"TTIP przyniesie okrutne zderzenie z amerykańskim kolosem"

08.05.2015 11:33
Grzegorz Osiecki z 'DGP' o TTIP - porozumieniu między USA i UE
Komentarze (1)
Zaloguj się
 • lord_of_tenstoned

  Oceniono 5 razy 5

  Czy partia rządząca, mistrz konsultacji społecznych, zrobiła w tej sprawie cokolwiek poza uspokajaniem, że "TTIP to szansa dla Polski"? Poważne wątpliwości mają nawet wysokouprzemysłowione kraje UE, które zdają sobie sprawę, że zależnie od wahań walutowych nawet one mogą wyjść mocno na minusie na tej umowie. W Polsce nawet się o tym nie dyskutuje. Wyciszanie tematu albo jazda w stronę "rynek USA otworzy się dla polskich producentów". Producentów czego? My prawie nic nie produkujemy.
  A już na pewno nie rzeczy które sami wymyślilismy. Po wprowadzenie TTIP będzie z tym jeszcze gorzej.
  Nie wspominam już o kontrowersyjnym systemie arbitraży pomiędzy państwem a korporacjami.

  Ludzie! Głosujcie na tych, którzy przejmują się takimi sprawami jak umowa TTIP, bo ważne sprawy, celowo zasłaniane pop-polityką.

  PO, PiS, PSL i SLD mają taką mentalność, że za władzę i/lub pieniądze podpiszą każdą ustawę. (to dlatego mieliśmy w Polsce tajne więzienia CIA, to dlatego Boni lobbował za wprowadzeniem ACTA...)

  Zwracajcie uwagę na rzeczy, z którymi związane są duuuuże pieniądze. To tam władza zwykle robi nas w balona. Gdy w mediach wypływają takie sprawy jak "małżeństwa jednopłciowe" albo "manifestacje pod krzyżem" to zwykle jest to zasłona dymna dla jakiegoś ważnego ekonomicznego tematu, który władza chce przepchnąć po cichu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny