"Paranoja polskiego skąpstwa, populizmu, tabloidyzacji" - Żakowski o posadzie dla Ostachowicza

Poranek TOK FM
26.09.2014 11:02
- Polskie poczucie sprawiedliwości wyje, kiedy ktoś dostaje dużo. Milczy, kiedy ktoś dostaje mało. Nie widziałem nigdy na pierwszej stronie polskiej gazety tytułu: To skandal, że polski premier zarabia tylko 15 tys. zł. To nie porusza polskiego ducha sprawiedliwości. Bo to raczej duch zawiści i wredności - tak Jacek Żakowski komentował oburzenia, jakie wywołała informacja że Igor Ostachowicz może pracować w PKN Orlen. Za 2-2,5 mln zł rocznie.
Więcej o:
Komentarze (53)
Zaloguj się
 • anna12-3

  Oceniono 106 razy 86

  Biedny Premier ,jego rodzina i kolesie, biedni wice ministrowie. Biedny Żakowski,który już zapomniał deklaracje Tuska z 2007r./no,cóż wiek robi swoje i pamięć jest wybiórcza/,kiedy to Tusk mówił o stworzeniu nowego ,przejrzystego prawa w przechodzeniu z polityki do biznesu. Coś tam bajdurzył o jakichś konkursach, o standardach itp./wczoraj pięknie to pokazał i przypomniał TVN 24/. Jak mówił np.Graś w taśmach prawdy, Kiliański - przyjaciel Tuska poszedł tylko dlatego w biznes ,na krótko, żeby dostać 7-milionową odprawę. Szybka akcja ,skuteczna akcja i przybył nam nowy milioner. Warto być kolesiem. Panowie dziennikarze - Wy zarabiacie swoje i to pozwala Wam zapomnieć jednego ,starego określenia "PRZYZWOITOŚĆ". Może warto,by było zejść na ziemię ,do ludzi,podobno dla których jesteście, to wtedy zrozumiecie dlaczego pewne rzeczy oburzają, bo obelgi kierowane na społeczeństwo są haniebne. Wstyd Panie Żakowski !

 • plautilla

  Oceniono 81 razy 71

  Dlaczego była możliwa nagrodowa fucha w Orlenie za 2,5 mln zł rocznie dla I.Ostachowicza ?Sami swoi jak zwykle ściemniają.
  Odpowiada prof.S.Krajewski z UŁ /więcej nt. w:Dz.Ł/ :
  "Bo w Polsce jest przyzwolenie na takie praktyki, bo prawnie taka sytuacje nie jest zakazana, bo nad tym, czy to jest etyczne, zastanawia się garstka ludzi, która szybko potem o tych dylematach zapomina.
  W krajach skandynawskich, w Holandii, by to nie przeszło. Po pierwsze, w innych krajach odpowiednio jest skonstruowane prawo, po drugie, tamte społeczeństwa nie tolerują takich rzeczy. Partia, która robiłaby takie prezenty działaczom po prostu przegrałaby wybory.".

 • kapitan_siekacz

  Oceniono 76 razy 66

  Żako wiernie i czujnie na POsterunku!

 • dr.seks

  Oceniono 56 razy 50

  dopiero kiedy na pierwszej stronie zobaczymy tytuł: "to skandal, że naczelny obrońca PO zarabia tylko 40 tysięcy miesięcznie", dostanie pan podwyżkę...

 • miw.d

  Oceniono 53 razy 49

  - "Polskie poczucie sprawiedliwości wyje, kiedy ktoś dostaje dużo. Milczy, kiedy ktoś dostaje mało". Czy napisał Pan kiedykolwiek równie PRZEJMUJĄCY I OSTRY artykuł, najlepiej z pozytywnymi skutkami, o zarobkach szeregowych pracowników zatrudnionych na umowach mniej lub bardziej śmieciowych, mimo że ludzie wyją??? Może poda Pan też chociaż jeden analogiczny przykład paranoi np. norweskiego, szwedzkiego, brytyjskiego skąpstwa, populizmu i tabloidyzacji? Mam tu na myśli oczywiście podobny przypadek, jak Ostachowicza, tam w CYWILIZOWANEJ EUROPIE. Zostawiam Pana z pytaniem:
  dlaczego ja miw we własnej osobie mam dbać o godziwe zarobki np. pana premiera, czy też pana Ostachowicza? Niechże się Pan w swojej naiwności nimi tak bardzo nie przejmuje. Oni na prawdę nie są uciśnieni, RADZĄ SOBIE DOSKONALE, to widać od 25 lat, wszyscy u żłobu, żeby nie było, że tylko Tusk:)
  Natomiast jeśli będzie Pan nadal obstawał za tą biedotą rządową i mówił mi, że nie posiadam ducha
  sprawiedliwości, a jestem zawistna i wredna, przestanę czytać Pana artykuły.
  Wiem, wiem że się nic nie stanie:)

 • grey-sky

  Oceniono 54 razy 48

  Panie redaktorze proszę przeczytać artykuł: Polska rajem dla urzędników wysokiego szczebla. Gdyby pan wcześniej przeczytał nie byłoby tej pana wypowiedzi. I proszę wziąć po uwagę, że średnia pensja jest nieosiągalna dla większości Polaków.

 • waldi_123

  Oceniono 47 razy 45

  Panie Redaktorze, wypowiada sie Pan na ten temat jak osoba, ktora jest glupia , naiwna lub sterowana. Ja w to nie wierze, poniewaz znam Pana wypowiedzi. Chyba jednak nie do konca zrozumial Pan zrodlo oburzenia w "narodzie".

  1. Po pierwsze ma Pan racje, premier I Ministrowie zarabiaja za malo.
  2. Nie ma Pan racji, kiedy mowi o polskiej malostkowosci, kiedy mowimy o pensji pana, ktory mial wyladowac w PKN Orlen. Prosze zobaczyc jak wygladaja proporcje zarobkow czlonkow Zarzadu firmy Statoil (ta sama branza co PKN Orlen, nawet lepsi bo maja wydobycie) w porownaniu z pracownikami szeregowymi tej firmy (to jest do sprawdzenia w sieci, bo w Norwegii zarobki sa jawne - jest portal, gdzie sprqawdzi pan kazdego ile zarobil I ile zaplacil podatku). Pana socjalne podejscie powinno zrozumiec gdzie jest blad w polskim systemie. Nasi "fachowcy" zarabiajacy 100 krotnosc sredniej w danym zakladzie przypominaja raczej poludniowo amerykanskich satrapow niz cywilizowanych menadzerow z Europy zachodniej. Prosze popatrzec na przyklady z Niemiec, Szwajcarii, Szwecji.
  3. Jezeli ten pan jest taki dobry powinien wyjsc na rynek I dostac tyle ile mu zaproponuje rynek a nie reka Ministra.
  4. jestem pewien, ze jakbym ustalil pensje w wysokosci 50-60 tys PLN dla czlonka zarzadu PKN Orlen, nie mialbym problem z chetnymi I kompetentnymi. To wy Redaktorzy tworzycie mit wielkich fachowcow, ktorzy ostatecznie sa wstawionymi do Zarzadu piltykierami, a nie rynkowo dobranymi fachowcami.
  4. Pani Minister, przeszla do konkurencji, pod inny zarzad (Rzad)..? O czym my mowimy.

  Prosze nie oburzac sie na Polaka, ktory jest oburzony tymi dysproporcjami, tylko na system, ktory trzeba zmienic

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny