Gowin: Rząd proponuje nam igrzyska zamiast chleba

StudioTV
05.05.2014 08:45
Jarosław Gowin, jedynka Polska Razem do PE z Małopolski i Świętokrzyskiego i Dominika Wielowieyska w Poranku Radia TOK FM
Więcej o:
Komentarze (105)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • wyboga

  Oceniono 5 razy 3

  Jeszcze 25 dni i świat zapomni o tej chodzacej byle jakości.

 • invest_pl

  Oceniono 2 razy 2

  Polityk zaczyna mówić prawdę jak jest w odstawce i nie ma już nic do stracenia. To nie wina Donalda że ZUS zbankrutuje a razem z nim cały kraj - to wina WSZYSTKICH polityków że nie robili reformy całego systemu. Zamiast niszczyć OFE wrzucając ukradziononą kasę do czarnej dziury ZUS teraz była okazja żeby gruntownie zreformować to monstrum (emerytura państwowa równa minimalnej mpensji dla wszystkich nowych emerytów). Politycy wolą kłamać do końca jak kapitan tonącego statku który opowiada że wszystko jest ok do momentu gdy woda zacznie mu wlewać się do ust. Tylko polityk zwiałby i nie czekał do tego momentu.

 • mer1lin

  Oceniono 4 razy 2

  "Wiekszosc mieszkancow Krakowa ,przychylila sie do NASZEJ arumentacji" Oj jak to milo przypisywac sobie zwyciestwa. Panie Gowin ,wiekszosc mieszkancow Krakowa od poczatku i bez panskiej pomocy ,byla przeciwna olimpiadzie i to nie jest panska zasluga.Powinien pan zmienic nazwisko z Go win (ang." Idz Wygraj" na Looser czyli przegraniec.

 • batza32

  Oceniono 6 razy 2

  Żałosny pan jest, panie Gowinie. Bleeeeeeeee...

 • newwandea

  Oceniono 4 razy 2

  Gowin potem Biernacki w ministerstwie - czy to przypadek?

  W ministerstwie sprawiedliwości wsadzają ludzi kościoła, żeby żaden prokurator nie przyczepił się do biskupów za szemrane interesy w Komisji Majątkowej gdzie przejęli kilkaset miliardów złotych z kasy społecznej.

  CZEKAJĄ NA PRZEDAWNIENIE.

  Gowin pcha się do polityki, żeby służyć swoim panom z Watykanu.

 • student_zebrak

  Oceniono 1 raz 1

  w 2020 nic nie bedzie, jak przewidzial pewien medrzec z Bialegostoku.
  za to przybedzie krzyzy, pomnikow oraz swiatyn wszelkiego wezwania.

 • aaaramzes

  Oceniono 3 razy 1

  ŻE Gowin to "idiota" , to wiadomo od dawna. Ale , że do tego świnia to przekonałem się teraz. Lepiej późno niż wcale.

 • tomtg123

  Oceniono 3 razy 1

  Wykład Gwiazdowskiego :
  www.youtube.com/watch?v=HAh332xoQcA
  polecam, warto

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 3 razy 1

  2020 w wariancie optymistycznym. Wystarczy ze USA zniosa wizy i w przeciagu pół roku zniknie kolejny milion młodych, a wtedy nie bedzie miał kto płacić na ZUS.

  A recepta jest prosta i banalna - wystarcza niewielkie reformy - odchudzenie administracji, porzadny audyt rynkowy i odbiurokratyzowanie ZUS i NFZ, likwidacja KRUS, ozusowanie umow o dzielo i obnizenie skladek na ZUS, tak zeby placenie skladek stało sie opłacalne (krzywa Laffera)

  I to wszystko bez żadnych kosztów społecznych, bo reformy dotkna jedynie część urzędników i to tylko tą część, która stanowi zaplecze każdej partii.

 • drugiepietro

  Oceniono 1 raz 1

  A co ma piernik do wiatraka?

 • a.k.traper

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Gowin, tak zakłamanym może być tylko deklarujący się "prawdziwy katolik", różne środowiska mówią o ZUS jako haraczu od dawna, propozycje o zmianie systemu ubezpieczeń tez od czasu do czasu są publikowane, ja chciałbym mieć gwarantowana minimalną emeryturę a resztę chciałbym sam ulokować, nie chcę by państwo za mnie to robiło gdyż mnie okrada i rozdaje pieniądze tym, którzy składek nie płacą albo płacą bardzo małe.
  Co do różnych imprez sportowych to politycy wcale nie pytają społeczeństwa, tak było z Euro 2012 i tak jest teraz, nam to nie jest potrzebne do życia.
  Pan jako poseł także przyczynił sie do degeneracji jakości życia i konserwowania przywilejów PRL więc albo zwróć pan kasę i mandat albo zawrzyj kufę.

 • sqlwysyn

  Oceniono 1 raz 1

  Nie jestem bynajmniej za olimpiadą w Krakowie, ale na wszystko co ten klęcznik wypowiada mam komentarz: Gow(i)no prawda.

 • skorpion1234

  Oceniono 5 razy 1

  ok, macie rację krytykując gowina, ale akurat w tym ma rację - zus jest na ostatniej prostej do bankructwa.

 • muderes

  Oceniono 7 razy 1

  Gowin jest żałosny z tym swoim krytykanctwem PO.Wyraz twarzy i uśmieszek Judasza.

 • invest_pl

  Oceniono 2 razy 0

  Kim jest Gowin - każdy wie ale nie lekceważyłbym jego słów bo wie co mówi i nie zależy mu na ukryciu prawdy. Prawdy do której każdy może dojść: porównajcie sobie wskaźnik dotacji budżetu do ZUS. Nie trzeba być Gowinem żeby policzyć że właśnie około 2020-2025 nawet nie będzie możliwości podnoszenia podatków żeby zaspokoić potrzeby ZUS. Podatki są już zbyt wysokie i premier zapowiada że raczej będą podnoszone. To zmniejszy przychody budżetu i uczyni proces szybszym. Nie plujcie na Gowina - mówi prawdę. Akurat teraz.

 • ml2403

  Oceniono 2 razy 0

  Typowe rzucanie słów co do których nie bierze się żadnej odpowiedzialności. Niech p. Gowin złoży duży depozyt na konto tego, że w 2020 roku zabraknie pieniędzy w ZUS to może bęzie bardziej ważył słowa. Tak to sobie każdy może chlapnąć co chce. Wredny typ. który uważa, że inni powinni żyć tak jak on bo ma monopol na rację.

 • zd46

  Oceniono 2 razy 0

  Ale na gowinowych igrzyskach wprowadzimy nowa konkurencję, w miejsce rzutu mlotem wprowadzimy "rzut Gó...nem" i pchnięcie gowinem z klepiska. To ma byc polityk?!!

 • trymerek

  0

  Głupota PROFESORÓW JEST BEZGRANICZNA !!!@

 • 1utek

  0

  Pan Gowin jak słychać jest nie tylko doskonałym znawcą prawa ale także wybitnym ekonomistą.

 • baby1

  0

  O, odstępcy zdradzają wielkie tajemnice Tuska. Jeszcze parę dni zostało do wyborów i jest szansa dowiedzenia się w jakiej rzeczywiście kondycji znajduje się Polska. Na gaz łupkowy to mogą liczyć tylko naiwniacy.

 • tadek-1

  Oceniono 8 razy 0

  Panie Gowin, z pana wiekszy idota niz kazdego "koscielnego".

 • zyga729

  Oceniono 6 razy 0

  Śliski ten Gowin.

 • szpung

  Oceniono 2 razy 0

  Partia w zasadzie OFE.

 • sthoss

  Oceniono 7 razy -1

  Widze jedynie opinie antyklerykałów i PR-owców PO. Czy naprawde nikt nie może wypowiedziec sie merytorycznie na temat tych propozycji.
  No bo w zasadzie z haslem ze Tusk nam proponuje igrzyska zamiast chlepba to polemizować nie trzeba - to po prostu fakt jest.

 • karolinamarcin

  Oceniono 2 razy -2

  Pan Gowin jako minister sprawiedliwości przyczynił się do umożliwienia niewpłacania do ZUS. Uchylił furtkę niszcząc zawody: np pracownik ochrony, gdzie można zatrudniać na umowy cywilne z których praktycznie nie ma żadnych wpłat do ZUS - więc Panie Gowin jest Pan cynikiem, bo sam pan mordował ZUS

 • wuetend

  Oceniono 4 razy -2

  Biorąc pod uwagę dyrdymały większości dyskutantów, świadczące niestety o ich poziomie, igrzyska zamiast reform naprawdę powinny wystarczyć. Przynajmniej do 2020 r.

 • cpcentrum

  Oceniono 3 razy -3

  Brakuje w polskiej polityce takich ludzi jak Gowin- stawiających na rozwiązywanie realnych problemów,mających zasady, a do tego nie będących upartymi osłami bez elastyczności. Kiedyś PO była partią ludzi o różnych poglądach, ale łączyły tych ludzi wartości intelektualne i chęć ulepszania tego kraju- dziś zostali "polityczni fighterzy" dla których dokopanie przeciwnikowi i utrzymanie się przy władzy jest jedynym celem...

 • pawel.lewski

  Oceniono 7 razy -5

  W ZUS nie będzie pieniędzy bo banda ryżego sqrwysyna jest wciąż bezkarna!!!

 • queserasera

  Oceniono 22 razy -12

  Fajnie się składa - w roku 2020 Górny Śląsk ma zamiar definitywnie Polsce podziękować z wieloletnią "owocną współpracę"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny