Surowsze kary dla piratów drogowych. "Będzie to widać w statystykach. Nawet do 50 proc. mniejsza liczba zabitych"

15.05.2015 15:27
Od 18 maja weszły w życie znaczące zmiany w przepisach ruchu drogowego. Surowsze kary będą obowiązywały m.in. za przekroczenie prędkości o 50 km/h i więcej. Grozić za to będzie nawet utrata prawa jazdy na trzy miesiące. - Już ładnych parę lat czekaliśmy na to, żeby ustawodawca zrobił porządek z tym, co dzieje się na polskich drogach. Myślę, że to bardzo dużo zmieni i w przyszłym roku lub już w 2017 zauważymy radykalną poprawę bezpieczeństwa na drogach. Będzie widać to w statystykach - mówi o zmianach Jacek Balkan, TOK FM.
Więcej o:
Komentarze (325)
Zaloguj się
 • 1pytanie

  Oceniono 518 razy 488

  CZY POWYŻSZE KARY BĘDĄ OBOWIĄZYWAĆ GRUPĘ SPOŁECZNĄ pod nazwą : "POSŁOWIE i SENATOROWIE " ?????????????? ---------->>

 • daniellap

  Oceniono 329 razy 295

  A może w końcu surowsze kary za wyprzedzanie na pasach?
  To jest prawdziwa zmora, jeszcze gorsza od nadmiernej prędkości.

 • atr8

  Oceniono 276 razy 144

  Taa..., najszybciej będzie to widać we wzroście stopy życiowej funkcjonariuszy drogówki.

 • tijeras66

  Oceniono 198 razy 108

  odnosnie:
  - zabierania prawka na miejscu - ciekawe jak bardzo wzrosna lapowki
  - obcokrajowcom to chyba moga naskoczyc, nie mowiac juz o tych z immunitetem
  - alkomat w samochodzie - skuteczne? Tych co jezdza bez prawa jazdy, majac po 2-3 promile to odstraszy? Przeciez gosc po prostu nie zamontuje tego urzadzenia, kupi samochod za 2-3 tysiace i nie przerejestruje. Bedzie znowu tak, ze uczciwym i rozsadnym obywatelom dostanie sie po .upie, bo mieli 0.3 - gdzie w calej zachodniej europie (i nie mowie o bloku pod sowieckim) do ok 0.5 nie ma zadnych konsekwencji - wg idei: wypij sobie to jedno piwo albo kieliczek wina do obiadu i wracaj spokojnie do domu. Przeciez te osoby co jezdza samochodami majac powyzej 1 promila, to nic nie nauczy i nic nie przestraszy, szczegolnie w jakichs rejonach wiejskich gdzie kazdy kazdego zna i reka reke myje.

 • spider78

  Oceniono 161 razy 103

  50% prorok jaki czy co? Większość ofiar jest z wypadków poza terenem zabudowanym na niebezpiecznych zatłoczonych krajówkach, gdzie pełno , niebezpiecznych skrzyżowań i wariatów wyprzedzających na trzeciego, na zakrętach bez widoczności, za wszelką cenę. Liczba zabitych maleje, bo rośnie liczba dróg dwupasmowych i kierowcy się trochę uspokoili, bo już ich czas tak nie goni, jak mają po drodze autostradę gdzie bezstresowo sobie 140 pojadą. Jest przecież system punktowy, może tu trzeba było zaostrzyć kryteria? Ja nie chcę by o zabraniu prawka decydował sfrustrowany policjant z iskrą w ręku.

 • men_53

  Oceniono 101 razy 85

  Rozumiem, że "święte krowy" w postaci posłów, innych grup objętych immunitetami, dodatkowo grup objętych immunitetami zwyczajowymi (kler, lokalni politycy i biznesmeni, pracownicy policji, rodziny wyżej wymienionych itp. również będą karani wg nowych przepisów ?

 • ydraw

  Oceniono 87 razy 71

  a może zdjąć połowę niepotrzebnych znaków i zatrudnić do ich stawiania kto się na tym zna a nie kolesi. Mamy najwięcej znaków drogowych, chyba na świecie ( pewnie ktoś z rządu je produkuje )

 • Tomasz Sajda

  Oceniono 148 razy 54

  Ja wam Napisze jak to funkcjonuje w Szwecji : Przekroczenie prędkości do 30 km na godzinę jest wykroczeniem i podlega karze pieniężnej ( brak punktów ). Przekroczenie prędkości od 31 do 51 - wykroczenie, prawo jazdy policjant obowiązkowo na miejscu zatrzymuje na od 2 do 3 miesięcy ( zabiera dokument i wbija na miejscu w komputer ze ta osoba ma uprawnienia zatrzymane na 3 miesiace na przyklad i nie pomoze ci ze nie masz przy sobie prawka ). Przekroczenie predkosci powyzej 51 niz na znaku ( obojetnie w jakim terenie ) jest PRZESTEPSTWEM i policjant na miejscu zabiera prawo jazdy ( nie masz prawa sie poruszac do czasu orzeczenia sadu ) - i sad wyznacza zazwyczaj np. 8 miesiecy bez uprawnien i grzywna 5200 zl, Czesto jest to wyrok do odsiadki lub prace spoleczne np w wymiarze 100 godzin w domu opieki spolecznej. Dalej, stworzenie sytuacji bardzo zagrazajacej na drodze - wyprzedzanie na ciaglej, nie zatrzymanie sie na stopie, przejazd na czerwonym, itd - NA MIEJSCU ZABRANE PRAWO JAZDY i 2000 zl mandatu. Dodatkowo na wjazdach do miast i wyjazdach sa tzw. bramki- ( oznacza to ze jest taki maszt z 30 kamerami na laserze i kazdy kierowca ktor wjezdza i wyjezdza jest automatycznie skanowany - twarz o ile sie da inumer rejestracyjny , wtedy widac kto jest poszukiwany, jezdzi bez przegladu, skradzonym autem itd, jesli system wykryje cos, to utomatycznie do najblizszego radiowozu w poblizu wysylana jest informacja aby takiego delikwenta zatrzymac i tak sie dzieje.

  Jest porzadek, kultura, wszyscy sa mili, nikt nie protestuje ( w koncu to aby chronic zycie wszystkich nas ) i jest super.

 • ko_menta_tors

  Oceniono 180 razy 50

  głupi ten Bałkan, jak jego kot...

  Wydaje mu się, że główną przyczyną śmiertelnych wypadków jest przede wszystkim przekroczenie prędkości...
  Obejrzyj, durniu, dotychczasowe statystyki zgonów w wypadkach.
  Uświadom też sobie, że w Niemczech nie ma limitu prędkości na autostradach a jakoś nie ma ich w czołówce śmierci "komunikacyjnych"...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX