Naczelny Forbesa: Rynek pracy? Jesteśmy trzecim światem. I mówię to jako liberał [EKG]

StudioTV
16.05.2014 11:17
Jeremi Mordasewicz z Lewiatana po wstrząsającym reportażu 'Dużego Formatu' o pracownikach tymczasowych chce zorganizować okrągły stół w sprawie pracy. - Mamy na rynku pracy złe obyczaje. Jest przyzwolenie na powszechne łamanie kodeksu pracy. Fajnie, gdyby z Lewiatana wyszedł impuls do rozmów o tym, bo to czasem kwestia nie przepisów, a etyki - mówiła w audycji EKG w Radiu TOK FM Aleksandra Sobczak z 'Gazety Wyborczej'. - W Polsce w korporacjach panuje folwarczny styl zarządzania przedsiębiorstwem - grzmiał Kazimierz Krupa, redaktor naczelny 'Forbesa'. - Jeśli porównać standardy obowiązujące na zachodzie i u nas, to jesteśmy trzecim światem. Mówię to jako liberał - podkreślił.
Więcej o:
Komentarze (44)
Zaloguj się
 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 208 razy 202

  Wstrząsnęło po reportażu?
  Do tej pory nie wstrząsało.
  Nie pierwsza to bulwersująca sprawa dotycząca traktowania pracowników w Polsce.
  Przepisy są łamane nagminnie, traktowane wedle widzi mi się kadry zarządzającej.
  Tam gdzie zachodnie korporacje wprowadzały początkowo zasady zachodnie, polska kadra kierownicza "dostosowywała" je do polskich realiów.
  Najgorszym wrogiem Polaka jest drugi Polak.

 • komentuje1333

  Oceniono 156 razy 140

  Kiedyś broniłem ludzi. W rozmowach się kłóciłem, brałem udział w demonstracjach.

  A teraz? A w d....e! Macie, co chcecie. Jak się nie potraficie postawić pracobiorcom (bo oni biorą waszą pracę, i guzik wam dają, to nie są żadni pracodawcy), choć macie cały arsenał technik - od monitów, samoorganizacji, strajków, macie net, macie gotowe wypracowane ideologie i strategie - związki, syndykalizm, anarchosyndykalizm, blokady, protesty, akcję bezpośrednią. Cały dorobek kontrkultury, marzec 68, Londyn 77, wiosnę ludów, rewolucje proletariatu, mutualizm, korporacjonizm, czarne koszule, Brygade Gniewnych, liberalizm, komunizm, kuźwa nawet ten faszyzm! Nic nie potraficie, potraficie tylko siedzieć polactwo i jęczeć, narzekać, daj, zróbcie, powinno być lepiej ...

  Nikt wam nic nie da, jak sobie sami nie wywalczycie i nie stworzycie. Nie nadajecie się do niczego. Taka wasza rola - III świat Europy. Zahukany, przerażony innością, zamknięty, nie akceptujący ani tego co się ma w majtach, ani w głowie. Głupi, zabobonni, niedouczeni mądrale, potrafiący tylko po wódzie albo w stadionowej grupie stworzyć jakiś erzac autonomii, autentyzmu, asertywności. Lepsi genetycznie wyjechali w pi...u, a ci którzy zostali bez zasad gola was jak chcą, i będą golić, bo samo beczenie golących nie powstrzyma.

 • maura4

  Oceniono 119 razy 111

  Żaden przedsiębiorca nie zatrudni ani jednego zbędnego pracownika, nawet za 500 zł. miesięcznie. Ci wszyscy ludzie zatrudniani nie na etat, a na innych zasadach, są mu potrzebni. Gadki o tym, że gdyby nie te śmieciówki, agencje to ludzie nie mieliby pracy są nieprawdziwe. A jest jeszcze cała masa samo zatrudnionych, którzy pracują jak pracownicy etatowi. Bezrobocie od tego nie maleje. Bogacą się z tego wyzysku pracowników przedsiębiorcy i to ci, którzy i tak są bogaci. Prędzej czy później zaowocuje to negatywnymi zjawiskami społecznymi. A właściwie pierwsze owoce już są.

 • sonix24

  Oceniono 77 razy 65

  Pasożyty zaczynają rozumieć że nie można zniszczyć swojego żywiciela. A przynajmniej nie do końca.
  Na pohybel neoliberałom.

 • mila2712

  Oceniono 60 razy 58

  "W Polsce w korporacjach panuje folwarczny styl zarządzania przedsiębiorstwem "

  Liczy się wynik, nie człowiek.
  Kultura organizacyjna ? Tylko na papierze.

 • pasjonatx

  Oceniono 62 razy 54

  Jeszcze przyjdą w Polsce takie czasy,że będą się prosić,by pracować w Polsce.

  Ale te osoby,które już wyjechały nie będą tego słuchać - i dobrze,zgadzam się z nimi.

  Inna grupa już pakuje walizki.

  Kultura pracy,rynku pracy?

  W innych krajach na każdą prośbę,maila odpowiadają.I tym się różni Polska od innych państw,gdzie obowiązuje jakaś kultura osobista wobec osoby szukającej pracy.Niech nawet to będzie odpowiedz odmowna,ale zawsze to jest odpowiedz.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 47 razy 39

  TRZECI ŚWIAT....W "parszywych" korporacjach, oazie wszelkiego zła...to przecież... o c z y w i s t e...A co w naszym życiu publicznym, w parlamentaryzmie, w naszym stosunku do pracy, do prawa drogowego i do płacenia podatków.. co ze stosunkiem do własnego państwa, oraz indywidualnej odpowiedzialności za wszystko co robimy..???.

 • szpung

  Oceniono 32 razy 30

  Z lewiatana moze wyjsc impuls conajwyzej do zwiekszenia kolonialnych stosunkow panujacych wty mbantustanie z ktorego jedyna sensowna rzecza do zrobienia jest spakowanie walichy i zostawienie tego smietnika tym ktorzy go stworzyli. Jako pisior widzac to co sie tu zaczelo dziac w 89 lapalem siee za glowe i pytalem siebie samego jak to mozliwe ze spoleczenstwo majac w reku bron potezna ulega politycznemu marketingowi. Innej odpowiedz nie istnieje polacy to ciemny buraczany lud nie rozumiejacy wspolczesnego swiata.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny