Dr Materska-Sosnowska: duże partie mają za dużo

13.03.2015 10:19
Kampania wyborcza na dwa miesiące przed wyborami prowadzona jest z przytupem - mamy autobusy, konwencje, baloniki i confetti. A wszystko z pieniędzy podatników, bo duże partie korzystają z dotacji. - Duże partie mają za dużo - stwierdziła dr Anna Materska-Sosnowska. - Chodzi o to, by oprócz otoczki, była jeszcze treść - mówiła w Poranku Radia TOK Fm.
Komentarze (21)
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 19 razy 19

  Partie dostają z budżetu bardzo dużo pieniędzy , ale jak widać niektórym i to za mało , bo pisiory musieli wziąć kredyt żeby kampanię Dudzie zrobić , widocznie kaprysy prezia z ochroną na czele są bardzo kosztowne

 • ar.co

  Oceniono 23 razy 17

  KK też ma za dużo pieniędzy, skoro mimo braku wyborów okleja Polskę billboardami o konkubinacie i grzechu. A też korzysta z dotacji.

 • iluminati_semper

  Oceniono 18 razy 14

  partie nie powinny dostawać z budżetu ani grosza... przeciwnicy pozabudżetowego finansowania twierdzą, że to rodziłoby niejasne sytuacji "na styku polityki i biznesu", a tymczasem od wielu lat działa partia, która na sztandarach ma slogany o odnowie moralnej, przejrzystości działań, walce z układem oraz służeniu obywatelom a nie biznesowi... powstanie i mit założycielski Prawa i Sprawiedliwości, a także dalsze jego funkcjonowanie i finansowanie to największa afera po odzyskaniu niepodległości... zastanawiające jest tylko, że do tej pory ani PO ani SLD nie zabrały się rządząc za rozliczenie tego przekrętu... smutny wniosek: sami mają coś na sumieniu i wolą nie tykać goowna póki nie śmierdzi...

 • 7ogamihcra

  Oceniono 9 razy 9

  Nie chcieliśmy mieć jedynej słusznej partii PZPR, to musimy się pogodzić z tym, że baloniki, konfetti, autobusy i inne bajery są podobne jak w innych starszych od naszej demokracjach.
  Partia Prawie Sprawiedliwość miała na to w latach 2005-2007 inny pomysł, dążąc do zostania kolejną "jedynie słuszną" partią na drodze eliminacji opozycji, ale na szczęście im się ta sztuka udała. Pomysł mieli prosty :
  1. Badanie w oświadczeniach lustracyjnych i szukanie jakichkolwiek haków w IPN.
  2. Badanie oświadczeń majątkowych i szukanie przysłowiowych zegarków.
  3. Wymyślanie fałszywych oskarżeń przez prokuraturę na podstawie zmanipulowanych przez nią zeznań "świadków koronnych".
  4 Podobne manipulacje prokuratury, tylko przy udziale aresztów wydobywczych.
  Wtedy przy braku opozycji, kampanię wyborczą można by robić bez konfetti, a ewentualnych opozycjonistów traktować podobnie jak obecnie w Rosji.

 • arvelli_net

  Oceniono 10 razy 8

  ... dokładnie, dlatego Polski podatnik nie powinien dokładać ANI JEDNEGO GROSZA do utrzymywania partii politycznych a okres zasiadania w ławach poselskich nie powinien być wliczany do emerytury! Niektórzy z posłów (80%) zrobili sobie prywatny biznes z posłowania! Zero dotacji, zero przywilejów!

 • protonalfa

  Oceniono 6 razy 6

  Demokracja w Polsce to fikcja. Wygrywa ten, kto ma więcej pieniędzy, czyli największe partie. Niestety żadna nowa frakcja, nowe twarze, często mądrzy, uczciwi ludzie, nie mogą dostać się do władzy centralnej, bo nie mają wystarczająco dużo pieniędzy i nie interesują się nimi media. Bez pieniędzy i bez mediów nie jest się wystarczająco rozpoznawalnym, nie można więc liczyć na dobry wynik w wyborach. Prawo do tego, że każdy może startować w wyborach jest fikcją, tak więc demokracja w Polsce jest fikcją. Żeby być demokratycznym krajem z równymi szansami dla każdego, to trzeba zmienić finansowanie kandydatów oraz zapewnić jednakowy dostęp do mediów dla każdego.

 • antropoid

  Oceniono 5 razy 5

  Ale po wyborach pieniądze chyba się partiom kończą - bo ich makulatura wisi potem na słupach i ogrodzeniach aż się nie roztopi i nie spłynie na ziemię...

 • wkaspr

  Oceniono 3 razy 3

  Mądra kobieta i tyle !

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 4 razy 2

  "treść" w polityce?
  a to jest ciekawa koncepcja :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny