"Szydło powinna stanąć przed Trybunałem Stanu. Za zachowanie żywcem wzięte z republiki bananowej"

13.04.2018 15:00
- Jesteśmy uznani za kraj najszybciej staczający się w obszar autorytaryzmu - mówi prof. Marcin Matczak. Wg prawnika, następcy PiS muszą rozliczyć sprawców łamania konstytucji. Bo bezkarność rozzuchwala.
Komentarze (2)
Zaloguj się
 • molibden01

  Oceniono 1 raz 1

  to nieuchronne. Ale wątpię, żeby Schetyna zdecydował się na taki krok. Wobec nieudolności i indolencji władz PO, zapowiadających klęskę w kolejnych wyborach i dalsze koszmarne rządy PiS które doprowadzą Polskę do katastrofy, zwracam się do wyborców PO o podjęcie wszystkich możliwych działań, a zwłaszcza wysyłanie petycji wzywającej władze tej partii do ustąpienia i zastąpienia nielubianych i niepopularnych ludzi nowymi, którzy dają szansę na sukces w kolejnych wyborach.
  Ponieważ przewodniczący Platformy, pan Schetyna jest mistrzem w wewnętrznych rozgrywkach, intrygach i tworzenia koterii, nie widzę żadnych szans na to, żeby to ugrupowanie dokonało samooczyszczenia i gruntownych zmian na kluczowych stanowiskach. Jedyna nadzieja w tym, że wyborcy zmuszą je do gruntownej odnowy i uratują to, co jest jeszcze do uratowania.
  Bez tych zmian, ja i bardzo wielu moich znajomych i przyjaciół nie będziemy głosować na Platformę z wielu powodów. Przede wszystkim szefem Platformy jest pozbawiony charyzmy, niesympatyczny facet za którym ciągnie się zapaszek afery hazardowej i opinia intryganta. Ten człowiek nie może pochwalić się żadnym dokonaniem czy politycznym sukcesem, chyba że można uznać za taki personalne rozgrywki, których jedynym celem jest zapewnienie mu władzy nad partią. Poza tym tacy ludzie jak Gronkiewicz-Waltz, Kopacz, Grupiński, Halicki, Raś, Naumann czy Grabarczyk to typowi aparatczycy, których znane, opatrzone do granic możliwości twarze nudzą, a wypowiedzi przyprawiają o irytację, tak są sztampowe i banalne. Pustosłowie. Na czele potrzebni są młodzi, sympatyczni, kompetentni i inteligentni ludzie tacy jak Rafał Trzaskowski (który jest przez Schetyną odsuwany systematycznie i nie ma go nawet w „twarzach Platformy” na jej stronie), Tomasz Siemoniak, Leszek Jastrzębski, Jacek Tomczak, Piotr Pomianowski. Zresztą jest ich sporo. Dobrze byłoby, żeby w nowych władzach miały coś do powiedzenia panie: Kluzik-Rostkowska i Mucha.
  Dodatkowym powodem dla którego nie będę głosował na PO jest nieudolność obecnych władz w wykorzystaniu narzędzi przeciw rządom PiS, jakie ten rząd prawie codziennie daje im do ręki. Zresztą nieudolność to immanentna cecha PO. Wykazała się nią przy głosowaniu wniosku o postawienie przez Trybunałem Stanu pana Ziobry, który dzięki tej nieudolności (zabrakło 5 głosów, na głosowaniu nie było 9 posłów Platformy!) rozwala cały system sprawiedliwości i przy zadziwiającym braku woli postawienia przez sądem pana Macierewicza za zdradę stanu (ujawnienie nazwisk czynnych oficerów WSI). O dziwnym braku woli powołania komisji śledczej w sprawie SKOK-ów nie wspomnę. Dla mnie synonimem nieudolności i braku inteligencji i wizji jest pan Schetyna.
  Dopóki na czele PO stać będzie Grzegorz Schetyna i jego kamaryla (nazwiska wyżej), dopóty PiS ma zagwarantowaną władzę na lata. W dodatku ludzie z charakterem zaczną odchodzić z ugrupowania, które nie daje żadnych szans na sukces i własne interesy przedkłada nad interes Polski. Nowi ludzie będą wiedzieć co zrobić i jaki program ma mieć odnowiona Platforma, żeby nie było konieczności lawirowania pomiędzy skrajnymi skrzydłami, co sprawia, że jest ona dziś formacją nieudolną i bez wyrazu (a jak kto woli konformistyczną, wewnętrznie sprzeczną i schizofreniczną).
  Czego trzeba, żeby ci ludzie wreszcie zrozumieli, że ja i dziesiątki tysięcy innych tylko dlatego głosowaliśmy na Platformę, że dokonywaliśmy bolesnego aktu wskazania na kogoś niesympatycznego, żeby nie wskazać na kogoś odpychającego.

 • swobodan1

  0

  Prof Marcin Matczak powinien zostać pozbawiony profesury !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny