Biskupi chcą zakazu aborcji. Zandberg: torturowanie kobiet, prawo ostrzejsze niż w Iranie

31.03.2016 10:13
- Co takiego się stało, że Episkopat ruszył z kampanią zrywającą moralny kompromis z 1993 roku?- pytał Adriana Zandberga Jacek Żakowski. Jeden z liderów Razem westchnął: Ja nie jestem analitykiem, który zajmuje się tym, jak wyglądają spory wewnątrz Kościoła. Ten dokument zwiastuje kapitulację Episkopatu pod naciskiem skrajnych radykałów. Usunięcie trzech zapisów o dopuszczaniu aborcji sprawi, że polskie ustawodawstwo będzie ostrzejsze niż w Iranie - mówił Zandberg w Poranku Radia TOK FM. Wcześniejsze inicjatywy tzw. środowisk pro-life ws. zaostrzenia prawa aborcyjnego były przez Sejm odrzucane.
Komentarze (6)
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 1 raz 1

  Polska w łapach gromadki (dosłownie - gromadki) wyznaniowych faszystowskich ŚWIRÓW.

  Narodzie - kiedy się opamiętasz?...

 • aifoz61

  Oceniono 1 raz 1

  Kto utrzyma te niepełnosprawne dzieci ? Po prostu napisać ustawę- państwo finansuje utrzymanie (godziwe) i rehabilitacje takich dzieci.Nie żebranie rodzic ów wykończonych opieką, lecz ustawa która nakłada wręcz wypłaty odpowiednich środków na leczenie, rehabilitacje, na pomoc w opiece - conajmniej 12 godzin na dobę, na opiekę w czasie urlopu rodziców.A skoro biskupi tak wojują - nie wg tej ustawy finansują tą pomoc. Trochę stracili by te brzuchy, i to by im wyszlo na zdrowie.

 • mal111

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe, kiedy pan red. Żakowski wreszcie przyjmie do wiadomości, że nie było żadnego kompromisu. "Kompromisem aborcyjnym w Polsce" nazywamy zbrodnię nienawiści wobec kobiet. Gdyby nie ta zbrodnia, Agata lamczak żyłaby dziś, a może miałaby dziecko, Alicja Tysiąc nie straciłaby wzroku, państwo Wojnarowscy nie musieliby żebrać o pomoc u prywatnych filantropów, a pacjentka Chazana nie zostałaby poddana torturom.

 • aqarius2013

  Oceniono 1 raz 1

  ilu internautów pisało,błagało,prosiło.
  Nie ruszajcie ustawy,nie zabijajcie kobiet, i co i nic!
  Tępych i zgorzkniałych zaprzańców-nikt i nic nie przekona!
  Jedynie co ? Prawnie wymusić wspólne wychowanie tych niepełnosprawnych,urodzonych dzieci!
  Nie modlitwą-twardą walutą(euro),współfinansowanie przez kościół i państwo!

 • wieux

  Oceniono 1 raz 1

  Kaczyński chce zrobić zamach stanu i kupił sobie poparcie kościoła zaostrzeniem ustawy antyaborcyjnej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny