Jan Kulczyk nie żyje. Ekonomiści w szoku: Wielka postać, wielka strata

29.07.2015 10:01
Prof. Krzysztof Kalicki komentował w EKG informację o śmierci Jana Kulczyka. - Postać nietuzinkowa lider przemian, człowiek, który zbudował duże imperium, niewielu Polaków może się tym pochwalić. Podkreślał, że przedsiębiorca prowadził szeroko zakrojoną działalność charytatywną i społeczną. - Ponosimy dużą stratę - dodał. Dr Irena Ożóg dodała: Nie bał się ryzyka, wniósł wiele w ostatnich 25 latach. Z kolei prof. Witold Orłowski dodał, że w historii polskiej transformacji Jan Kulczyk to ''postać pomnikowa''. - To symbol zmian. Potrzebujemy przedsiębiorców z wielką wizją, ludzi, którzy się nie boją. On takim przedsiębiorcą był. Wielka strata - dodał ekonomista.
Więcej o:
Komentarze (192)
Zaloguj się
 • oloros11

  Oceniono 251 razy 201

  genialny, będą ludzie po nim płakać - polegało to na prostej zasadzie
  'kupowal od państwa za grosze ogromne firmy i sprzedawać na zachodzie za bajeczne pieniądze
  oczywiście mnóstwo ludzi przy tym miało dobrze - będą za nim płakać
  i wiedza dlaczego
  to nic osobistego, tylko biznes prosz państwa

 • Nick Bezimenny

  Oceniono 191 razy 167

  Człowiek symbol :) Już w momencie narodzin paczka dolarów trzymana przez ojca małego Janka zaczęła świecić nieziemskim blaskiem. W szkole na jego książeczce SKO zawsze było najwięcej oszczędności. Koledzy ze studiów pamiętają jak Jan jednocześnie uczył się i pracował na pięciu etatach. Podjął się pracy w dużym państwowym przedsiębiorstwie, a po roku było ono już jego własnością. Ceniony za swój talent przez rządzących co i rusz był przez nich obdarowywany kolejnymi państwowymi firmami by te się nie zmarnowały oczywiście...

 • kronopio77

  Oceniono 221 razy 153

  Na szacunek trzeba sobie zasłużyć. Nie wystarczy zostać najbogatszym Polakiem - dzięki tatusiowi z SB i temu, że połowę polityków trzyma się w kieszeni.

 • azalka12

  Oceniono 183 razy 151

  A co ekonomisci maja do powiedzenia o ucieczce Kulczyka do rajow podatkowych?
  Tego nikt nie analizuje?

 • twojposel

  Oceniono 160 razy 140

  Jeden wątek Sowy zamknięty.

 • maxu8

  Oceniono 143 razy 127

  Coś tak PO ŁEBKACH autor art. potraktował prywatyzacje Telekomunikacji Polskiej . A nie było wspomniec że za jej pakiet zapłacił ......kredytem z PKO !!! a następnie odsprzedał ten pakiet z kilkukrotną PRZEBITKĄ ORANGE??? Już nie pisze dlaczego Kulczykowi pozwolono na zakup takiego pakietu a nie innemu Polakowi. A sprawa sprzedaży samochodów VW dla policji bez ....specjalistycznego wyposażenia? A budowa i koncesja A2 ? Więc nie dziwmy sie że Kwaśniewski znalazł u niego zatrudnienie jak znalazłby Miler za przetarg WV / był wtedy ministrem MSW

  ps. pod art, dot. Kulczyka w DF juz ...WYŁACZONO FORUM

 • darius112

  Oceniono 141 razy 125

  Ja też jestem w szoku. Do dziś jestem w szoku po prywatyzacji Telekomunikacji Polskiej i niezapomnianego udziału doktora Jana. Dostał kredyt z poręczeniem państwa (bo musiał być polski udziałowiec) a następnie sprzedał akcję z dużym zyskiem France Telecom. Majstersztyk biznesu. Szkoda człowieka, na prawdę szkoda.

 • robinchud1492

  Oceniono 126 razy 104

  jak teraz żyć bez Jana Niezbędnego
  myślę, że tak jak wszyscy złożyliśmy się na jego majątek tak teraz cały naród powinien go opłakiwać
  jakaś żałoba narodowa może?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX