Piechociński: Może nie ma gazoportu, ale nie ma problemu z gazem

30.03.2015 09:28
Straszliwa porażka tego rządu to problem z gazoportem. Miał być, a ciągle go nie ma - powiedziała w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska. - Ale nie ma problemów z gazem. Jako jedyny kraj w Europie Środkowo-Wschodniej wyciągnęliśmy wnioski z poprzedniego kryzysu gazowego w latach 2009-2010. Wybudowaliśmy tysiąc kilometrów gazociągów, podwoiliśmy nasze zasoby, trwały intensywne odwierty, prokudujemy 4,3 mld metrów sześć. gazu. To 1/3 naszych potrzeb - mówił wicepremier i minister gospodarski Janusz Piechociński.
Więcej o:
Komentarze (37)
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 30 razy 14

  Wybudowaliśmy tysiąc kilometrów gazociągów, podwoiliśmy nasze zasoby, trwały intensywne odwierty, prokudujemy 4,3 mld metrów sześć. gazu. To 1/3 naszych potrzeb - mówił wicepremier i minister gospodarski Janusz Piechociński.
  =============================================================
  Jakby tak jeszcze "orurować" setki tysięcy stołków w które pierdzą zbędni urzędnicy, to byśmy z importera eksporterem gazu zostali. Amen.

 • abc1333

  Oceniono 16 razy 8

  Polski rząd w 2009 roku zawarł z Katarem umowę na 20 lat , że od połowy 2014 roku będzie kupował 1,4 miliarda m3 gazu od Kataru rocznie, po cenie 650 USD za m3 . Umowa jest na zasadzie płać i bierz, co oznacza , że czy chcemy czy nie, musimy płacić za zakontraktowany gaz . Ponieważ nie mamy gazoportu , wydajemy 4 miliardy złotych rocznie za NIC, czyli za gaz , którego nawet nie dotykamy.
  Od Rosji kupujemy gaz najdrożej w Europie ( prawie najdrożej ) , ale i tak jest to o 300 USD taniej niż od Kataru.
  To są pieniądze z naszych podatków , które są wyrzucane w kosmos dzięki mądrości i wielkiej strategii naszych elit. Jeśli zastanawiacie się , dlaczego podatki w Polsce rosną, długi też i nie ma pieniędzy na służbę zdrowia, naukę, infrastrukturę ect , to właśnie dzięki takim sukcesom. Jeszcze trochę takich rządów a będziemy niewypłacalnym bankrutem.

 • zumzum0

  Oceniono 12 razy 8

  Straszliwa porażka tego rządu to problem z gazoportem. Miał być, a ciągle go nie ma
  Brak mu świętego patrona to go nie ma.

 • glit64

  Oceniono 17 razy 7

  toż to zwykły bęcwał ze wsi. "mam w komorze, to co mi zrobiom?" zwykły panszczyzniany chłop bez wyobraźni. I tacy rządzą gospodarką.

 • kuma1

  Oceniono 17 razy 7

  Budują a nie rozwalają. Żadnego dramatu nie ma. Jak wybudują będzie i tak nie wykorzystany z uwagi na cenę gazu i koszty transportu.

 • cracovia.figiel

  Oceniono 21 razy 5

  Jakoś w kontrakcie nie są zapisane kary za opóźnienie na budowie...... Zastanawiam się kto i ile wziął pod stołem żeby wykonawca teraz takie jaja robił teraz z Polski...... Będą z Kataru sprowadzać gaz w cenie 3x większej niż obowiązuje na rynku ! ! ! ! Tak rudy zniszczył Polskę i dzięki temu pasie się teraz w Brukseli.

 • klara551

  Oceniono 6 razy 4

  Oj dużo nas kosztują chochoły koalicyjne i to nie tylko w tej koalicji.Chochoły koalicjanci są chochołami tylko na posadach a o swoje dbają i to jak. Nicnierobienie i powtarzanie,że to nie oni rządzą to jak mantra. No a rżnięcie głupa przez drugiego urzędnika w rządzie to istny majstersztyk.

 • naw18

  Oceniono 6 razy 4

  Nieważne.
  Przetarg przeprowadzony prawidłowo.
  Wygrała włoska firma na pasku Rosji - za najniższą cenę.
  I tego będziemy sie trzymać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny