Senator Borowski o roli Kościoła w zakazie handlu w niedzielę

12.03.2018 09:46
Polityk odniósł się do wyznaniowego uzasadnienia ustawy PiS.
Komentarze (5)
Zaloguj się
 • neron43

  0

  Panie Borowski, senatorze kochany! Dlaczego pan brnie w tak absurdalne hipotezy?? Dla mnie ta ustawa ma wyłącznie charakter cywilizacyjny. Do kościoła nie chodzę, ale jestem przekonany, że wielu wierzących zamiast do marketu, w niedziele wyjedzie rowerem lub na będzie spacerować.

 • hastatrespasos

  0

  Forum Obywatelska Klauzula Sumienia czeka z zaciekawieniem na wyniki sondażu, czy i w jakim stopniu zakaz niedzielnego handlu wpłynie na frekwencję podczas wszelakich nabożeństw? Może by też ankieterzy wydobyli od wiernych wychodzących z kościołów, czy wyznawali w konfesjonale śmiertelny grzech dokonywania zakupów w poprzednie niedziele? No i, chyba najważniejsza kwestia godna zainteresowania ośrodków badania opinii publicznej: czy w niedziele wolne od handlu dochody proboszczów z tacy wzrosną wyraźnie, zgodnie z intencjami inspiratorów zakazu?

 • hastatrespasos

  0

  Zakaz sprzedaży w niedzielę, oczywiście z wyłączeniem dewocjonaliów, dowodzi postępującej klerykalizacji Kaczego Gumna. Dlaczego tylko ta gałąź gospodarki podpada klechom, a nie protestują przeciw pracy w piątek, świątek i niedziele ludzi wielu zawodów? Transport wszelkiego rodzaju chyba zatrudnia nie mniej osób niż handel. A szpitale? Zwolennicy tego zakazu powołują się na przykłady innych krajów. Ale nigdzie nie wprowadzano tego pod hasłem: niedziela dzień święty, módł się bez przerwy nawet śniąc i zajmując się czynnościami niewiele mającymi wspólnego z religią. Takie głupie uzasadnienie zakazu uniemożliwia jego akceptację.

 • swobodan1

  Oceniono 2 razy 0

  Marek Borowski, bratanek Bermana, kata Narodu Polskiego - Newsweek 23/2005
  - 12,0605 str.25

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny