sprawiedliwości w kraju. Aczkolwiek nie są warunkiem wystarczającym, bo drugim równie ważnym warunkiem jest uczciwa gospodarność i służba społeczeństwu i to brak tychże, a nie nadmierny fiskalizm, są powodem mizeroty tego kraju.

  Dopóki się nie nauczymy myśleć, jak protestancki i dbać o swój kraj również (łożąc na niego, ale przede wszystkim dbając, by wspólna kasa nie szła na marne np. przez powszechny wandalizm), ani niskie podatki, ani dramatyczna obrona własnej pozycji przez pana Petru ("odwalcie się od moich pieniędzy") nic nie pomogą, a jedynie stoczą nas jeszcze niżej, co ostatnie 25 lat świetnie już nam pokazało

 • drzejms-buond

  Oceniono 1 raz -1

  ...a tymczasem w Warszawie mamy PDF
  a w mediach na ten temat jakaś głucha cisza.
  personaldemocracy.com/conferences/europe/2014-PL
  Nie ma granic? Oczywiście że są , stanowią je ludzie ,którzy się na to NIE ZGADZAJĄ !
  Z jednej strony opodatkowanie wszystkiego z drugiej wydatki publicznych pieniędzy na byle co i byle komu.
  Każda władza deprawuje ale to już jest zadanie z dziedziny moralności nie ekonomii

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny