"Zakaz handlu w niedzielę? Mnie tak przygotowany projekt przeraża"[EKG]

StudioTV
20.03.2014 10:49
Grażyna Piotrowska-Oliwa, dr Maciej Bukowski, dr Maciej Krzak i Maciej Głogowski w Magazynie EKG w Radiu TOK FM
Więcej o:
Komentarze (73)
Zaloguj się
 • niezyczliwypisiorom

  Oceniono 84 razy 72

  czemu tylko zakaz HANDLU ,a innej działalności gospodarczej nie ???
  np. zakaz wykonywania w niedziele usług w szarej strefie gdzie usługodawca nie ma obowiązku posiadania kasy fiskalnej lub wystawiania faktur VAT (tak jest w usługach religijnych)

 • ciemnyludd

  Oceniono 81 razy 67

  TO SŁUSZNY PROJEKT...Jako koło ratunkowe dla PIS-u....Aby głosował na niego cały sektor elektoratu OSZALAŁY NA PUNKCIE ZBAWIENIA WSZYSTKICH GRZESZNYCH DUSZ, (zwłaszcza niewierzących) dla podreperowania coraz mniejszych szans wyborczych...całego tego K A R T O F L I S K A...

 • musa-kusa

  Oceniono 68 razy 58

  Wspaniale! Wreszcie ci wszyscy bezbożni Ukraińcy, Rosjanie (z Kaliningradu), Niemcy i Czesi - przyjeżdżający w niedziele na zakupy do Polski - przestaną bezcześcić ojczystą ziemię JPII, a może nawet się nawrócą :)

 • scythe_sharpening_stone

  Oceniono 75 razy 57

  I zakaz publicznego picia alkoholu w niedzielę pod pozorem uroczystości religijnych.

 • ikarum1980

  Oceniono 54 razy 48

  Poszedł bym dalej.
  Prócz zakazu Handlu żądam również zakazu wykonywania usług medycznych,w niedzielę i świętaz zakazu pełnienia służb przez Policjantów i Strażaków !!!

 • ja_wiem_najlepiej

  Oceniono 49 razy 41

  Prymitywna próba uzyskania kilkudziesięciu tysięcy głosów pracowników handlu przed nadchodzącymi wyborami.

 • misfire01

  Oceniono 39 razy 35

  "Analiza". Ci, którzy pisali gniot, nazywany szumnie "projektem ustawy", są chyba komikami. Gdzie opis warsztatu metodologicznego użytego przy tej, pożal się Boże, "analizie"? Gdzie liczby, tabele, trendy, materiały pomocnicze, źródła? Kto będzie ponosił odpowiedzialność, jeśli "analiza" okaże się nie tylko gniotem, ale zwyczajnym kłamstwem? Panowie posłowie i panie posłanki? Czyżby? A może my wszyscy, tylko nie oni?

  "Przed niedzielą jest sobota, a po niedzieli poniedziałek.. No to zakupy z niedzieli rozłożą się na sobotę i poniedziałek, a kasjerzy dostaną nową jakość życia". To jest wasza analiza.
  Owszem, dostaną nową jakość życia. Zapłacą za nią częścią swoich dochodów.

 • labeo

  Oceniono 41 razy 33

  Tylko idiota się nie zorientuje, że to kiełbasa wyborcza. A na poważnie to gdyby taki pomysł wszedł w życie to przede wszystkim tysiące ludzi straci pracy. Będą wówczas mieli czas dla swoich rodzin nie tylko w niedzielę!

 • aloyzuk

  Oceniono 49 razy 33

  A zastanawiał się ktoś z tych sejmowych ekspertów, jaki to będzie miało wpływ na poziom bezrobocia w Polsce,
  no bo jeżeli można skrócić handel do 6 dni , to się okaże ze można tym samym ograniczyć ilość zatrudnionych, a na pewno ilość przepracowanych przez nich godzin,

  co w efekcie będzie miało wpływ na pomniejszenie ilości pieniędzy w budżetach domowych wielu rodzin a tym samym ich konsumpcje - co będzie skutkowało mniejszymi dochodami państwa z tytułu podatki VAT / dochodowego

  - nas po prostu nie stać na 6 dniowy tydzień pracy i nie trzeba mieć nobla z ekonomi żeby to wywnioskować

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny